Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen DSLR ajánlott egy...

Milyen DSLR ajánlott egy kezdő fotósnak?

Figyelt kérdés
Elég kezdő vagyok és igazán még nem is vetettem bele magam a részletekbe, ezért lenne szükségem tanácsokra. Szeretnék vásárolni egy tükörreflexes gépet, olyat amit egy kezdőnek érdemes. Jó lenne ha leírnátok a részleteket (ha esetleg valami kifejezés van akkor annak a jelentését ^^), illetve ha konkrét márkát esetleg típust is ajánlotok akkor a pozitívumok és negatívumok is érdekelnek, összehasonlítás is jöhet! :D

2016. júl. 17. 10:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és hogy mit fontos figyelembe venni egy gép vásárlásakor!
2016. júl. 17. 11:03
 2/11 Mist194 válasza:

Ez olyan általános kérdés amire nem lehet válaszolni.

Van valami fotós előéleted? Miket fotóztál, miket szeretnél fotózni?

Lehet, hogy nem is dslr, hanem egy bridge gép lenne jó, ha ilyen bizonytalan vagy.

2016. júl. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja értem. Fotózni nem fotóztam ez előtt szimplán telefonnal készítettem pár képet. Leginkább tájakat, várost esetleg néha állatokat szeretek fotózni. Néhány képet amit készítettem esetleg itt meg tudsz nézni :) [link]
2016. júl. 20. 15:04
 4/11 Mist194 válasza:

Nikon D3300, Canon 1200D, kit objektívekkel.

Ajánlom olvasgasd el a következő oldalon lévő alapismereteket, gépek, objektívek, élességállítás, képkomponálás, expozíciós összefüggések stb.


[link]

2016. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Üdv! Remek képek gratulálok! Én mindenképpen egy DSLR-t ajánlanék! Egy nagylátóval és egy utazózoommal. Szerintem a a 2 nagy gyartó (Nikon, Canon) valamelyik kezdő gépe megfelelő lenne számodra. Persze függ attól is hogy mennyit akarsz rákölteni.
2016. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Remélem nem haragszol meg, de írok egy példát:

ha a homokozóban már fel tudsz építeni egy várat, és másoknak tetszik, általában nem fordul meg az ember fejében, hogy holnaptól ugyanaz az ember valódi épületeket fog tervezni és felépíteni!

Aki kezdő, ne vegyen tükörreflexes gépet. Mert NEM ÉRT HOZZÁ.

Nem lehet egyből miniszterelnöknek lenni az érettségi után. Rengeteget kell fejlődni és tanulni. Nem a gép készíti a jó képet hanem a fotós.

De konkrét márka kell? Honnan tudjuk hogy neked mi kell, ha eddig telefonoztál - az NEM FÉNYKÉPEZÉSI KATEGÓRIA.

Nagyon-nagyon elhamarkodod ezt.

2016. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
13:17 es válaszolónak: Nagyon szépen köszönöm! A tippet is köszönöm, utána fogok járni jobban. Egyébként olyan 250ezer körül szeretnek rakolteni.
2016. aug. 2. 09:39
 8/11 A kérdező kommentje:
13:49: Akkor azt is megköszönném ha elmondanád hogy mit kéne tennem, hisszen a kommentedtől se fejlődtem semmit. Viszont annál jobban elbizonytalanítottál! :D De kèrdem én, mi van azzal a rengetegsok építésszel? Mind homokozó kisfiúként kezdték nem? Hogyan tanulnék? Egyszerűen magoljam be az internet fotós forumainak tartalmát? Nem jobb gyakorlatban tanulni, és tapasztalatot szerezni?
2016. aug. 2. 09:45
 9/11 A kérdező kommentje:
És utóbbihoz hozzátenném, hogy nem véletlen linkeltem be az eddig készített fotóimat. Talán megkapod a választ arra, hogy milyen kategóriában fotózok.
2016. aug. 2. 09:54
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem profi szeretnék lenni, hiszen 17 évesen nem a megélhetésem múlik rajta.. Miért ne vennék már most egy gépet az összegyűjtött pénzemből, ha egyszer szeretem ezt csinálni? Szeretem nézegetni és még jobban szeretem készíteni a képeket. Kikapcsolódás számomra. Ha egyszer tudok építeni egy jó kis homokvárat(ami másoknak is tetszik), miért ne vennék hozzá kislapátot, hogy mégszebb várat tudjak építeni? Esetleg még több embernek tetszen?
2016. aug. 2. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!