Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ki nyerne? Obi Wan Kenobi az...

Ki nyerne? Obi Wan Kenobi az összes jedikkel az oldalán vagy Harry Potter az összes varázslóval?

Figyelt kérdés

2017. nov. 18. 21:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%
Egyértelműen a jedik.
2018. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%

Pár hete már olvastam a kérdést, és HP-ra voksoltam.

De ma jobban belegondoltam.

A jediknél valószínűleg ha nem is abban a formában, mint a varázsvilágban, de működik a legilimencia (azaz érzik, hogy az ellenfél mit és mikor küld), és ellent tudnak állni az egyik főbenjáró átoknak, imperiusznak. Az eszköztáruk ugyan kevesebb, de (fénykard és vindardium leviosa)

Harry Potter az imperionak valamennyire ellenáll, viszont a varázslók legnagyobb része nem. A legilimencia is ritka képesség. Hiába van ezerféle varázslatod, ha becsapódáskor hárítják.

Az egyéb, nem harchoz kapcsolódó mágiaágakkal tudnak jelentős előnyt elérni, kérdés, hogy azt, mint mindenben jelenlévő erőt (mágiát?), hogyan érzékelik a jedik? Amint erről pontos információim vannak, jobban meg tudom jósolni egy csata kimenetelét.

De ha ezt kiveszem, akkor azt kell mondjam, h valószínűleg a jedik nyernének.

2018. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%

Még valami eszembe jutott: a jedik kisgyermek koruktól harcászati kiképzést + az erő használatát tanulták.

A varázslók csak 11 éves koruktól használhattak mágiát, ráadásul harci kiképzést nem kaptak, aki nagyon érdeklődött, az mehetett esetleg párbaj szakkörre.

2018. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2018. jan. 12. 19:57
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is a jedikre szavaznék, eleve a "jedierő" nagy előny amivel előbb ellokik Pottereket (Vagy egy sziklát ejtenek a fejükre :DD ) minthogy azok varázsolni tudnának.

De szentem egy jedi aki a sötét oldalra állt egyedül is legyőzné az összes varázsot!Nemtom mennyire követed ezt a világot, de azoknak a feltámasztas mellet olyan képességeik vannak....

2018. febr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!