Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen karakter személyiségek...

Milyen karakter személyiségek lennének jók?

Figyelt kérdés
Kezdő írók vagyok, és egy Anime műfajon belül szeretnék érvényesülni! Fantasy! Szerintetek milyen személyiségű karakterek lennének jók, mondjuk egy öt fős brigádba? Úgy érzem, hogy ami mindenképpen elengedhetetlen. (Három lány,kettő fiú, a kettő fiúból az egyik főszereplő)

2016. júl. 1. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha írásba szeretnél kezdeni, ahoz picit alaposabb tervezésre lesz szükséged.


Általában egy jó regény két dologból indulhat ki:

- Már meglévő saját karakterek, akiknek van egy kezdetleges, megformálható személyisége.

- Egy összetett világkép, a benne élő lényekkel, uralkodó szabályokkal és esetleg történelemmel.


Itt most fel kell tennem a kérdést: Ezek közül meg van e legalább az egyik, vagy csak hasraütésre azt mondtad te most fantasy-t akarsz írni?

Ha az utóbbi - márpedig a kérdésed ezt sugallja - akkor sajnos csak a lehető legklisésebb alapelemekből tudsz építkezni.


Legyen itt egy példa a megadott csapatösszetétellel + egy világkép:

Alapozzunk le egy olyan világot, ahol az adott földrészen egyetlen nagy ország van élén egy királlyal vagy egy királynővel, más területekről nem lehet tudni, de felteszem van néhány matróz legenda a tengeren túli vidékről. Az itt élő fajok mondjuk emberek, elfek, trollok, szirének és valamilyen antropomorf furry típusú lények. Mellettük megtaláhatóak még sákányok, istenek démonok és az emberek illetve lefek között varázslók és boszorkányok. A király/királynő és birodalma az istenek feltétlen támogatását élvezik, a királyságban virágzik a magaskultúra és a gazdaság. Ám egy nap démonok érkeznek az ismeretlenből és feldúlják a birodalom déli, óceán felöli régióit, majd indulnak egyre befelé. A katasztrófa megelőzése érdekében az uralkodó útnak indít egy három fős csapatot, akiket istenek által megáldott kardokkal ruház fel. A három kezdeti protagonista a következők: a főhős egy fiatal lovag, aki kiemelkedő tehtségével hamar felküzdötte magát a ranglétrán, ám ettől még nem szállt el, ugyanolyan szerény és mindenki irányába segítőkész ember maradt; a főszereplő legjobb barátja egy nemesi származású igen képzett kardforgató, aki soha nem felejt el adózni a földi gyönyöröknek, mégis megbízható társ a bajban; a harmadik egy lovaghölgy, aki azért csatlakozott a sereghez, hogy bebizonyítsa a nők erősebbek, mint a férfiak, éppen ezért féltékeny a főhősre, mert ő az egyetlen magas rangú lovag, akit még soha nem tudott legyőzni párbajban. Utuk során először egy náluk valamivel fiatalabb 12-4 éves kislányt szednek össze először (a lovagok olyan 18-21 évesek), aki kiemelkedően tehetséges mágus, de minden másban ügyetlen és még félénk is. Specialitásai a bájitalok, védő- és gyógyító varázslatok. Következő társukat az elfek erdejében szerzik meg, aki a törzsfőnök lánya és mind elemi mágiában, mind íjjászatban jeleskedik.


Ezzel meg is van az alap világ és az öt fős brigád. Természetesen az ötleteimet nem muszáj felhasználnod, de ha valamelyik része felkeltette az érdeklődésedet nyugodtan sződd bele a történetedbe. Cserébe azért, hogy ennyit írtam, majd küldd el a végeredményt.^^

2016. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget ! :) Igyekszem!
2016. júl. 1. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is elküldhetnéd a végeredményt, már csak kíváncsiságból is tudni akarom mit hozol össze a segítséggel, és a fantáziáddal. De ha még nem kezdted el, segítek kicsit én is.

Alap történetet nem írok, de a szereplők legyenek tényleg változatosak, mint az előző írta. Egy mogorva srác + egy védelmező, mindig mosolygós (a helyedben a mogorva szemszögéből írnám a történetet, mert az érdekesebb) 1 félénk, de virgonc kislány, egy olyan csaló vagy nem tudom, de bele való lány, úgy értem mindenbe beleszól meg ilyenek/semmi nem érdekli "halott" személyiség, meg egy csapat összetartó szintén fiatalabb csaj olyan tipikus cuki. (XD) De ezek tipikus anime karakterek, ha meg történet érdekel, csinálhatsz kezdetben egy alapot csak hogy tudd értesz-e hozzá vagy érdekel-e egyáltalán komolyabban. Pl.: Elemeket irányító 4 ember + 1 átlagember aki belekeveredett, és mondjuk a történet szóljon a világmegmentés helyett arról kalandoznak és szeretnének felkutatni valami kívánság teljesítő követ, mert a főszereplő kívánna (legyen egy elem használó, ha az átlagos a főszereplő az tényleg túl elcsépelt) de bajba keverednek (és ide tehetsz egy tragikusabb részt pl. meghalnak 4-en az 5. pedig megmenti őket, nem a főszereplő) és a kő miatt menekülnek meg, a vége meg legyen az hogy lemondanak az erejükről mondván, hogy már nem kell nekik, segítettek az úton eleget (meg ha depisebbet akarsz túl sok fájdalmat okozott nekik)és átadják a tanoncaiknak. Nem tudom ez érthető-e vagy tetszik-e de hátha, és szerintem egy ilyet egyszerűbb összehozni. Az előző válaszoló története (ami amúgy jó lenne) kicsit bonyolultabb az alap felállás.

Remélem segítettem.

2016. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Huh második nagyon érdekes a válaszod második felében összerakott csapat. Szivesen olvasnék egy ilyen történetet, bár szerintem pont bonyolultabb, mint a 'szent lovagok megmentik a világot a démonoktól' összetételű faék egyszerű, 100x felhasznált klisé sztori.

A varázserő nélküli, még a történet írója által is háttérbe szorított csapattag belül rejlő sötétségének lehetősége rögtön megmozgatta a fantáziámat. Például hatalmába keríti egy láthatalan gonosz erő, aminek a sugallatára nem menti meg a többieket, pedig meg tudná. Vagy pont a gyengeségéből eredő karakterdráma csúcspontja lenne, hogy az élete árán menti meg a többieket, hogy ő is hasznos legyen egyszer.

2016. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző most olvastam vissza mit írtál. Én is ezekre gondoltam. Ügyes, XDDD. Kérdező így egy év távlatból végül mi lett a történeteddel?
2017. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!