Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne elkezdenem írni?

Figyelt kérdés

Csak úgy hirtelen felmerült bennem az ötlet, hogy írhatnék fanfictionokat, de nem tudom hogy lenne e értelme. Próbaként nekikezdtem egy rövidke szösszenetnek, ez alapján ti olvasnátok többet tőlem? A szöveget a Yuri on Ice ihlette meg.


A zene megszólalt, a keze megmozdult. Kinyitotta a szemét és elképzelte, hogy egyedül van. Meglökte magát, talpa alatt penge. Szíve magányos, de küzd. Testét átjárja az érzés. De hirtelen egy szikra jelent meg, majd tűzzé gyarapodott. Csak annyit tett, hogy kinyújtotta a kezét és kacsintott egyet. Ezzel felégetett mindent, beleértve a szívét. Szerelem. Ezt fedezte fel. A szerelem tüzét. Annyi mindent megtett érte, soha nem fogja tudni eléggé meghálálni. Elrugaszkodott, és...repült. A penge biztonságosan siklott tovább az ugrás után. A zene elhalt. Vége. Elérkezett a jelenhez, ahol a láng ott áll mellette és boldogan megtapsolja. Hirtelen a nyakába ugrik és átkarolja. A fülébe suttogja: szeretlek. Jobban nem is végződhetett volna ez a történet. A legjobb jelen, amit el tudott képzelni. De még nincs vége, a történet folytatódik. Szerette ezt a tüzet, mely mindig meglepetésszerűen melegítette fel a szívét.

-Én is.


Az írás terén még kezdő vagyok. Köszönöm annak, aki elolvassa és ír véleményt! :)



2016. dec. 29. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem érdemes lenne,csak mindig maradj karakter hű😙mindent bele ✌
2016. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nyugodtan írj fanfic-eket, hidd el, nálad sokkal gyatrább íráskészséggel rendelkező egyedek is publikálnak, sokszor elég nagy rajongótáborral. *de nyilván nem ők a követendő példa*


A részlet, amit kitettél, egyáltalán nem volt rossz, de pár dologra figyelj. Ahogy így elolvastam, nem volt benne helyesírási hiba, ami egyértelműen piros pont (a legtöbb ember már itt elhasal - sok embernél a helyesírási hiba = kuka, ami teljesen jogos), viszont kicsit talán túl művésziesen akartál fogalmazni, ami ilyen töménységben már átbillent a mérleg másik oldalára, és pont az ellenkező hatást érte el.

Így, hogy odaírtad, hogy a Yuri on Ice ihlette, nyilván leesett, de egyébként nem biztos, hogy rájöttem volna, hogy ennek a korcsolyázáshoz van köze. Ez egyébként egy részlet, vagy csak így önmagában van? Mert ha az előbbi, akkor gondolom az előzményekből kiderülnek a körülmények, de utóbbi esetben én konkretizálnám kicsit, hogy most mi van.

Akkor. Tőmondatok. Ebbe a hibába én is hajlamos vagyok beleesni, hasonlóan a művésziességhez, ezzel is óvatosan kell bánni, mert zavaró tud lenni. Néha lehet, de inkább próbálj összetett mondatokra törekedni, mert bár az érzelmek leírásával úgy látom, nincs bajod, úgy azokat is jobban ki tudnád fejteni.


Még egy tipp, ha tényleg fanfiction írásba kezdenél, keress valakit, aki átolvassa a kész fejezetet, és elfogultság nélkül (tehát érdemes nem szülőt/testvért/legeslegjobb barátnőt megkérni) értékeli, figyelmeztet a hibákra, stb. Ez nagy segítség tud lenni, mert sok dolog van, amit te lehet, hogy ötvenedik átolvasásra se veszel észre, de egy külsős már elsőre kiszúr. Emellett velem már sokszor volt olyan, hogy egy fejezetemet teljesen rossznak gondoltam, már azon voltam, hogy újrakezdem az egészet, gyorsnak, logikátlannak éreztem, a külsősnek meg nagyon tetszett, és amiket én hibának gondoltam, ő észre se vett.


Tehát hajrá, írj sokat, azzal is fejlődsz (tudom, tudom, sablonbölcsesség), és ne add fel, mert szerintem van benned potenciál. :)


egy fanfiction író

2016. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Igyekszem betartani amiket a 2. írt. A szösszenet amúgy magában van, tudom hogy nem elég egyértelmű a dolog. A külsős nagyon jó ötlet, köszönöm a segítséget!
2016. dec. 30. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nincs mit, remélem segítettem. :) Linkeld majd be, ha elkezdesz egy történetet.


2. válaszoló

2016. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Írni mindig érdemes. Ha elkezdesz írni, remélem megosztod a műveidet.
2017. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csicsky ***** válasza:
100%
Ami a „külsőst“ illeti, ezt úgy hívják, hogy béta olvasó (tesztolvasó). Ha komolyabban is érdekel, hogy egy bétának mi a dolga és kinek milyen a tapasztalata ezzel kapcsolatban, akkor elküldhetek egy ezzel kapcsolatos összeállítást, ahol minden részletesen le van írva. Privátban írd meg az email címedet.
2017. jan. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!