Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Egy karakter kitalálásánál...

Egy karakter kitalálásánál milyen fontos szempontok vannak?

Figyelt kérdés
Írással szeretnék próbálkozni,a történetemhez pedig-mint mindegyikhez-kellenek karakterek.Én ezeket nagyjából össze is raktam már,viszont hiányosnak érzek néhány információt velük kapcsolatban.A kérdésem tehát az lenne,hogy milyen "adatokkal" tudom kiegészíteni a karakterem,hogy egy igazán hiteles,életszerű személyisége legyen?(Fantasy történetnek szánom,ha ez lényeges)

2017. márc. 21. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Itt sok írással kapcsolatos kérdésedre választ kaphatsz, nézelődj :)


[link]

2017. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. márc. 22. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy általad létrehozott karakter jellemében, múltjában, jelenében, jövőjénem nem lehetnek fehér foltok számodra. Ezt legkönnyebben úgy érheted el, ha kiválasztasz egy elő embert, aki ismersz, láttál, közismert, és a személyisége, jelleme, külleme olyan, amit meg akarsz írni. Így, amikor írsz, zsigerből jön majd, hogy az adot karakter erre és erre a dologra milyen szavakkal, tettekkel reagálna, stb.


Sokat hozzátesz egy történethez, ha csepegtetsz valamit a múltjukból is. Magyarázd meg, miért olyanok, amilyenek (jó v. rossz), mi történt velük, milyen a kapcsolatuk egymással.


Ami a külsőt illeti, én azt szoktam elhinteni egy szövegben, nyilván nem felsorolás meg tájleírás-szerűen, hogy milyen a bőre (sötét, világos, fehér, kék, csillog...), milyen a haja és szeme, magas, vagy alacsony, és ismertetem, ha van valami különleges ismertetőjele, pl. hegyes fül, farkinca, mit tudom én... :D Nem kell jobban részletezni, max., ha a romantika része, hogy milyen puha az ajka.... de ez alapján már tökéletesen el tudja képzelni az olvasó.


Egyszer találkoztam olyan történettel, aminek a kb. hatodik fejezetében írta le a lány, hogy hogy is néz ki a főszereplő... és teljesen máshogy képzeltem el infó híján, és már nem tudtam átállítani az agyam, tehát, az elején tedd meg! :D


Ez az egyik angol sztorim (fanfiction) eleje, itt írtam le, hogy néz ki az original karakterem. Magyarul kicsit nyers, de a lényeg benne van. :D


"- Ada… - rázta meg a kis elfling apja karját, akit az esti mese kellős közepén nyomott el az álom. A módszer – mint mindig - működött, és egy fájdalmas sóhajt követően, a történet folytatódott.

- …és a bölcsek azt mondják, egy angyal száll Középföldére. Bőre vakítóbb, mint a frissen hullott hó, és szemei, akár két hatalmas, fekete Hold. Ő jelenti az utat, és egyben az áhított célt. Nem ejtheted foglyul őt erővel, nem birtokolhatod, ha azonban engeded, hogy szabadon szárnyaljon, veled marad mindörökre. Ez az angyal békét és háborút hoz majd. Szelleme pusztító, mint a legkegyetlenebb tűzvész, de gyógyír is, miként a legfagyosabb tenger cseppjei. Azt is mondják, képes felépíteni egy királyságot egy nap alatt, és a földdel egyenlővé tenni azt, egy szempillantás alatt. Fekete fürtjei, akár a délceg fák, melyek az éjsötét erdő oszlopaiként, büszkén állnak csatarendbe, és karcsú, porcelán alakja a felkelő nap első sugarainak képét hordozza a hajnali égbolton. - lenézett a kis szőkeségre, aki már hangosan szuszogott az ölébe gömbölyödve - A bölcsek azt mondják, egy napon, mikor a sötétség újfent elhomályosítja elménket, ez a csodaszép, fekete rózsa hullócsillagként pottyan majd Középföldére, az örök Hold birodalmából.

A király becsukta az öreg könyvet, és óvatosan nyomott egy puszit a fiú pici fejére.

- Szép álmokat, ion nîn!"

2017. máj. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, ebben a fejezetben (a sztori első fejezete) három karaktert mutatok be, amennyire szerintem szükséges. Nem vagyok profi, csak lelkes... :D


[link]


Érdekel a sztorid, ha kész vagy.

2017. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!