Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Harry Potterben mi van a...

A Harry Potterben mi van a mugli szülöttekkel?

Figyelt kérdés

Ha a muglik nem tudhatnak a mágusokról akkor mi a helyzet a mugli szülött varázslókalboszorkányokkal. A szüleik megtudják ha a gyerekük mágus. És azok hogy lesznek mágusok.


Előre is meg köszöném a választ.


2018. dec. 26. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Én úgy vettem ki, hogy két muglinak soha nem lesz varázsló vagy boszorkány gyermeke. Ez egy örökletes dolog. Legalább egy szülőnek rendelkezni kell az adottsággal.

A sötét nagyúr is azért volt kiakadva azon, hogy a varázslók muglikkal párosodjanak, mert ezzel hígul a vérvonal.

2018. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy vettem ki, hogy két muglinak soha nem lesz varázsló vagy boszorkány gyermeke."


Hermione megvan? Na pl neki mindkét szülője mugli. Illetve a "sárvérű" kifejezésen is sikerült átsiklanod :P


Az nincs kifejtve, hogy miért születik két muglinak varázserővel rendelkező gyereke.

A varázsvilágról a roxforti levélből értesülnek először, de valószínűleg nem nagyon mondják el a szomszédoknak, szóval nem kell félni a lelepleződéstől.

Ha mégis kitudódna, akkor Exmemoriam... :)

2018. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a mugli születésűek sokad generációs kviblik, akiknek a felmenői mivel varázstalanok voltak, más muglikkal házasodtak inkább. Viszont a "varázsgént" tovább tudták örökíteni. (domináns-recesszív öröklésmenet)

Ezért ezek a muglik nem kizárt, hogy tudnak a varázsvilág létezéséről, ahogyan Lilly szülei is tudtak róla pl.

2018. dec. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Már úgy értem a mugli születésű varázslók igazából sokad generációs kviblik, akiket már nem tartanak számon.
2018. dec. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
**Na megint elírtam, tehát a szüleik sokad generációs kviblik. :D
2018. dec. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kb mint ahogy a 3. leírta. Sok mindenbe bele lehet kötni, de ez akkor is egy örökletes dolog. Nincs olyan, hogy olyanok akiknek a felmenői között sem volt soha varázsló hirtelen hoz egyet a világra.

Harry anyjának a testvére se tudott varázsolni és az ő gyerekük se rendelkezett ezzel a génnel. De attól függetlenül ők nem teljesen muglik szerintem. Hermione szüleiről hirtelen nem sok ugrik be. Az meg van, hogy fogorvosok stb stb. De az ő szülei közül az egyiknek lehet korán meghaltak a szülei így nem tudták őket felkészíteni, hogy mire számítsanak. Majd lehet kiderül még ez a dolog, hogy mi is a háttér történet.

De minden esetre akkor is örökletes dolognak kell lennie, hiszen a legtöbb varázsló és boszorkány közvetlen felmenője is az volt.


A nagyon kötekvőknek akkor úgy tudnám elmagyarázni, hogy fehér embernek fehér gyereke van. Ez gondolom köztudott, de van néha olyan eset mikor 2 fehér embernek a gyereke néger lesz, mivel a felmenők között volt néger és sokadik generációnál kiütött, de et ugye ritkaság.

Na ez ugyen ez, mugliknak ritkán van varázsló gyermekük, mint ahogy a varátslóknak is ritkán van mugli gyermekük.

Lehet, hogy a szaporodással van össze függésben. Pl csak varázsló varázslóval az csak varázslót "hozhat létre". Aki keveredik muglival is lehet elnyomja a varázsló gént, de lappangva tovább öröklődik. Ez már így inkább genetika, amivel itt nem tudom ki, hogyan van tisztában. Nem kezdem el boncolgatni inkább. Aki érti érti, aki nem az nem. Azok figyelmébe ajánlanék pl egy vércsoport számítást születendő gyermek esetében és hátha elkezdi kapizsgálni a dolgot.

2018. dec. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!