Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a videóról...

Mit gondoltok erről a videóról? (Justin Bieber szeme megváltozik)

Figyelt kérdés

hozzáértők válaszátvárom lehetséges hogy valami démoni izé hatására így megváltozzon a szeme mondjuk biológiailag lehetetlen de ti mit gondoltok erről?

https://www.youtube.com/watch?v=rl12afrfLD8


2017. nov. 10. 14:38
 1/7 A kérdező kommentje:
ja először a videón én se tudtam mi változik de amikor pislog egyet utánna fehér lessz az egész utánna megint pislog és normális lessz nem látszik a pupillája se
2017. nov. 10. 14:41
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen értelmes hétköznapi magyarázatokat olvashatsz a kommentekben. Csak az nem lesz annyira izgalmas mint gyíkembereket képzelegni, mert akkor a kérdést sem lett volna miért kiírnod.
2017. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
miért kamu?
2017. nov. 10. 16:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Mintha egy hüllő lenne kb. Borzalmas gyerek sose birtam xd
2017. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kép se tiszta, másrészt, ha jobban megnézed, akkor valamennyire látni, hogy ott van a "barnás rész a szemében". Vannak olyan emberek, akik fel tudják akasztani a szemüket, úgy mint Justin. Az csoporttársam is megtudja és nagyon durva! A másik, meg a mai világban már vannak, olyan programok, amikkel ezt így meglehet szerkeszteni.

21/L

2017. nov. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én hozzáértő vagyok. Nem Justinkával van a baj hanem a videóval. Egy videó ha jó felbontású nagy tárterületet foglal a számítógépen.


Egyetlen 1920x1280 felbontású kép 1.6 millió színnel pusztán adatként kb. 6 megabájtot foglalna. Most képzeld el hogy egy 90 perces film ilyen felbontással, 50 kép per másodperc sebességgel mennyi helyet foglalna. Kb. 1600000 megabájtot, ami kb. 1500 gigabájt (kerekítettem). Ehelyett egy jobb minőségű film is alig néhány gigabájt.


Ezt úgy érik el hogy kisebb felbontást használnak és/vagy furfangos adattömörítő eljárásokkal csökkentik a méretét. Ebből is van olyan ami úgynevezett veszteséges képtömörítés, ennek előnye hogy nagyon kicsi adatméretre tömöríti az adott képet, hátránya hogy az ebből létrehozott kép nem tökéletes mása az eredeti tömörítetlennek. Viszont a legtöbb esetben a különbség túl kicsi ahhoz hogy észrevehető legyen, vagy ha látszik is nem túl zavaró.


A youtube-on sok videó gyenge minőségű pont azért mert senkit nem érdekelnek - elméletben - a részletek, ellenben hatalmas adatterületet takarítanak meg vele. És lassú net sebességgel is elérhetőek, de ebbe most ne menjünk bele.


Nézd meg ennél is milyen "zajos" a kép, ez jól látszik pl. mikor J. fejét közelről mutatják. Az egyik orrlyuka feketébb és nagyobb, a mögötte lévő háttéren életlen és szórt pontok pöttyözik, néhol mintha halvány négyzetháló lenne rajta. Ez a tömörítés és a kis képfelbontás eredménye.


A szeme azért olyan furcsa mert az veszteséges tömörítés ott "hibát vét", nem hozza az eredeti felvétel képét. Ráadásul mivel a felbontás is gyenge ezért az a pár pixelnyi hiba szinte kilóg a képen, egy jó felbontásún ez csak egy apró pörsenés lenne.


És akkor még nem mentem bele abba hogy az adat meg is sérülhet (egyszerűen szólva egyes megbízhatatlan számítógép alkatrészek miatt) és mivel a tömörítés gyakorlatilag matematikai művelet, ha adathibából valahol rossz egy szám, az a kép kisebb-nagyobb részére hatással lehet, homályos, rossz színű vagy teljesen értelmetlen katyvasz lehet a helyén. Láttam már olyan videót is ami "láthatatlan" amerikai katonát leplezett le, pedig csak a tömörítési hiba miatt a katona hamis színt kapott ami hasonlított a mögötte lévő háttérre...

2017. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azta... Ezt a videot megneztem erre kiadott meg egy csomo ilyesmit amin ilyenn sarga a szeme es kirazott a hideg.... xD

Erre mogottem aa sotetbe zajt hallok en meg igyy hangosan: "Justin itt vagy??,, LOL XDD

2017. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!