Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen kezdő rajzkészletet...

Milyen kezdő rajzkészletet válasszak?

Figyelt kérdés
Egy 14 éves lánynak szeretnék valami kezdő rajzkészletet ajándékozni, olyan 10-20 ezer Ft értékben (kicsit lehet több, ha megéri). Miket tartalmazzon, hol tudok Pesten ilyen csomagot összeállítani? Mik a tippek, mire figyeljek? Leggyakrabban ceruzával papírra rajzol.

2016. dec. 14. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Csomagot nem tudok, de szerintem jobban jársz ha magadnak válogatod össze. Grafit márkából az én kedvencem a bryunzeel, nem is kell egy egész készlet, én kb csak a 2b-st használom, persze ha fotorealisztikus grafitképeket akar készíteni, akkor puhábbra is szükség lehet, de az ő grafitjaikban pont az a jó, hogy a 2bvel is lehet nagyon halványan is dolgozni, meg feketéhez közelítő sötétet is. Színes ceruzából a faber castell jó márka. Mondjuk ha ceruzával rajzol, akkor lehet én vennék neki pár ecsetet (egy laposat, egy simát kezdésnek, közepes méretben kb), pár szilkés vízfestéket (személyes kedvencem a van gogh) meg akvarellpapírt, vagy pasztellkrétát (inkább por szerintem, azzal jobb dolgozni) és hozzá ingres papírt. Csak hogy kipróbáljon mást is, hátha tetszik:) Meg ha nincs neki, akkor a monopol (gyurmaradír) az hasznos lehet. Nem kell a legdrágábbat venni mindenből, a megfelelő boltokban a legolcsóbb dolgok se használhatatlanul gagyik. Ilyen például az üllői úti művészellátó, vagy a nagymező utcai, igazából ha beütöd hogy művészellátó akkor jó helyeket dob fel.
2016. dec. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!