Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Írni szeretnék egy történetet,...

Írni szeretnék egy történetet, de nincs meg az ötletem hozzá, csak az alap dolgok. Tudtok javasolni valamit?

Figyelt kérdés
Egy történetet szeretnék írni,amiben egy elég magányos,de bölcs lány a főszereplő,gyilkosságot és szerelmet mindenképpen szeretnék írni a történetbe. Van valakinek esetleg valamilyen használható ötlete?

2018. júl. 3. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Minek akarsz történetet írni, ha nincs hozzá ötleted? Ne erőltesd...
2018. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Egyetlen használható ötletem van: ne írj, ha nincs miről. Ne azért írj, mert más is ír, mert valahogy olyan jópofa dolog, mert olyan jó lenne másoknak mutogatni, mert olyan cool, ha azt mondhatod, hogy író vagy... akkor írj, ha van mondanivalód, ha van valamid, amit meg akarsz osztani másokkal, ha van egy saját történeted, amit el akarsz mesélni. Ha nincs, hiába kezdesz bele, félbe fogod hagyni, ez biztos.
2018. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Én pedig nyaralót szeretnék venni de nincs pénzem. Nem adnál?
2018. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Gyere, én adok neked :)
2018. júl. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem azért akarok írni hogy másoknak megmutassam hogy milyen f**a gyerek vagyok. Csak magamnak írnám.🙂

És az ötlet megvan,csak a kezdeti szál nincsen,de igazából nem leszek depressziós ha nem lesz meg az ötlet,csak sok szabadidőm lett volna erre és ezért kérdeztem de akkor bocsi😗

2018. júl. 4. 10:36
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Persze, hogy írhatsz, ha kedvet érzel hozzá! Az előbbi válaszolókra ne hallgass, csak savanyújóska napjuk van, vagy bal lábbal keltek fel, mit tudom én... :D

Minden történet csak pár ötlettöredékkel kezdődik, úgyhogy nyugi. Szerintem első lépésként írd le azt a keveset, amit tudsz egy füzetbe, word documentumba stb. - ami neked kényelmesebb. Aztán tegyél fel kérdéseket, amik segíthetnek kipótolni a történet hiányzó részeit pl. Mi a neve a főszereplő lánynak? Ki a gyilkos és mi az indítéka? Hogy kapcsolódik a lányhoz a gyilkosság? Talán egy szerettét ölték meg, vagy ismeri azt, akit gyilkossággal gyanúsítanak? Vagy fiú nyomoz a gyilkosságban, akit szeret? stb. Szóval csak gyere fel neked tetsző kérdésekkel, és válaszokkal, ahogy neked tetszik - akár több választ is kigondolhatsz, aztán kiválasztod, ami legjobban tetszik, vagy kombinálhatod őket. Néha segít az ötletelésnél, ha kigondolod a szereplőid életét, vagy inspirálódhatsz a kedvenc történeteidből is(pl. ha szereted a Monte Cristo grófját, akkor támadhat az az ötleted, hogy a gyilkos valami vele szemben elkövetett múltbeli kegyetlenségért áll bosszút, csak éppen nem veszi figyelembe, hogy ártatlanok is megszenvedik stb.). De a fenti példák nem az kizárólagos lehetőségek, mert rengeteg módon neki lehet futni egy történet kiagyalásának. :)

Itt van pl. egy angol oldal, ahol egy másik hasonló módszert írnak le: [link]

De ha még bővebben érdekel a téma, a történet írásról ezek nagyon jó magyar oldalak: igyneveldaregenyedet.blogspot.com/

boncnok.blogspot.com/

Találhatsz rajtuk még tippeket, ha érdekel. :)

2018. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
(Előző válaszoló vagyok) Megkérdezhetem, miért lettem ennyire lepontozva? Csak kíváncsiság...
2018. júl. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!