Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Csak velem van ez, hogy...

Csak velem van ez, hogy beilleszkedtem az új osztályomba, mégsem érzem úgy, hogy lenne egy "igaz barátom ott?

Figyelt kérdés

Szerintem sikerült beilleszkednem, nincs nagyobb problémám, bár még 3 hónap után nem nagyon szeretnék semmit elkönyvelni.


Mikor megyek a folyosón, vagy jövök suliba/hazafelé megyek, látom, hogy minden lánynak van 1,2,3 legjobb barátnője, akikkel mindent megosztanak, megértik egymást, tudnak mindent, stb.

Az osztályban a lányok nagy részénél is így van. És is vagyok egy társaságban az osztályban, de nem érzem jól magam ott, barátnőim, de tudom, hogy soha nem leszek velük olyan kapcsolatban, mint ami a legjobb barátokhoz szükséges.


Vannak lányok, akik azért lettek jóba, mert egy suliból jöttek.

Vannak, akik azért lettek jóba, mert mindegyikük cigizik, koliba minden este iszik, így ez összehozta őket.

Vannak olyanok, akik verébtáborban lettek jóba egymással, én is így lettem azzal a csoporttal is jóba, bár én nem mondanám azt, hogy hosszútávú barátságot szeretnék tőlük. Nem egy a nézőpontunk, a gondolkodásmódunk, az értékrendünk stb.

Akikkel én fejben eldöntöttem, hogy, na, vele szívesen lennék jóba, utána bebizonyosodott, hogy aranyos, kedves stb, de jobb is így, hogy nem lettünk bff-ek.

Nektek volt ilyen, hogy nem találtatok magatoknak olyan barátot, mint amilyenre vágytatok volna, mint amilyet elképzeltetek volna.

Ti mit csináltatok?

Szívesen fogadok tanácsokat, véleményeket, tapasztalatokat, történeteket.

Köszönöm szépen, hogy elolvastad.



2018. nov. 15. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Te legalább felismerted, hogy nincs még igazi barátod. A legtöbben csak azt hiszik, hogy van, aztán nagyot koppan, amikor a legszemélyesebb titkait egy harmadik embertől hallja viszont, a "legjobb barátja" pedig nem is érti, hogy ez miért gond. Ahogy Sub Bass Monster is megdalolta; "csak haver, nem egy igaz barát".

A kapcsolatokat nem kell erőltetni, majd kialakul. Ha segítőkész vagy, hamar elkezdenek feléd nyitni, a segítséget mindenki szívesen fogadja.

A lényeg, hogy ellenségeket ne gyűjts, az már fél siker.

2018. nov. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítőkész válaszod. Igazad van teljesen, viszont, ha mindig segítőkész vagyok, egy idő után már csak kihasználnának. És néha jó lenne, ha nekem is lennének igaz barátaim.
2018. nov. 16. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!