Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter: Pár apró kérdés...

Réniá kérdése:

Harry Potter: Pár apró kérdés a roxforti élet és a varázsvilággal kapcsolatosan!? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne, amelyekre nem hiszem, hogy lenne pontos válasz, inkább az érdekelne, hogy ti mit gondoltok/hogyan képzelitek el.


1. Utazóládák: Sosem értettem, hogy az utazóládák honnan vannak. Gondolom meg kell venni őket, vagy nem? De a felszereléseket tartalmazó levélben, sohasem említik, mégis mindenkinek van és pontosan ugyan olyan. Visszaolvastam a bölcsek kövéből azt a részt, amikor Harry vásárolni megy Hagriddal. Egyszer sem említik, hogy elmentek volna utazóládát is venni, mégis megjelenik a későbbiekben.

Azonban amikor Harry a bevásárlás után hazafelé utazik, ez a mondat hangzik el: "... észre sem vette, hogy a metrón a többi utas tátott szájjal bámulja különös alakú csomagjait ..." Ezt úgy értelmezem, hogy még nem volt utazó ládája. Azonban amikor eljön szeptember elseje és Harry készülődik a Roxfortba, a következő hangzik el: "Két órával később Harry terjedelmes utazóládája már Dursleyék kocsijában volt."

Valójában engem az érdekelne, hogy szerintetek van-e valamiféle korlátozás, az utazó láda (bőrönd) kinézetére, méretére, formájára vonatkozóan? Vagy lehetne vásárolni akár modern mugli bőröndöket is és azzal elmenni a Roxfortba?


2. Szerintetek van olyan szabály a Roxfortban, ami megtiltja a mugli ruhák hordását? Tudom a filmben eleinte mindenki talárban, köpenyben és süveggel a fején mászkál, aztán ahogy telik az idő, ezek elfelejtődnek, már mindenki mugli ruhában van. De

a könyvekben maradnak a talároknál.


3. Fürdőszobák a Roxfortban: Szerintetek hol helyezkedtek el a fürdőszobák a kastélyban? A házakhoz tartoztak mosdó helységek, mert a könyvek sohasem említik, hogy mondjuk a griffendél klubhelyiségéből nyílt volna fürdőszoba, vagy mondjuk fent az emeleten a hálószobáknál!? Vagy a diákoktól elvárták, hogy pizsamában és fürdőköntösben menjenek végig a folyosókon amíg el nem érkeznek a házuk klubhelyiségéhez?

Az egyetlen fürdőszoba amiről én tudok, az a prefektusi fürdő, más nem rémlik.

Amúgy szerintetek milyen lenne/hogy nézne ki mondjuk a mardekár ház fürdőszobája, vagy a többi házé?


Lehet, hogy ezek ostoba kérdéseknek tűnnek, de nekem most fontosak. Egy fanfictionön dolgozom, a főszereplő kislány egy amerikai boszorkány, aki egész életében arra készült, hogy az Ilvermornyba fog járni, azonban a szülei egy családi ügy miatt Angliába költöznek, így kénytelen a Roxfortban tanulni. Emiatt minden ellenszenves neki, és mindenbe beleköt.



2018. nov. 25. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Az én véleményem szerint nem volt korlátozás az utazóládákra vonatkozóan.

2. Érdekes kérdés, ellenpéldaként az jut eszembe, hogy a karácsonyra kapott kötött pulóvereket is hordták. Ezért talán nem vették olyan szigorúan a dolgot. Lehet hogy órákon stb. kellett talárban lenni, a klubhelyiségben már nem volt kötelező.

3. Szerintem a klubhelyiségből nyíltak a fürdők.


Sok sikert a fanfictionhöz!

2018. nov. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A talár az olyasmi, mint az egyenruha. Tanítási időben azt kellett viselniük, a klubhelyiségben, szabadidőben meg azt hordhattak, amit akartak. Viszont nekem az jött le, hogy a könyvben az írónő egy teljesen zárt ruhát értett alatta, ami alá csak fehérneműt vesznek. Pl. amikor az 5. részben fellógatják Pitont, alsónadrágot villant, tehát rendes naci nem volt rajta a talárja alatt. Akkor viszont zártnak kellett lennie. Meg a 4. részben, amikor kiszáll a kondérból, Voldi is csak egy talárt kap fel össz ruhaként.
2018. nov. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen nekem is ez jött le. Én abból indultam ki, hogy még az első részben a vonaton, Ron és Harry kiküldik Harmionét a fülkéből, hogy átöltözhessenek. Ha csak a mondjuk a ruhájukra vették volna rá a talárt, akkor azért nem kellett volna kiküldeniük (na persze szabadulni is akartak tőle). És van rá még egy példám. Mindig is furcsának találtam, hogy mennyire idegenkednek a mugli ruháktól, egy sima póló és nadrág is elképesztő megterhelés a számukra. Sokszor úgy viselkednek, mintha nem is láttak volna még hasonlót. Szóval én ebből arra következtetek, hogy nem hordanak ilyesmit.
2018. nov. 27. 21:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azon csodálkoztam, hogy a mugliismeret fakultatív tárgy, mikor olyan kiemelt fontosságú, hogy titokban maradjon a létezésük, és vannak szituk, amikor még az aranyvérűek is mugli környezetbe kerülhetnek...ekkor derül ki pl. hogy felöltözni sem tudnak mugli módra, vagy hogy nem ismerik a mugli pénzt (4. rész elején a kempingben említés esik erről) meg az eszközöket sem...szóval ennek kötelező tárgynak kéne lennie, legalábbis azok számára, akik nem tudnak semmit amúgy. A mugli alapöltözékek nem jelentenének sokaknak gondot, ha bevett lenne talár alá öltözni. Azt külön említik, hogy Ronék gyakran hordanak mugli ruhákat, ezért kaphatják a pulcsit is. De alapvetően a filmekben Dumbledore és Voldemort öltöztek úgy, ahogy a könyv alapján mindenki öltözött volna. Mivel a 4. részben utalás sincs arra, hogy Féregfark egy alsónadrágot is átnyújtana Voldinak a főzőcske után, egészen biztos, hogy zárt öltözék. :D Viszont az alsógatya Piton esete alapján tartozék, és a cipő/zokni is, így szabadíthatja fel Harry Dobby-t a 2. részben.
2018. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!