Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Főállású youtuberek. Ingyenélő...

Kokakólalájt kérdése:

Főállású youtuberek. Ingyenélők, vagy új médiarabszolgák?

Figyelt kérdés
Napról napra egyre több, és több youtube videós, blogger van ilyen vloggal, meg olyan vloggal. A legtöbb nagyon hamar elkezd megélni belőle. Lehet utálni a Dancsót, de ő legalább megmászta a ranglétrát. Kitanulta a szakmát, a kamerázást, a szerkesztést, a vágást. Most meg itt vannak 16-17 éves kis patkányok, akik már azt is megtehetik, hogy ott hagyják a tanulást, mert ők főállású youtuberek akik pénzt kapnak. De az egész tevékenységük csak annyiból áll, hogy egy iphonba magyaráznak random témákról teljesen általános dolgokat. Vagy csinálják a teljesen tartalmatlan reakció, kihívás meg mit tudom én milyen videókat. Vagy reklámoznak valamit. És itt érkeztünk el a kérdés második feléhez. Ezeket az embereket a partnercégek csak eszköznek tekintik. Parancsra reklámoznak valamit, és közben teljesen elvész az emberi értékük. A közönség szemében szintén rabszolgákká válnak, mert futószalagon kell gyártaniuk a videókat akár csak "legyen valami" alapon. Mert ha nem teszik, a nézők egyből elégedetlenkedni kezdenek. Felmerül bennem a kérdés. Utáljam őket, amiért tehetség, és értékes munka nélkül keresnek nagy pénzeket? Vagy inkább sajnáljam őket, amiért a cégek élő reklámfelületként, a nézők pedig szolgáltató gyárként kezelik őket?

2018. jan. 31. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Aki ebből tényleg jelentős pénzeket tud keresni, az elég sokat bele is fektet a dologba (mármint pénzen kívül).
2018. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mióta drasztikusan megváltozott a bevételszerzés (családbarát tartalom kap csak pénzt), most pedig bejött hogy nagyobb számokat kell elérni, az le fogja törni a sok celebségre vágyó pistikét, mikor meglátják hogy 1000 feliratkozó és évi 4000 órányi nézettség alatt nem kapnak pénzt. Mert a feliratkozót el lehet csalni, de ha a szemetet nem nézik a kamu számok, akkor nem ért semmit.
2018. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Rajtuk múlik, hogy igent mondanak-e szponzorációkra és hogy hagyják-e, hogy a nézők diktáljanak. Remélem eljutok odáig, hogy én is dönthessek ezekben a kérdésekben.

Belőlem sem hülyét, sem bábut nem csinálna senki!

2018. febr. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Jaj de örülök, hogy rajtam kívül valaki másnak is ez a véleménye.


Őszintén, én a youtuberkedést egyáltalán nem tartom munkának. Természetesen nem vagyok olyan, aki szerint csak az a munka, amit a két kezeddel csinálsz, magam is szellemi munkát végzek 8 órás munkabeosztással. Persze, nem látok mögé, hogy egy videó mögött mennyi munka lehet, de tény, hogy kényelmesebb, mint bemenni valahova napi 4-6-8 órában és a főnököd alá dolgozni.

Igazából én csak nem értem, hogy mi az egésznek a mechanizmusa... Mikor jutottunk odáig, hogy híres lehetsz azzal, hogy fél órán keresztül fingasz? Vagy megcsinálod az ötvenedik ugyanolyan sminkvideót. Vagy csinálsz még száz olyan dolgot, amit egyébként minden ember, miután végzett a tényleges munkájával. Lehet, hogy a követők pont ezt szeretik bennük, hogy átlagosak, és könnyebben tudnak azonosulni vele, de valahol mégis csak bosszantó, hogy ha levideózod, hogy milyen ruhákat vettél a H&M-ben, annak több százezres nézettsége lesz, míg egy verset már lassan senki nem fog tudni végigolvasni, pláne nem megérteni.

Engem bosszant, hogy valaki konkrétan azért kap annyi pénzt, ami nekem a 2 havi fizetésem, mert jól áll neki egy ruha és csinál róla egy képet. Ehhez nem kell még 8 általános sem.

De tényleg, mikor lettek ezek példaképek? Ha legalább valami értéket képviselnének... De sajnos a magyar yt nagytöbbsége csak egy átlagon öjelölt sztár, aki már mindent reklámoz, hogy megéljen.


Nekem Szirmai az egyetlen kivétel, rá felnézek.

2018. febr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi tartalmas hozzászólásokat :) Mindenkinek ment a zöld kéz. Akinek még van véleménye a témáról, szívesen fogadom.
2018. febr. 18. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!