Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Akik már írtak fanfictiont,...

Akik már írtak fanfictiont, minden esetben ki kell kérni az eredeti szerző/tulajdonos engedélyét, vagy elég egy nyilatkozat írása?

Figyelt kérdés

2016. szept. 17. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell. Nézd meg a Fanfiction.net-et...
2016. szept. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem, csak az elkészült művet nem adhatod tovább pénzért a saját neved alatt.
2016. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel a szerzők ritkán olvasás el az ilyen leveleket nem szokták kokrétan meg kérdezni a szerzőt/tulajt. De általában csak oda irják hogy a szerlők xz tulajdona és minde jog az övé. de az előttem szolonek igaza van. a lényeg hogy pénzt nem kérhetsz az ilyen történetekért. Még akkor sem a tied ha minden név és helyszín más de az alapsztori és cselekmények ugyan azok.
2016. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kereskedelmi célra alapból sem akartam használni, csak puszta szórakozásból szeretném megírni, és a netre feltölteni, ha jól sikerül. Viszont ezen a honlapon meg azt olvastam, hogy nem elég odaírni, hogy xy tulajdona, merthogy még annak is lehetnek jogi következményei... [link]

Ezért gondoltam megkérdezem itt is, hogy nektek mi a véleményetek.

2016. szept. 21. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!