Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mik azok a részek, amiket...

Mik azok a részek, amiket sajnáltok, hogy kihagytak a filmből, de a könyvben pedig bemne van?

Figyelt kérdés

2017. aug. 23. 14:41
 1/7 A kérdező kommentje:
*A Harry Potterből*
2017. aug. 23. 14:42
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első két film egész jól sikerült, de a többi, ami utána jön egy nagy katyvasz:(

Ettől függetlenül szeretem nézni, de rengeteg, számomra fontos rész kimaradt belőle + ettől nem is olyan könnyen érthető mint a könyv

De a karakterekkel való kavarás szerintem bosszantó ( Fliteick prof. kinézetének váltása, Hóbórc teljes kihagyása stb...)

2017. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú, rengeteg ilyen van, napestig sorolhatnám, de nekem leginkább az utolsó film nem tetszett ebből a szempontból. Dumblerdore története például nagyon durván ki lett hagyva a filmből, pedig az hetedik rész első filmjének elején még említik is a "mugligyűlölő apát", de utána nem magyarázzák el, pontosan mi történt. De pl. a horcruxokról a könyvben csak Harryék tudtak, a filmben meg Aberforth Dumbledore is, stb.


Szerintem Fred halála olyan részletesen benne lehetett volna, mint a könyvben. Percy szemétkedése, majd visszatérése is teljesen kimaradt a filmből, pedig az rámutatott volna, hogy a legtöbb családban vannak fekete bárányok.


Ám ami engem a legesleginkább idegesít, és a mai napig, az a végső csata Harry és Voldemort között. Az írónő nagyszerűen összehozta, ahogy a Roxfortban, szemben egymással, és mindenki bámulja őket, én annyiszor elképzeltem, hogyan fog ez megjelenni filmben. Erre mi történt? Harry meg Voldemort verekedtek kicsit, majd ugrottak egyet a mélybe, nyomogatták ki egymás pattanásait az arcokon, és kész. Hát mi a franc volt az??? Szentségtörés! Egy ilyen jó végső csatát így elcseszni! Ez még mindig kiakaszt, de tényleg! :D



A könyv remekül rávilágít, hogy Voldemort mindig is hatalmasabb varázsló volt Harrynél, a filmben meg kb. egyenrangú felekként harcolnak. Szóval ha egy dolgot kellene mondanom, a végső párbaj, és az azt megelőző beszélgetés hiányzott a legjobban (egyébként szerintem aljasság, hogy pl. a filmben nem tudta meg Voldemort, hogy Piton Dumbledorenak dolgozott, és átverte őt ennyi éven át).

2017. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#utolsó

összegezted a gondolataimat...

2017. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dumbledore és Voldemort múltja,a roxforti konyha a manókkal,Szent Mungó.Hóborc,Winky,Ludo de igazából tényleg lehetne sorolni estig az egészet :D
2017. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy alapjáraton nem a kedvenceim a filmek a ferdítések miatt, de a hármas válaszoló tökéletesen összegezte a dolgokat.


A végső csatajelenet... Az volt az a rész, ami konkrétan annyira feldühített, hogy a mai napig nem tudom megbocsátani. A könyvben ugyebár Harry és Voldemort az egész iskola szeme láttára harcolnak, mindenki nézte, hogy mégis mi történik. (Szívesen megnéztem volna a szereplők arcait annál a jelenetnél.) A filmben össze-vissza ugrálnak a Roxfort körül, repkednek, néha odavetnek pár szót a másiknak, az egész nagyon hollywood-i, drámai, hatásvadász. A könyvben a csata végén Voldemort meghal, a teste összeesik, ezzel is szimbolizálják, hogy végülis ő is csak egy ember volt, aki ugyanúgy meghal, mint bárki más. A testét bedobják a szertárba, mert nem tudnak vele mit kezdeni, és nem akarják, hogy a "dicső halottakkal" legyen egy teremben. A filmben pedig Voldemort porrá hullik. Mint valami kirakó, darabkákra bomlik, majd eltűnik. Huh?! Ennél bénább, sablonosabb harcot lehetetlenség lett volna összehozni. Ráadásul Harry-n kívül senki sem látta.


Nem tudom, miért gondolták a film készítői, hogy ez egy jobb befejezés.

2017. aug. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyet tudnék mondani. Én egyébként először a filmeket láttam és csak utána olvastam a könyveket. Azt hittem, a filmekkel nagyon jól "megismertem" a varázsvilágot. Hát kiderült, hogy jó nagyot tévedtem. :D Nagyon sokmindent megemlítenek a filmben és csak a könyvekben derült ki számomra, hogy igazából mit is jelentenek igazából, pl. az RBF vizsgákról is szó volt a filmben, de nem volt elmagyarázva, hogy mennyire fontos is az. Továbbá a film alapján azt sem értettem meg, hogy Harry hogyan szerezhette meg Edevis tükréből a bölcsek kövét, pedig az is fantasztikus ötlet volt Rowlingtól, és még sok ilyet tudnék sorolni :D. Azt is sajnálom, hogy kihagyták a filmből Hóborcot, a MAJOM-ot, Percy és a Weasley család többi tagjának veszekedését. :D

Most hirtelen ezek jutottak eszembe (mert a filmeket már jó régen láttam), de biztsoan van még sok más is. :D

2017. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!