Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy (valószínűleg) Andersen...

Egy (valószínűleg) Andersen mesét keresek, ismeri valaki?

Figyelt kérdés

Úgy 30 évvel ezelőtt "végzős ovisként" kaptam egy mesekönyvet, talán Andersen meséi voltak, de lehet hogy más írók művei is voltak benne. Emlékeim szerint az egyik mese címe A rózsaszín takaró lehetett, de nem biztos. Egy kislányról szólt akinek volt egy rózsaszín takarója, amit nagyon szeretett. Ahogy telt az idő, a kislány észrevette hogy a takaró egyre kisebb és kisebb neki és ez elszomorította. Aztán egyszer kifigyelte, hogy egy madár berepül a szobába a takarójához és az gombolyította le a takarót szálanként, és kihordta egy közeli fához mert fészket épített belőle. A végén teljesen eltűnt a takaró, de a kislány örült hogy jó helyre került. Még arra is emlékszek, hogy a kislány a takaróját "takám"-nak hívta.

Ismerős valakinek ez a mese, ha igen mi a címe, szeretném újra elolvasni. :)



#mese #Hans Christian Andersen #A rózsaszín takaró
2016. márc. 13. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Basszus, én is ismerem a mesét, de nem jut eszembe sem a címe, sem az írója. Gondolkodók majd rajta, hátha eszembe jut!
2016. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megvan! :D Jane takarója a címe, és Arthur Miller írta. Angolul megtaláltam, magyarul ebben a könyvben olvastam: Daniela, Hekuba és a többiek. :))


[link]

[link]

2016. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezer hála és köszönet, nem gondoltam volna hogy sikerül rátalálni, köszike!! :))
2016. máj. 15. 13:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem! ^-^
2016. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azt hiszem, a Mesevonat (T.Aszódi Éva)c. könyvben is benne van, én is ismerem. Nekem olyan jó gyermekkönyveim voltak édesanyám jóvoltából, hogy máig emlékezem sok szép mesére, pedig már 52 éves vagyok. Ez a könyv is kedvencem volt.
2021. dec. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!