Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » (Star Stable) Hogyan tudnám...

(Star Stable) Hogyan tudnám meggyőzném az anyukámat, hogy a neten való fizetésből nem lesz semmi kárunk?

Figyelt kérdés

Szeretném megvenni a 450 ft-os star riderséget, de saját magam fizetném ki. Ez ugye 1 hónap. Utánanéztünk és anyukám látta, hogy lehet fizetni mobilról is, de csak 14 napra majd 800 ft-ért. Ő azt mondta, hogy így csináljuk én meg mondtam neki, hogy sokkal olcsóbb ez én verzióm, de a telefonról való fizetést sem utasítottam vissza, - örültem, hogy legalább ezt megengedi - Csak így utoljára "bepróbálkoztam", hogy sokkal többet ér neten fizetni 450 ft-ért egy hónapot mint 800 ft-ért 14 napot. Nem is figyelt rám csak a telefonját nyomkodta. Kb egy percre rá ismét rákérdeztem, hogy mit mond melyik legyen, erre rám förmedt és mondta, hogy egyik se. Szóval nem igazán értem, hogy most mi van.... Nem is beszéltem vele csúnyán, hogy most emiatt lett volna rossz kedve, sőt még én magam is fizetném ki....


Mindenesetre szeretném meggyőzni, hogy ez a fajta bankártyás fizetés egy forinttal sem vesz le többet, mint kellene. (Mondtam neki, hogy ha így lenne nem lenne ilyen elterjedt a fizetés eme fajtája, vagy maga a játék.)


Konkrétabban a fizetésről:

Úgy gondoltam, hogy anyukám bánkártyájáról vennék le a pénzt én pedig odaadnám neki készpénzben.


Bocsi, ha egy kicsit "kusza" a fogalmazásom csak nincs túl jó kedvem. :/ Bármilyen választ szívesen elfogadok!



2018. júl. 12. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Anyukad csak az idot huzza. Ki akarja varni, mig nyolc eves leszel es addigra mar nem fog erdekelni az a bugyuta jatek.
2018. júl. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez generációs "probléma", nem lehet vele mit kezdeni. A középkorú emberek félnek az online fizetéstől, bizalmatlanok vele szemben. Azt tanulták vagy félreinformáltak, hogy veszélyes lehet, hogy hozzáférhetnek a bankszámlához és levehetik a teljes pénzt. Ők még azzal a csalással azonosítják, amikor a bankautomatába épített leolvasóval lemásolhatják a bankkártya adatát, és leemelhetik a pénzt. Ezért félnek a bankkártyás fizetésnél önként megadni a kártyaadatokat hogy más pénzt emeljen le róla.


Ha az utalás a bank saját oldalára visz át, akkor azt kell velük megértetni, hogy ez a bank saját biztonságos felületén történik. A bank pedig nem utalhat más összeget mint amire az adott megbízás szól.

Persze az sem jó ha erőlteted és követelőző vagy, ezért haragudtak meg mert sokszor megkérdezted azt, amit ők eleve nem akarnak.


Egyelőre inkább annak örülj amit engednek, hátha megenyhülnek amikor rájönnek hogy nem történt semmi és jobban megéri a banki utalás is. Vagy te is rájössz hogy az ilyen játékok lényege hogy minden hülyeségért fizess ha boldogulni akarsz és az egész csak lehúzás. Vagy idővel ki is nősz az ilyen játékból, mire tízezreket költesz bele.

2018. júl. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

@19:01


Nem csoda hogy félnek, mikor annyi trükkös átverésről hallani az interneten. Én hinni vélem hogy nem futnék ilyenbe bele, meg fel tudom mérni hogy mi biztonságos meg mi a csalás. De egy laikus aki simán bele futhat valami átverésbe, ahol ellopják a kártya adatait és azzal tudnak vásárolgatni utána, hát nem csoda hogy félnek.

2018. júl. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez viszont egy legális szolgáltatás, nem magánszemélynek utalgatsz vakon és a szerencsében bízva.
2018. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


18:58

xd jót röhögtem.


19:01

Köszönöm a segítséget, majd, ha esetleg még egyszer szóba jön, akkor megpróbálom neki ezt elmagyarázni. Persze nem most, mert nem akarok követelőzni, mert még a végén komolyan megharagszik rám. Az imént is próbáltam nem erőszakoskodni, csak utoljára rákérdezni. :/ Igazából egész idő alatt nem igazán figyelt rám csak telefonozott. (Facebook...) Csak most elég szomorú vagyok, mert szerintem most még a telefonról való fizetést sem engedi, bár nem merek rákérdezni, mert megint mérges lesz, és elküld. Pedig én még annak is nagyon örültem volna.

Igen egyszer biztos kifogom. Ezért nem szeretném megvenni a több időre szóló előfizetést.

2018. júl. 12. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!