Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eltávolítani a...

Hogyan lehet eltávolítani a textil karszalagot amit s fesztiválokon raknak fel úgy hogy utána vissza is lehessen rakni?

Figyelt kérdés

Tavaly voltam Debrecenben a Campus fesztiválon, megtetszett, hogy nem az a túl nagy fesztivál mint pl a sound, de nem is túl kicsi, olyan családias. 2018-ban is megyek már megvan a bérlet, csak most eszembe jutott hogy a 17-ben kapott karszalagban lévő festékanyagra elég erősen kipattogzott a csuklóm (allergiás tüneteket váltott ki). Anti-allergén tablettákkal kicsit enyhült az égés de attól még nagyon viszketett és otthon se tudtam levenni így 4 napig napi 5-6 tablettát vettem be. Ez elég rossz volt nem szeretném ha 18-ban is bármelyik fesztiválon ilyen történne, nem valami kellemes érzés.

Általában fém szorítóval vannak lezárva a karszalagok végei, hogyan lehet úgy leszedni hogy vissza is tudjam rakni? Van erre valami módszer, vagy valami eszköz amit lehet venni ilyen esetre?



2017. dec. 31. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Azzal kezdem, hogy szerintem vegyél fel valami csuklóvédőt alá (korábban a Puma, Addidas, Nike) gyártottak ilyeneket, többnyire a teniszezőknek, kézilabdázóknak, meg ping-pongosoknak, hogy ne sérüljön meg és mindig melegben legyen a csuklójuk. Nyilván ez nyáron kellemetlen, de ha inni szeretnél NEM ajánlatos tablettáznod magad mert ha jól értem buli közben is etted. (ha nem, akkor bocsi)

Ha nem fér rá, vagy beleköthetnek, akkor (ha jól gondolom ilyen műanyag, vízálló csuklószalagról beszélünk, amit ketté tudsz vágni, és kétoldalú ragasztóval (azért ez, mert erősebb, és a nem tapadó réteg nagyon hasonló anyagból van alkotva) vissza tudod ragasztani belülről (nem kell levenni a burkolatot hogy mind a két oldala ragadjon) vissza tudsz ragasztani.

Ötlet: ahol van a fém kapocs, ott vágd el de hagyj helyet, mert az a ragasztó nem ragad a fémre, és ha ott ragasztod kisebb eséllyel fogják meglátni a vágást.

Légy pontos - hajrá =)

2018. jan. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! A csuklóvédő jó ötlet.

Igen tudom hogy gyógyszerezés közben nem ajánlatos alkoholt fogyasztani, akkor nem is ittam esetleg 1-2 pohárral de attól semmi különösebb hatást nem éreztem.

Másrészt a karszalag nem műanyag, hanem textil és a végét behelyezik egy lekerekített szélű téglalap szerű fém -hengerbe?- majd azt középen speciális fogóval középen összenyomják. Elég szoros így lehúzni a fémet nem lehet. Max harapófogóval de azt annyira nem kockáztatnám meg mert ha nem tudom visszarakni akkor szívás :/

2018. jan. 1. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!