Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a lányoknak is fizetni kell a belépésért a Dobozban? Más szórakozóhelyeken is be fogják ezt vezetni?

Figyelt kérdés

Tegnapi hír, bár az ügy már vagy kétéves:

[link]


Nem is azon az ezer forinton van a hangsúly, inkább az elven. Nektek mi a véleményetek? A nemeteket is leírnátok?



2016. jan. 13. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fizessenek, amúgy nem érdekel. Magánügyük, ha nem akarnak fizetni. meg menjenek máshová. 23F
2016. jan. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Milyen elven? Hogy ha van belépő, akkor fizessen mindenki?


N

2016. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nő vagyok, nem járok ilyen helyekre, hidegen hagy. Én eddig csak olyan fizetős helyeken voltam (színház, táncest), ahol nem tettek különbséget férfi és nő között, vagy nekem azért volt ingyenes pár más ismerősömmel együtt, mert fellépők voltunk.
2016. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2: Az az elv, hogy ha valaki (nők) bemehet ingyen, akkor az negatív megkülönböztetés arra (férfiak) nézve, akitől belépődíjat kérnek.


Csak ugye ezt az ingyen belépést azért csinálják a szórakozóhelyek, hogy sok lány menjen oda, hiszen a pasik a lányokért mennek. Meg szerintem kicsit fura, hogy ezt az egészet egy fiú indította el, mert neki nem tetszett, hogy ezer forintot kell fizetnie ott, ahol a csajoknak nullát.

2016. jan. 13. 11:26
 5/11 anonim válasza:
92%
Most már nemcsak piát vehettek a csajnak, hanem a belépőt is fizethetitek. Szép volt! :D
2016. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4: Úgy értettem a kérdésed, hogy neked az az "elv" nem tetszik, hogy a nők is fizessenek.
2016. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha a munkahelyen is ugyan annyit akarnak kapni mint egy férfi, akkor itt is fizessenek ugyan annyit mint egy férfi. F
2016. jan. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#6: Vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, azért is írtam ki a kérdést. :) Én lány vagyok, és egyrészt nem halok bele én sem a beugróba (nem mintha túl gyakran járnék ilyen helyekre), meg ne mindig csak szegény férfiak fizessenek stb. Másrészről viszont ez ilyen figyelmesség vagy udvariasság lenne, nem?
2016. jan. 13. 11:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan közegben nőttem fel, ahol nem volt eleve ilyen megkülönböztetés, a belépőt a szórakozóhelyekre nemtől függetlenül mindenkitől elkérték. Budapesten találkoztam ezzel először, és nyilván nem haragudtam meg azért, hogy azt mondták, nem kell fizetnem :D De nekem ez nem változtat semmit a hozzáállásomon, azért itt is vannak még olyan helyek, ahol kell fizetni (ha jól rémlik, tavaj még a Morrisons 2ben volt belépő nekem is). Amúgy sem szoktam gyakran szórakozni menni.


És most nem azért, de egy szórakozóhelyre én nem egy gavallér úriemberként tekintek, az egy cég, aminek valahonnan bevételt kell szereznie. Igen, persze, a pia nagy bevételi forrás, de vajon jobban megérte-e az úgy, mint így? Azért nem hiszem, hogy most 1000 ft miatt jelentősen kevesebben mennének oda. Nekem legalábbis ez nem egy nagy töréspont az életemben :D


Az elven...? Itt szerintem nincs semmiféle elv. Szerintem elég kis nyomorék volt a pasi, aki felvetette az egész ötletet, anno követtem az eseményeket, de ez inkább a személyére vonatkozik, nem arra, amit kifogásolt. Valóban nemi megkülönböztetésről van szó, ami tetszik vagy sem, a feminizmus célja, hogy eltűnjön. Szóval ezzel tulajdonképpen a nemi egyenjogúságot támogatja a Doboz is, amit én csak bátorítani tudok.


23/N

2016. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
# 7 Időpont ma 11:37 - Ezt nőként én is így gondolom, ugyanakkor értem a szórakozóhelyek marketingtrükkjét is az ingyenességben, mivel forgalom- és fogyasztásnövelő lehet, és ezért cserébe beáldozták a beugróból befolyó bevételt. Nem tudom egyébként mennyire jött ez be, nincs előttem összehasonlítás.
2016. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!