Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Nincsen hobbim, mit javasoltok...

Nincsen hobbim, mit javasoltok? 15L

Figyelt kérdés

Az van, hogy minden osztalytarsam delutanonkent eljar edzeni, zenelni, aerobicozni stb..en meg hazajovok es sorozatozok. Nincs semmi hobbim es ez nagyon zavar.

Egyebkent a sportolas es a zene kilove, mind2-t probaltam mar es egyik sem tetszett :/.

Milyen hobbit javasoltok?

Kezmuveskedni szeretek, azt hiszem.



2017. jún. 5. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
puzzle, olvasás, biciklizés, gyöngyfűzés, karkötő készítés, gobelin, rajzolás, sütés-főzés(bár 15 évesen nem biztos h egyedül kellene belevágni), sz.gépes játékok, fotózás, honlapkészítés-szerkesztés, ha van ilyen beállítottságod... kézműveskedéshez akár elmehetsz egy hobbi-boltba ötletekért :)
2017. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
olvass!
2017. jún. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a kezmuveskedes bejon akkor: rajz, festék, tű, cérna, barkácsolás, agyagozás... nézz utána és próbálj ki minel több művészettel kapcsolatos foglalkozást hogy megtalált H igazit. Ha nem akarsz kimenni a "nagyvilágba" és szakkoroket keresni, akkor a YouTube erre teljesen megfelelő.

Ha a zene nem is ének talán? Vagy ha a sport nem, akkor tánc? Ha a sportot nem is vallanád fel, en nagyon ajánlanám hogy kicsit mégis jobban belemélyezd magad. Akár valami olyasmibe ami kevesebb mozgással jár, vagy jobbal élvezed. Ha magányosan jobban szeretsz működni akkor a biciklizés, görkorcsolya, deszka, futá, ugrókötél mind ide tartozik. A tennisz, pin-pong az ami még tok jó lehet vagy valami küzdő sport ha érdekel. De ugyanakkor egy jó baseball csapat is király, és a tánc az mindenkinek bejön + remek stressz levezetés. Minnel előbb kezdesz valami hasonlót, annál könnyebb lesz később, mikor már nem adnád bele magadat ilyesmikbe a sok meló és óriási lemaradás miatt. de e az én véleményem.

Azt sosem fogod megbánni ha olvasol. És ilyen könyv klubból is vannak. Ha megtetszik és ihletet kapsz a végén még írhatsz is valamit. Engem például a versek fogtak meg de csak hobbi szinten. Kipróbálhatod azt is.

Ezen kívül sokan nem ismerik a podcastokat, de szerintem remek elfoglaltság, elvezheted, tanulsz belőle (főleg angol. Olyan mint egy listening). (Ha kellenének címek, szívesen adok párat)

A filmek, sorozatok sem rossz egyébként, ha mondjuk angolul/németül feliratosan nézed, vagy ha értelmesebb filmekről van szó. (Olyan oldalakat is tudok küldeni ahol gyorsan találhatsz feliratos filmeket/sorozatokat angolul)

A sütés-főzés remek ötlet és 15 évesen Sztem nem korai. Ha érdekel kezd az alapokkal, ne félj segítséget kérni, sutogessetek barátokkal (hidd el jobb mint kint enni). Engem Gordon Ramsay vonzott nagyon a sütés-főzéshez, lehet téged is érdekel.

Van még a színjáték, dráma stb ami nagyon jól jöhet a szociális életednek, és ez is stressz levezető, hisz egy kis időre olyan személy lehetsz, akin nem vagy.

Ha érdekel a politika akkor ha arról tanulsz, olvasol, videókat nézel, követed az remek szokott lenni! Gimnáziumba jól jön és menő ha tudsz ezt azt, fontosabb infókat. Az embereknek leesik az álla majd egy idő után.

A fényképezés és videózás is csodás lehet. Én imádom, mert olyan helyekre megyek el és olyan dolgokra fokuszalok, amikre mások nem igazán szoktak. Rengeteg oldal van ahol meg tudod ezeket osztani és ilyen táborokat, közösségeket is sokat találhatsz.

Ha szereted a növényeket lehetsz kis-Kertész. Akar házon belül (fűszer növények - jó a sütés-főzéshez is, szoba növények) akár kint a kertben (zöldségek, gyümölcs fák). A legjobb mikor látod hogy fejlődnek, és tudod, hogy megérte annyit foglalkozni velük.

Egyébként meg segíteni itt-ott bármikor tudsz. Menhelyek, kisegítő iskolák, szervezetek. Vagy ha érdekel egy-egy tantárgy és tudod hogy azzal szeretnél foglalkozni a jövőben akkor arra fókuszálni egy kicsit, olyan könyveket olvasni, filmeket nézni, emberekkel beszélgetni és ha lehet együtt dolgozni, hogy már az elején legyen tapasztalatod.

Huu ez hosszú lett :D de remelem segített. Biztos van még tömérdeknyi dolog amit kifelejtettem (sakk? Túrázás? Relytvények?) szóval ha van kérdés nyugodtan írj rám.

:)

2017. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!