Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ismeri valaki ezt a mesét?

Dinácska89 kérdése:

Ismeri valaki ezt a mesét?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni egy régi Karácsonyi/télapós rajzfilm megtalálásában, ugyanis még kis koromban láttam, és sajnos a kazetta eltűnt, a címre pedig nem emlékszem.

Nagyon régen volt ezért csak ennyire emlékszem a történetből:

Egy kisfiú Karácsonyáról szól, aki egy tavon korcsolyázva észre veszi, hogy a tóba befagyott egy manó (természetesen Télapó egyik fősegédje) és kiszabadítja valahogyan.

Valamiért Télapó nem tudja az ajándékokat a gyerekeknek kézbesíteni, ezért a kisfiú fog segíteni ebben a manóknak. Télapó szánján járják be a világot, és amire még emlékszem, hogy a végére az ajándékok elfogynak, ezért az utolsó kisgyereknek, aki egy eszkimó kisfiú, építenek egy hóembert, aminek nagyon örül majd.


Hát sajnos ennyi maradt meg, tudom, hogy nagyon kevés, de remélem lesz olyan, aki ennyiből is kitalálja, melyik mese lehetett ez. :)

Előre is köszönöm szépen a segítséget. :)



2016. ápr. 18. 16:06
 1/3 anonim válasza:
Ugyanezt a mesét keresem én is, nekem még a repülő rénszarvasok maradtak meg az emlékeimben, vagyis, hogy egyikük leesik, és az anyukája kiabál utána, talán Romuald volt a neve, vagy hasonló. Szerettem ezt a mesét! A címe Télapó első karácsonya volt talán, de már ebben sem vagyok biztos. Ha sikerült megtalálnod azóta kérlek linkeld be nekem is! :)
2016. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Előző vagyok, a rénszarvasról, ami ebben a mesében benne van, találtam egy kis videót, tényleg Romuald volt a neve: [link] :D
2016. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=IG_TATRKht4 Sőt angolul is megtaláltam a mesét! :D Haladás...
2016. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!