Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Amatő fotós vagyok véleményezn...

Amatő fotós vagyok véleményeznétek a fényképeimet?

Figyelt kérdés

1.5 éve foglalkozom fotózással ezalatt megpróbáltam beletenni a maximumot. A képek időrendben vannak a legutolsó fekete fehérek a legelső képeim. Remélem tetszenek :)

Kritikát szivesen fogadok

[link]



2015. júl. 14. 22:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép képek. A kedvencem a macska meg a madár a pipacsos réten. :D Egyértelmű, hogy tehetséges vagy.
2015. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

érdekes, hogy kritikát kérsz, de akitől tényleg azt kapsz, abba rögtön belekötsz, letámadod, számonkéred, hogy ő milyet csinál és még véletlenül sem megérteni akarod, hogy nekik miért nem tetszik, amit csinálsz, hanem inkább kioktatsz mindenkit.

bezzeg, aki csak dicséri a képeidet, azoknak fenntartás nélkül elfogadod az elismerését, még akkor is, ha maguk írják is, hogy nem értenek hozzá. ez a mentalitás csak az egódat fogja növelni, ha minden pozitívat komolyan veszel és minden negatívat elutasítasz. a képeid nem lesznek tőle jobbak, mert a hibákat letagadni fogd, ahelyett, hogy fejlődni és kijavítani akarnád. a fotózás iránti nagyobb alázat és a vélemények iránti valós érdeklődés, fejlődni akarás célravezetőbb volna, mint a lájk és dícséret gyűjtés, de neked kell tudnod, hogy mit akarsz elérni.


hogy a másik topicban feltett kérdésedre is válaszoljak, lehet, hogy pont ezt amentalitást látják/érzik rajtad és ezért nem akarnak veled dolgozni még akkor sem, ha ingyen vállalnád a fotózást...


hogy könnyebb legyen feldolgozni: senki nem mondta, hogy rosszak a képeid, csak azt, hogy van még hova fejlődnöd. de ha te az ilyen véleményeket meg se akarod hallani, akkor soha nem fogsz olyan szintre fejlődni, hogy ne legyenek indokoltak az ilyen vélemények. ezzel a véleménnyel meg pont ugyanúgy, mint a többivel, azt kezdesz, amit akarsz...

2015. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nézd én ezzel egyet értek és megfogadom a kritikát ha az olyan (Épp egy hete kaptam privátba egyet és meg is fogadtam mert igaza volt. Rendesen elmondta mit hol lehetne javítani hogyan kellene csinálni a jövőben)

Na de az hogy túristafotós szót használja az vért kíván.

2015. júl. 28. 11:55
 14/20 anonim ***** válasza:
miért, talán nem turistaként jartál spanyolországban?
2015. júl. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Értem tehát úgy gondolod/játok hogy ha valaki elmegy nyaralni vagy kirándulni és történetesen visz magával fényképezőt akkor innentől kezdve bármit csinál az turistafotó lesz...

Akkor erre az elméletre támasztva szerintem a National Geographic-os Afganisztáni lány is csak egy turistafotó hiszen utazás közben készült...

Tehát ennek tudatában továbbra is állítható ez az elmélet és az egyik leghíresebb fotó a NatGeo nál csak egy turista által gondolom akkor nyilván telefonnal készített jelentéktelen dolog.

De ha nem akkor ennyi értelme van annak amit írtál...

2015. júl. 29. 11:33
 16/20 anonim ***** válasza:
46%

Steve McCurry nem egy családi/magán nyaraláson futott bele véletlenül az afgán lányba, hanem üzleti megbízásra ment oda, több évtizedes szakmai tapasztalattal a háta mögött és nem is a tiédhez hasonló képeket készített.


komolyan gondoltad ezt az összehasonlítást? tényleg úgy gondolod, hogy a te képeid olyan kitűnőek, hogy a National Geographic fotóival lehet őket összemérni?


mivel fennakadtál a turistafotó kifejezésen, talán fel se tűnt, de még a képeid kritikusai is mind azt írták, hogy tetszenek nekik a képeid. szépek, egyáltalán nem rosszak. csak pont az a plussz, tervezés, tudatosság, alaposság, stb. hiányzik belőlük, amitől többek lehetnének szép turistafotóknál. és ha már folyton iderángatod a mobilfotózást, vannak egy páran, akik ezeknél jobb, szebb, tartalmasabb képeket készítenek mobillal is. egyáltalán nem mindenki és egyáltalán nem minden turistafotó van ilyen színvonalú, mint a tieid. a mobilosok meg pláne nem szoktak általában ilyenek lenni, de szerintem teljesen félreértelmezed a turistafotó fogamát, a mobiltelefonok lehetőségeit is, meg a saját képeid minőségét is, de pláne rosszul állsz a kritikákhoz. lapozgass inkább sok NatGeót (meg szakkönyveket pl. a NatGeo fotósaitól) és azon törd a fejed, hogyan tudnál te is hasonló képeket készíteni ahelyett, hogy minden áron meg akarod magyarázni, hogy már most is jobbak a képeid, mint amilyennek mások látják őket...

2015. júl. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kisebb arc, nagyobb alázat a fotográfia felé, tanulás, fejlődni akarás. Ezekre lesz szükséged. Meg arra, hogy megtanuld elfogadni ha kritizálnak, pláne ha Te kéred. Ezek a képek nem rosszak, legalább is a makrók nem. Látszik, hogy van kompozíciós érzéked de portrézni nem igazán tudsz. Jobb mint az átlag magát fotósnak képzelő tinédzser fényképezőgéptulajdonos de csak egy nagyon kicsivel. Kezdj ezzel amit akarsz, megsértődhetsz és válaszolhatsz pökhendi arcoskodással mint eddig, vagy kitalálhatod Téged mi inspirál, miből tudsz tanulni. Tele a net oktatóanyagokkal, tanulj és fejleszd magad, ahelyett, hogy megsértődsz.
2015. júl. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszenek a képeid, kimondottam jó szemed van a fotózáshoz. És az lenne a kérdésem hogy hogyan csináltad az embert élesebbre mint a hátteret?
2015. szept. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Fényerős objektívvel fotózok így kis rekeszen a mélységélesség kicsi lesz. (értsd: kb 1cm éles terület van a térben a többi már egyre homályosabb)
2015. szept. 23. 18:38
 20/20 Adapter007 válasza:

Szia,


3 évvel ezelőtt nagyon felhúztad az orrod.

Minősítenéd a mostani szemeddel az akkori képeidet?

Köszi


(Ami akkor lemaradt tőlem és nehezményezted: [link] )

2018. júl. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!