Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a történeteimet...

Mit tegyek, ha a történeteimet mindig sablonosnak érzem?

Figyelt kérdés
Valahogy mindig az van bennem, hogy sosem lesz elég jó, amit írok, mert nem érzem annyira egyedinek. Mit tehetnék ellene?

2015. dec. 31. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Írj egyedi történetet.
2015. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azon vagyok, csak azt nem tudom, hogy hogyan. Ha van is valami ötletem, egyből felsorolnak hozzá hasonló könyveket, hogy tuti onnan vettem, pedig még életemben nem is olvastam, nem is hallottam róluk:/
2015. dec. 31. 13:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szinte képtelenség teljesen egyedi ötletet kitalálni. Ne add fel rögtön, hogy "ez már másnak eszébe jutott, akkor nem is írom tovább" (úgy, mint az egyik South Park részben: [link] "Simsonék már megcsinálták"), hanem írd tovább - a végén a teljes mű valószínűleg egyedi lesz.


A Star Wars se létezne, ha az írók feladták volna akkor, amikor arról ötleteltek, hogy kéne egy ember, aki el akarja pusztítani a világot, mert hát túl sablonos.

2015. dec. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb esetben,sok lesz a hasonlat,de lehetetlenség hogy teljesen egyforma legyen.A lényeg,hogy az apró részletek is különbséget mutassanak,valamint a figyelem felhívás.Törekedj és sikerül.
2015. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van ...

Köszönöm! ^^

2015. dec. 31. 14:23
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy már elég választ kaptál, de nem állhatom meg, hogy össze ne írjam az én véleményemet, amiben biztos lesz jó néhány azonos a többi válaszolóval szemben. Először is leszögezném, hogy én tapasztalatból fogok válaszolni. Na szóval, nekem még régebben azt mondták, hogy figyeljek és hallgassak. Nagymamám mondott ehhez egy nagyon egyszerű és nagyon hasznos mondatot:"Láss, ne csak nézz" Mikor elhangzott egy két jónak tűnő mondat, párbeszéd, vagy talán csak egy szuper szó, csak úgy a minden napban, amiből mondjuk akár egy poént lehetett volna kerekíteni, akkor ezeket összeírtam és ezekből az apró részletekből írtam meg a történetet. Nekem mindig azt mondták, hogy túlságosan is kidolgozom, túlságosan sokat fektetek bele a mellékesebb dolgokba és, hogy az aranyos apróságok mellett, nagyon sablonos a történet. Mivel mindenki agyon rágta a fülem, változtattam picit a történeten, de azok az apróságok megmaradtak, és hát nem dicsekszem, de azért nem egy ember akadt, aki szívesen olvasta el. Most itt jön az, hogy ilyenkor "A családtagok persze, hogy jó véleménnyel vannak a könyvemről" meg "A jóbarátok persze, hogy nem akarnak egy kellemetlen kritikával megbántani". Na és itt volt az, amikor a sarkamra tudtam állni azzal, hogy egy sokat fórgó író is elolvasta a könyvemet és majd le rágta a fülemet, hogy adjam már ki, adjam már ki, mekkora sikere lehetne... Hogy ezt elhiszed, nem hiszed, rád bízom. Hogy ezt megfogadod, nem fogadod, azt is rádbízom. Most az, hogy hobby, vagy ki is szeretnéd adni, az más tészta. Ez csak egy tapasztalat volt, semmi több, csak egy ártatlan tapasztalat...
2016. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A te válaszodat is köszönöm, én is megpróbálok "látni" :D

Elhiszem, amit mondasz:]

Gratulálok hozzá, egyszer én is szeretnék szépen, érdekesen írni, fogalmazni^~^

2016. jan. 3. 21:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Most anyukámnak egy aranyos mondatát fogom válaszként felhasználni: Menni fog, csak akarni kell ;)
2016. jan. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Csicsky ***** válasza:
100%

Én is szoktam írogatni. Novellákat, szatirikus humoreszkeket, gyerekmeséket. Az írásaim max. 5 oldalt szoktak kitenni. Hosszabb nem megy, de ez nem izgat. Ami az ötleteket illeti nem én találom ki őket, hanem nálam a helyzet hozza őket. Pl. pár évvel ezelőtt láttam egy a YouTuben egy dokumentumfilmet, ami egy valódi villamosszékes kivégzést mutatott be. Ahogy megnéztem, jött egy gondolat, hogy ezt másképp is el lehetne képzeli, egy másfajta (őrült) szemléletmód szemszögéből. Lett belőle egy egyperces, amit olvasva az olvasó nem tudja, hogy valójában mi is történik, miről szól a történet, egészen másra tippel, majd a legvégén jön a poén.


Más esetben kinéztem az ablakon és az olvadó hóbuckák adtak ötletet egy rövid történethez. Megint más esetben újságcikkek, amik erősen megfogtak.


Vagy az unokaöcsémmel azon vitáztunk, hogy melyik a jobb: a waveboard, vagy a görbringa. Végül ez lett belőle:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


A # 6-os válaszoló is adott egy jó megoldást. Így is lehet, ahogy ő írja.

2016. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

6#-os vagyok

Sztem nagyon jó, amit írtál legutóbbi válaszoló. Igen, történések, "képek" is adhatnak ötletet, bármi. Nekem ez a történet kerekítés igaz, hogy nehéz, de én valahogy nem elégedtem meg néhány oldallal. Persze nem baj, ha valaki csak rövid kis novellákat, vagy ilyen kis "részleteket" ír, amit te modtál. Lehet, hogy idegesítőnek fogjátok tartani, de erre is írok egy példát: Barátnőm is csak aranyos kis novellákat írt, tényleg csak ilyen egy néháy oldalt. Nem is tudom már, hogy honnan jött az ötlet, de megkérdeztem, mi lenne ha egy könyvben összegyűjtve bróbálnánk meg kiadatni. Persze volt egy két olyan novella, ami kiesett, mert nem tetszett a kiadónak, de a maradékot egy könyvbe összefűzve kiadták.

2016. jan. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!