Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezeket a rajzokat milyen...

Ezeket a rajzokat milyen ceruzával érdemes rajzolni vagy mivel?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Mitől ilyen pontszerű?? milyen szinest ajanlook hozza?es milyen szinuket??? nagyon fontos koszi



2013. szept. 6. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem pontszerű. A papír minősége, típusa miatt látod "pontszerűnek".


Ha jobban megnézed, apró vonalakkal (finom satírozással) tölti ki a színeket. Lapos ceruzatartással.


Ehhez inkább a puha színes ceruzára van szükség. A színeket meg látod magad is. Vegyél egy egész pasztell színskála készletet, azt hiszem, 32 színűt, és abban mindent megtalálsz.

2013. szept. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
ezeket honnan szedted? :) nagyon jók!
2013. szept. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Amugy a pasztell az milyen árban van? Vagy vali márka esetleg amit tudnál javasolni?

Kedves 2. válaszoló : A deviantART-on találtam :) Rengeteg kép és rajz van ott meg ilyesmi (Csak beírtam hogy Iron Man)

De ittvan mégegy kép (esetleg egy ilyenhez i jo lenne a pasztell ceruza??) :

[link]

2013. szept. 7. 08:38
 4/12 A kérdező kommentje:

Elsőtől kerdezném még: milyen rajzlap lenne ehhez jo?? :)


Amugy ment zold kez is :)

2013. szept. 7. 08:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Cerka: Polychromos talán? agy esetleg Derwent. Az árakkal nem vagyok tisztában, de kb. 5-6 éve vettem Derwentet, és az szerintem drágább.
2013. szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. :D

A pasztell ceruzát 500-tól 18 ezerig, széles skálán vásárolhatod meg.


[link]


Érdemes elmenni valamelyik művészellátóba. Nem tudom, hol élsz. Szerintem a nagyvárosokban biztos vannak ilyen üzletek. Budapesten a József krt. 3.-ban.

Ott a papírfajtákról is felvilágosítást kapsz.


Amit te keresel, az nem teljesen sima felületű, hanem enyhén érdes.


Ezen a linken pedig hasznos útmutatót kapsz a technikákról.

[link]


De érdemes valamelyik művelődési ház képzőművészeti szakkörébe jelentkeznek. Ott aránylag olcsón megtanulhatod a technikák alapjait.


Sok sikert!

2013. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A 3-as kérdésedre:

Attól függ, hogy mekkora méretű a rajz. Erről a képről nem tudom megállapítani, de vélhetően ez is pasztellel készült.

Ha nagy méret, akkor általában nem szöszölnek a művészek ceruzával, hanem jó minőségű pasztell zsírkrétával, vagy színes pitt-krétával dolgoznak. Ahhoz már persze profi szinten kell tudni rajzolni. :)

Én nem szerettem a színeset, feketével, szürkével dolgoztam.

2013. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az igazán profik meg számítógépes programmal állítják elő ezeket a hibátlan rajzokat, melyeken a papír típust is tudják imitálni.

De nagyon jó iskola, sokat fejlődhetsz rajzban, technikában, ha megpróbálkozol vele.

sok sikert. :)

2013. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


Még mindig az egyes vagyok.


Most olvasgatom az előbb megadott linket a technikákról.

Úgy a 11. oldalnál mindent pontosan megmagyaráz a pasztellrajz technikáról és a papírokról is!

:)

2013. szept. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ,mentek a zöld kezek :D Amugy Mikolci vagyok :D de annak a papírnak ninc valami neve? XD vagy olyasmi papirt hogy lehetne kérni ilyen boltban?Valami speciális név eetleg?!! XD
2013. szept. 7. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!