Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a kedvenc fanfiction...

Mi a kedvenc fanfiction portálotok?

Figyelt kérdés

Fanfiction.net, ao3, wattpad, merengő, tumblr, deviantart, személyes blogok...? És miért? Angolul vagy magyarul olvastok?


Felkutatjátok-e az internet legrejtettebb zugait, ha annyira bele vagytok zúgva egy fandomba, de kevés tartalmat találtok a szokásos oldalakon?


Elolvastok-e rosszabb fanficeket is, csak mert nincs más?


Légyszi nemet és kort is írjatok, meg hogy milyen fandomokban szerettek olvasni!


Köszönöm szépen!



2018. júl. 14. 07:00
 1/9 anonim válasza:
100%
A kedvenc fancition portalom a fanfiction.net de amiket felsoroltál mindegyiken soktam olvasni. Én csak angolul olvasok, mert ugy tobb valasztek van mint magyarul. Minden helyet megnezek hogy van e olyan fanfic amilyet epp keresek , nekem tok mindegy meddig tart a kereses , keresem mig meg nem talalom. Olvastam par rosszat is mert nem volt mas , de a vegen nem is volt olyan rossz...15/L Par kedvenc fandomom : Minden Marvel fandom, Supernatural , One Piece , Naruto , The Walking Dead , Lost .... még van egy csomo :)) en egy nagy film/sorozat/anime/manga b*zi vagyok ;)))
2018. júl. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
46%
*fanfiction
2018. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg csak magyarul olvastam akkor a merengővel kezdtem. Majd jöttek a személyes blogok.

Majd egy sztori miatt áttértem a fanfiction.net.

Majd jött az Ao3.


Hát van hogy mindent megpróbálok megtenni hogy meg próbáljak megtalálni egy párosítást. De sajnos ritka az amikor egy külsős helyen megtalálom azt amit akarok.


Igen. Elolvasok egy rossz történetet ha más nincs, de azért mindig van egy határ ami alá nem megyek.


23/férfi


Fandomok/párosítások amiket szeretek:


-Glee:Kurt/Karofsky, Kurt/Puck, Puck/Finn, Kurt/Finn, Puck/Karofsky,

-Twilight:

Edward/Jacob, Jacob/Seth, Jacob/Emmett, Carlislie/Charlie, Sam/Jacob, Paul/Jacob, Paul/Jared, Sam/Jacob/Paul, Emmett/Edward, Seth/Emmett, Quil/Embry


-Legends of Tomorrow/Flash: Mick/Ray, Mick/Leonard/Barry, Mick/Barry, Leonard/Barry, Leonard/Mick, Barry/Eddie, Barry/Föld-2 Harrison, Barry/Tony Woodward


-Percy Jackson: P=Percy/Poseidon, P/Ares, P/Hephaestus, P/Zeus, P/Nico, P/Chiron, P/Asterion, P/Hermes, P/Apollo, P/Bianca, P/Annabeth (ritka), P/Artemis, P/Zoe, P/Bianca, P/Hades, P/Luke, P/Stolls tesók, P/Beckendorf(sajnos ő szinte mindig Silenával van 3asban:P ), P/Leo, P/Jason, P/Dionusos, Ares/Hephaestus, Poseidon/Hades/Zeus ,P/Atlas, P/Kronos.

És még van egy csak abban nem találtam: Tyson/Percy


-Naruto: Naruto/Kiba, Naruto/Jiraiya, Naruto/Sasuke, Naruto/Kakashi, Naruto/Minato

-HSM: Troy/Ryan

-Big Time Rush: Carlos/Logan, Kendall/James

-Castle: Ryan/Esposito, Espo/Castle

-Teen Wolf:Derek/Stiles, Stiles/Scott, Stiles/Parrish, Parrish/Derek, Stiles/Peter, Stiles/Boyd, Boyd/Derek, Stiles/Deucalion,

-Eureka: Nathan/Jack, Jack/Andy, Jack/Douglas, Jack/Zane

-Warehouse 13(Csak 1 jót találtam): Pete/Jinks. [link]

-How to Train Your Dragon (Movies): Toothless/Hiccup(perverz)

-Jurassic World/Park: Owen/Grady, Alan/Billy

-Football RPF: Messi/Ronaldo

-The Mummy Series: Alex/Imhotep, Rick/Imhotep

-Danny Phantom: Dash/Danny

-Almost Human: Dorian/John

-Fantastic Four: Ben/Johnny

-Walking Dead:Rick/Daryl, Rick/Shane, Rick/Carl

-X-Men: Scott/Logan, Logan/Beast, Bobby/Beast

-Supergirl: Clark/Winn

-Rise of the Guardians:Jack/Bunny, Jack/North, Jack/Jamie


75%-ban Slasht, 25%-ban pedig heterot olvasok.

2018. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#3 wow köszönöm a részletes választ! Mondjuk ezekben a fandomokban pont kevésbé vagyok otthon. Mivel fiú vagy és slash-t olvasol, felteszem a fiúkat szereted. Akkor hogy jön az, hogy hetero történeteket is elolvasol? Bele tudod magad képzelni egy lány helyébe? Pl én lány vagyok (hetero) és általában ki nem állhatom a slash-t, előbb elolvasok egy rossz mary sue sztorit, csak mert a lány szemszögére vagyok kíváncsi.

2018. júl. 15. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen a fiúkat szeretem.


A heteró sztoriknál az érzelmeket át tudom érezni de a testiségeket nem. És inkább a sztorira koncentrálok mint a szexre.

2018. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
érdekes, köszi a választ!
2018. júl. 17. 08:21
 7/9 anonim ***** válasza:

A kedvencem a fanfiction.net, de olvasok Wp-en és AO3-n is. Ha kevésbé népszerű fandomban keresgélek, vagy csak már elolvastam mindent, amit találtam, jönnek a net rejtett zugai és a blogok. Olyankor a google a barátom, kivéve, ha nem segít. :D

Szinte csak angolul olvasok, mert értelemszerűen százszor több történet íródik ezen a nyelven (én is így írok, hogy sokakhoz eljuthasson a ficem). Ha magyar sztorira találok, azt is elolvasom, de ez ritka.

Van az a szint, mikor elolvasok nyilvánvalóan kegyetlen rossz fanficeket is, de ez már akkor következik, mikor nem találok mást.

Ja, nem indokoltam... A fanfiction.netet azért szeretem, mert nagyon nagy létszámú és aktív közösség, valahogy a kezdetektől megtalálták a történeteimet, és nyomot is hagytak maguk után. Ha az olvasás részét nézzük, rengeteg történetet találok fandomonként, és ízlés szerint leszűkíthetem a keresést, hogy ne vesszek el a 6280000 'aztsemtudommilyennyelvű' történet között. :)

A Wp. is előáll néha egy-egy kifejezetten jó sztorival, de azon inkább írni szeretek. Stílusos és nagyon egyszerű használni (írni, javítani, sorbarendezni, piszkozatként kezelni, publikálni...).


A fandomok valahogy így alakultak az évek során:

Naruto (Neji, Sasuke)

Harry Potter (Snape, Lucius)

Kaleido Star (Leon)

Speed Grapher (Suitengu)

Avengers (Loki)

LOTR (Legolas)

Hobbit (Thranduil)


Azért... egy részét már kinőttem. xD


25N

2018. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, és kihagytam a Warcraftot, azon belül is Arthas Menethilt (Lich King), és a fiatal Khadgart... :D
2018. júl. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, legtöbbször az AO3-t használom, fanfiction.netet ritkán.

(Van tumblr-on egy mondás, Ha egyszer felfedezed az AO3-t sose térsz vissza a fanfiction.netre.)

Még a régi időkből, amikor nem tudtam angolul fanficet olvasni, akkorról maradt egy pár magyar személyes blog, író.

De nagyjából mindenhol olvasok, ha nagyon beleásom magam egy párosba, fandomba.

Rosszabbakat is elolvasok, legtöbbször nem azért mert nincs más, hanem azért mert érdekel.

Szinte minden féle párost olvasok. Hetero, Slash, Femslash.

Fandomok:

RWBY:

WhiteRose, BMBLB, Quicksilver, Nuts and Dolts, Black Sun, SeaDragons, The Gauntlets and The Greaves, Arkos, ReNora, SeaMonkies, Crosshares, Hummingbird.


MCU:

Stucky, Pepperony, IronStrange, Clintasha, Peter/Shuri, ThorQuill, Steve/Peggy, Peggy/Angie, Fosterson.


South Park:

Tweek/Craig, Kyle/Stan, Wendy/Bebe, Clyde/Bebe, Kyle/Cartman, Clyde/Tweek.


Boku no Hero Academia:

TodoDeku, KiriBaku, MomoJirou, TsuChako, EraserMic.


Harry Potter:

ScorBus


X-Men:

Charles/Erik.


17/L

2018. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!