Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy teremtsek egyensúlyt a...

Hogy teremtsek egyensúlyt a különböző hobbik között?

Figyelt kérdés

Régebb számtalan helyre eljártam (sport, szellemi tev., közösségi tev. - minden volt), és mégis akkor valahogy nagyobb volt a balansz.

Most két fő dolog "vetekszik" egymással: a tánc és a cserkészet.

Az a helyzet, hogy mindkettő nem csak annyiból áll, hogy egy héten 1-2x elmegyek, eltelik az a 2 óra és hazajövök. Mind a kettő jár plusz kötelezettségekkel: a tánc sok hétvégi és hétköznapi fellépésről, a cserkészet úgyszint hétvégi eseményekről, képzésekről.

És még nem is csak ennyiből áll az életem: mivel nem vagyok sulihoz (mint helyszín) kötve, megtehetem, hogy 1 hétre elutazok rokonokhoz, nagyszülőkhöz, míg szép idő van, eleve "szükségét" érzem a kirándulásoknak...


Na de a lényeg. A tánctanárom úgy érzi nem igazán "segítek be" a csapatnak. Persze én tudom, hogy helyette sem haszontalan dolgokat művelek. Pl múlt héten se voltam próbán (elutaztam), és a most következendő fellépéseken se tudok részt venni (első cserkész foglalkozás a tanévben, nem hagyhatom ki + le van szervezve egy kirándulás).

De igazából nekem a tánc az tényleg csak a táncórákból, tánctanulásból áll. Megyek, mer szeretem ezt a mozgásfajtát. De nem érdekel különösebben a társaság és a fellépések sem izgatnak (hogy kihagyom őket).


Szerintetek az lenne a helyes, ha kilépnék? Én tényleg elmegyek fellépésre, ha éppen akkor szabad vagyok, de semmiképp nem prioritás. A próbákat mondom, szeretem, azokat hanyagság miatt sosem hagyom ki. Elvárják, hogy jöjjek, tudják, hogy más elfoglaltásom is van, és elvárják, hogy egyensúlyt teremtsek a dolgok között, de nyilván nem látják át, hogy számomra milyen ez az egyensúly, és ha tudok, tényleg megyek. Nagyon erős tánccsoportról van szó, a legtöbb tagnak a csoport az első, mivel a társaság is vagány. De én utólag érkeztem, már voltak (és vannak) egyéb kialakult tevékenységeim.


Mit mondjak, hogy ne sértődjenek be? Kedves tanárokról van szó, de nagyon burkoltan céloztak arra, hogy ha így megy tovább, mindenkinek jobb lenne, ha kiszállnék (vagyis nekik lehet jobb lenne. De egyébként nem értem miért, hónaponta fizetni is kell a próbákat, szóval ebből a szempontból nekik is jobb, viszont ugyebár nem mindig számíthatnak rám)



2018. okt. 8. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a káosz az egyetlen szervező erőm :D Azt a hobbim csinálom amihez épp kedvem van. Szerintem nem a hobbik közt kell megtalálni az egyensúlyt, hanem az embernek önmagával. Nem Te vagy a hobbiért, hanem az érted. Ha teher, akkor hagyd ott és kész. Sokkal jobban fogsz fejlődni azon a téren amit magadénak érzel mint azon ahol "elvagy".
2018. okt. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nos igen, az otthoni "hobbik" esetében engem is sokszor a káosz jellemez... hiába van egy előre megírt tervem arról, hogy na ma 50 oldalt olvasok, mert ha nekem éppen akkor rajzolni/írni/filmet nézni van kedvem, semmiféle előre megírt program nem állíthat meg. (ez nem hangzik olyan vészesnek, de néha idegesítő)


no, viszont a táncban és cserkészetben nem lehetek ilyen... cserkészeten több gyerek vár rám, nem hagyhatom ki, csak mert máshoz van kedvem.


Tánc... mondom, szeretek próbán lenni, de nincs fizikailag időm mindig eljutni, fellépésekre pláne.

2018. okt. 8. 12:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor korrekten mond meg nekik, hogy neked ez csak hobbi és nem akarsz versenyezni meg stb... Vagy keress egy másik egyesületet ami only hobbis. De ajánlom fitness teremben a zumbát :)
2018. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
zumbázni jártam egy időben. de a sok ugrabugra hosszútávon nem tesz jót a nőknek.
2018. okt. 9. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

A cserkészet életforma, s nem hobby :)

van cserkész néptáncsoport

Ha érdekel, írj!


Balu (205.)

2018. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"A cserkészet életforma, s nem hobby" - épp ezért írtam, hogy nem lehet csak úgy rátekinteni, hogy elmegy oda az ember heti 1x oszt kész. pláne ha valakinek már őrse is van.

egyébként nem a cserkészet, mint életforma okoz gondot a hétköznapokban (eleve így nőttem fel, beleszoktam...), hanem, hogy a tevékenységek ütköznek más hobbikkal... na mindegy.

2018. okt. 12. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!