Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász féléves kutyunak...

Németjuhász féléves kutyunak bőr vagy inkább textil hámot ajánlanátok? Azért nem akarok már nyakörvet mert nagyon húz sétáltatás közben és félek, hogy eltörik a gégéje . Sokszor igen fura hangot adott, utána pedig "köhögött".

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 17:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
hámmal még jobban fog húzni. félévesen még simán megtaníthatod normálisan lábnál sétálni ha nem megy akkor a haltival próbálkozz az nálunk nagyon jól bevált az egyik makacs kutyánknál de a hám nem sétáltatásra való
2011. aug. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A Halti nekünk is bevált. De egy fél éves kutyát anélkis megtanulja hogy ne húzzon... Csak tanítani kell;)
2011. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Okos kutyu : ) csak kint olyan mintha félne, ha közel van már a házunk akkor főleg fejveszve rohannna haza :P. Ugye aha más kutyák vannak akkor is kanyarog jobbra balra. Volt olyan nap mikor szó szerint a földön húztam magam után, annyira haza akart menni. És mikor visszafordultnk akkor meg már rohant hazfelé :P. Erre tudnátok valami módszert?
2011. aug. 11. 00:15
 4/19 anonim ***** válasza:

Van-e lehetősége más kutyákkal találkozni, játszani?

A séta miből áll? Van-e a végén valahol egy jó szaladgálás, játszás veled?

2011. aug. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A hámmal csak jobban fog húzni!!
2011. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

játszasd együtt más kutyákkal minél többet...


nálam is ez volt a gond, a kutya úgy húzott, hogy azt se tudtam, mit csináljak... mérges voltam, ideges...

nem szóltam rá vagy ilyesmi, de a kutyák érzik a hangulatunkat.


Szóval próbáld ki, hogy egy nagyobb séta után(!), miután jól lefáradt, vedd rövid pórázra, és úgy sétálj vele egy nem túl lassú tempóban.

Ha a feje előrébb van a lépő lábadnál, rántasz egyet a pórázon, és NEM.

Ezt vagy 1000x meg kell majd csinálnod...


Ami a kulcs volt az én kutyámnál, hogy végtelenül nyugodt voltam, és így beszéltem hozzá.

Az a dilis kutya, aki úgy húzott, hogy azzal szántani lehetett volna, szépen jött a lábam mellett laza pórázon 5 perc után.



Vaaagy a másik módszer, hogy ha lehetőséged van rá, biciklivel sétáltasd.

Nem lesz ideje azon gondolkodni, hogy merre menjen, követni fog. (már ha elfogad vezérnek...:))



Sok sikert!

2011. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igaz, hogy hámmal jobban húz!!!

Én három kutyámat sétáltatom hámmal (mindegyik textil) bár nem németjuhászok, de egész pici koruktól így sétálunk, mert ők is köhögtek mindig a nyakörvtől!

2011. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Ha húz a kutya akkor (lehet hogy morbidan hangzik) de szöges nyakörvre kell szoktatni. Ez eddig minden kutyánál (akivel foglalkoztam) bevált. Ez a kutyának nem okoz fájdalmat csak tudni fogja, hogy nem szabad húznia. Ha megtanulta ezt akkor lehet hámot venni. A bőr tartósabb de én a textilt szeretem jobban ízlések és pofonok.
2011. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a szöges nyakörv nem csak morbidnak hangzik hanem az is! Nem ajánlom, hogy kipróbáld, mi az, hogy nem érez semmit?


Tán vezettek már szöges nyakörvvel a nyakadon!


Ne próbáld ki kérlek! A fellépéseddel, a hangoddal, a testtartásoddal, jutalmazással stb. mindent el tudsz érni a kutyánál, és nagyon könnyen tudod őt nevelni!


5 különböző fajta (keverék is) kutyám van, egyiknél sem használtam szöges nyakörvet és hasonlókat, de mind jól neveltek!

2011. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó tán kinológus lennél vagy mi? Mert ha az vagy bocs kinek a pap kinek a papné de szerintem egy kicsit jobban tudom mint te....
2011. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!