Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Anorexia. Hogy vettétek rá...

Anorexia. Hogy vettétek rá magatokat a hízásra? Nem féltetek attól, hogy fel fog tűnni az embereknek, és szóvá teszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb.augusztus ota vagyok anorexias, drasztikusan sose koplaltam, de nagyon keveset ettem. Jelenleg 170 cm 46-47 kg vagyok, hetente jarok sulymeresre.

Viszont ha kicsit tobbet eszem, 3 nap alatt siman feljon 1 kg, ami eleg durva. Nagyon felek, hogy elhizom.

Ti hogy vettetek ra magatokat a hizasra? Mindenki mondja, hogy hiznom kene kb. 3 kg-t, mert a labaim ugyan szep izmosak, de a felsotestem nagyon vekony, a karjaim is, es a kulcscsontom alatti szegycsontok vagy nem tudom mik is kilatszanak. Viszont nem akarom, hogy a labaim vastagabbak legyenek, es ha hiznek, biztos oda is.

Illetve nem akarnam, hogy eszrevegyek az emberek, hogy hiztam, nem szeretnek olyan megjegyzeseket sem kapni, hogy "Jaj, de jo hogy felszedtel par kg-t!" vagy "Sokkal jobban nezel ki igy!"

Mit tegyek?

17/L



2018. ápr. 17. 20:43
 1/4 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy heti 4-5 alkalommal futok 5-6 km-t, illetve itthon tornazom Beres Alexandrara.

Koszonom elore is a valaszokat!

2018. ápr. 17. 20:46
 2/4 anonim válasza:
Szia! Attol ne ijedj meg, hogyha tobbet eszel es feljon par kilo! Annak a nagy resze viz, illetve ezt a tempot ugysem lehet tartani. Sot, ha este mered magad, akkor egy nap alatt is termeszetes hogy feljohet nehany kilo reggelhez kepest, a benned levo etelek, italok hatasara. Ezert semmikeppen se merd magad este!! Bar en abszolut annak vagyok a hive, hogy ne is merjuk magunkat, en akkor tudtam elkezdeni elfogadni, hogy gyarapszom, amikor nem alltam merlegre. Felesleges stressz volt szamomra. En kb. 2,5 evig nem tudtam ravenni magam, bar kivulre azt mutattam minden renben, es sokszor elhataroztam, hogy mostmart enyleg ki kene laballni ebbol. De a betegseg erosebb volt. Aztan lelkileg egyszer rettentoen melyre kerultem, egy kapcsolat vege utan, ami alatt viszont annyira boldog voltam mint meg soha. Es hulye is, hogy akkor is hagytam ezt az egeszet erosebbnek lenni, es nem tudtam rlengedni. Na mindegy, a mely ponton falasrohamaim kezdtek lenni. Ez egyre gyakoribba valt, es kezdtem hozzaszokni. Aztan rajottem, hogy a szervezetem kiehezett ezalatt a par ev alatt. Idovel nem is tudtam keveset enni. Tobbet ettem a legtobb embernel korulottem. Es sajnos ezek a hozzaszolasok elkerulhetetlenek, nem tudjak az emberek, hogy bar dicseretnek szanjak, bennunk ez sokszor inkabb buntudatot kelt. De mindig keresni kell a pozitiv dolgokat. 3 kilo vidzont nem lesz szerintem annyira feltuno, hogy ezert sokan szolnanak. Lehet megdicsernek majd, hogy milyen jol nezel ki, csinos vagy, vidamabb, egeszsegesebb. De ilxenkor gondolj bele, hogy ezek csupa pozitiv jelzok, emoatt ereznenk rosdzul magunkat? Barmi van, irj nyugodtan szivesen beszelgetek.
2018. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia! Én vezetek egy blogot, és már végigcsináltam ezt. Meg lehet gyógyulni, és a hízást is el lehet fogadni, mert csak az számít, hogyan állsz hozzá!


Ha segítségre van szükséged, írj bátran! :)

2018. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia! Én is anorexiás voltam, úgy 1,5 éve a gyógyulás útjára léptem. Úgy gondoltam még egy fél éve is, hogy teljesen jól vagyok már, pedig menstruációm 2 éve nem volt, 50-51 kg voltam és szörnyen lapos :) Eszem ágában nem volt hízni, bár ezt az 50-51 kilót kínkeservesen tudtam csak tartani. De azt hittem, minden ok, emellett viszont tartottam attól, hogy mit szólnának, ha felszednék pár kilót...

Úgy hozta az élet, hogy tavasz elején sok vizsgám volt, és jobban lefoglalta a figyelmem a tanulás, mint az evés kontrollálása, de továbbra is sokat edzettem. Jártam futni, otthon is tornáztam, de többet ettem, mint előtte, egészséges ételeket persze. És jól éreztem magam a bőrömben. ;) Mivel már nem úgy edzettem, hogy kalóriahiányban voltam, szépen átalakult a testem: újra lettek melleim, kerek popsim, izmos lapos hasam. (Korábban edzhettem én akármennyit, amikor nem vittem be elég fehérjét és hasznos tápanyagot, így a testem is vézna volt.) Egy csomó srác hívott el ide-oda, minden futásom alkalmával úgy 2-3 kocsi dudál utánam :D És: *dobpergés* a menstruációm is visszajött és beállt normálisan. Javult a közértetem, sokkal vidámabb lettem és 1-2 hónap alatt sok új barátom lett, nem mumus az evés, bátran elmegyek velük bárhova. És a tanuláshoz is még több energiám van.

Ráálltam a mérlegre: 55,6 kg. Fél éve még szívinfarktust kaptam volna, most már csak örömmel konstatálom, hogy erre a plusz 4 kilóra volt szükségem az egészsèghez-boldogsághoz :) Soknak tűnik, de 1 kg izomnak kisebb a térfogata, mint 1 kg zsírnak :DDD

Tehát azt tanácsolom, hogy ha ilyen sokat sportolsz, nyugodt szívvel fogyaszthatsz többet!!! Gondolj arra, hogy magadért teszed! Nem zsákmányolhatod ki a tested. A leírtak alapján nagyon vékony lehetsz, de hidd el, hogy az egészséges és elegendő táplálék bevitelével és a sporttal szerzett tömeg csak a javadra válik.

De mindennek az alapja a mentális gyógyulás. Alattomos és szörnyű betegség az anorexia, sajnos tudom. Tudatosítsd magadban, hogy értékes ember vagy, a környezetednek szüksége van Rád, nem szabad, hogy behálózzon ez a betegség! (Ha nem jutsz dűlőre, nyugodtan keress fel egy pszichológust, a családsegítőknél ingyenes a szolgáltatás. És tényleg NE FÉLJETEK ELMENNI! Nem néz bolondnak, a gyógyulásom elején én is jártam, és nagyon sokat segített, pl. azt is elmesélte, hogy kamaszkorában ő is volt evészavaros.)

Kitartást kívánok Neked és minden gyakorit böngésző sorstársunknak! Megéri :)

2018. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!