Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Moll skála 3 tipusa?

Moll skála 3 tipusa?

Figyelt kérdés
Interneten neztem mar, kicsit egyszerubben, esetleg peldakkal valaki el tudna nekem magyarazni? Nagyon halas lennek erte :c

2018. júl. 23. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. természetes moll

Ez az alap moll hangsor, szolmizálva így szól: lá ti dó ré mi fá szó lá

Például a-mollnak, ahol ugye az A hang a lá, a temészetes moll hangsora: A H C D E F G A


2. összhangzatos moll

Itt a szó helyett szi lesz, mert a hetedik fokot(szó) felemeljük fél hanggal: lá ti dó ré mi fá szi lá

Példa ismét az a-mollra: A H C D E F Gisz A

Ha olyan hangnemben vagy, ahol már van kereszt a hetedik fok hangja előtt, akkor az kap még egy keresztet, úgy lesz belőle szi.

Ha pedig olyan hangnemben vagy, amiben eredetileg bé van a hetedik fok előtt, akkor ott egy feloldójellel lesz belőle szi.


3. dallamos moll

Itt a hatodik(fá) és a hetedik(szó) fok is fel van emelve fél hanggal, így a fá helyett fi, a szó helyett szi lesz: lá ti dó ré mi fi szi lá

Szintén a-mollban ez így hangzik: A H C D E Fisz Gisz A


Remélem nem túl bonyolult, ahogy magyaráztam :D

2018. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Teljesen ertheto:D koszonom ^-^
2018. júl. 27. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!