Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben a mugli...

A Harry Potterben a mugli miniszterelnök miért nem segített a varázslóknak a Voldemort elleni harcban?

Figyelt kérdés
A könyv szerint tudtak róla hogy létezik a varázsvilág meg tudtak a Voldemort és a halálfalói jelentette veszélyekről, a muglik mégsem segítettek pl. tankokkal, vadászgépekkel, katonasággal a Voldemort elleni harcban. Miért?

2018. szept. 10. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az ő harcuk 🤷🏻
2018. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De az övék is, mert Voldiék muglikat is gyilkolásztak, rabolgattak meg őket is le akarták igázni...
2018. szept. 10. 16:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor túl könnyen el lett volna döntve a harc.
2018. szept. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Félelemből.


A katonaságot a cruciatus átokkal kínozták volna Voldiék.

2018. szept. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába átkozták volna, mire kimondja az átkot a fejében van két tárnyi golyó. Csak a miniszterelnök tudott a varázslókról, senki más nem. Ha segítséget kértek volna, az egész varázslóvilág titkának annyi.
2018. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a varázsvilág csak a kiválasztottaké volt, tele érdekes, színes, változatos találmányokkal, veszéllyel, szenvedéllyel és izgalommal, a mugliké pedig a ködös, esős hétfő reggel párás ablakokkal, politikai viszályokkal, monoton munkával és időjárás jelentéssel. Értelemszerűen az utóbbi nem avatkozhatott bele a varázsvilágba, mert akkor amaz kevésbé lett volna izgalmas és érdekes, az utópisztikus vákuumba valóság került volna, ekkor pedig előnytelen gazdasági folyamatok játszódtak volna le az író bankszámlájának szempontjából.
2018. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem Rowling egyik legnagyobb kihagyott ziccere a muglik teljes elhanyagolása. Valamint szerintem ez a könyv egyik legmegkérdőjelezhetőbb része is. (Egyszerűen elsunnyogja az író...)


A kérdésedre normális válasz nincs. Talán annyival lehetne indokolni, hogy a varázslók félnek a lelepleződéstől és attól, hogy a muglik újabb boszorkányüldözésbe kezdenek, csakhogy a fejlett technológiájuknak köszönhetően, most már ki is tudják őket írtani.

Bár, bevallom, számomra ez se kielégítő válasz, hiszen a mindenkori mugli miniszter tud a varázslókról és vannak is vegyes házasságok, tehát csak az átlag emberek előtt titkolják, hogy ne keltsenek pánikot. Vagyis, nyugodtan segíthettek volna Voldemort ellen egy titkos akció keretében. Ráadásul, vannak kviblik, muglik, akiknek varázslók a rokonaik, egyikük se dolgozik a fegyveres erőknél? Azért ezt nehezen hiszem... De, ha őket levesszük, simán felállíthattak volna mesterlövészekből és egyéb képzett emberekből egy mugli osztagot, akik a varázslókat segítve levadásszák mondjuk a legveszélyesebb ismert halálfalókat... (Akár meg is állapodhattak volna, hogy a titkos akciót követően módosítják az emlékeiket, mondjuk, arra, hogy sima szökevény bűnözőket iktattak ki)

Persze ez nem történt meg, mert a HP-ban a varázstalan emberek úgy vannak beállítva, mintha kb. fogyatékosok lennének és a muglik világa valami visszataszító, lealacsonyító dolog lenne...(Szerintem, ha összességében nézzük a könyveket, ezt a képet sugallja. Tudom, hogy ez így nincs kimondva, meg hogy ír mugli áldozatokról is, de ők többnyire névtelenek. Azok a varázstalanok, akik név szerint vannak említve a könyvekben, mind ellenszenvesek vagy együgyűek.)

De, nem csak ebben az esetben van teljesen figyelmen kívül hagyva a muglik világa. Egy másik példa: Remus Lupin. (És ezt most úgy írom, hogy egyik kedvenc karakterem) Ő ugye vérfarkas, ezért a varászvilág megveti, nem kap munkát, ezért sokszor éhezik, nehéz élete van stb. Kérdés! Miért a varázsvilágba akart beilleszkedni? Miért nem élt a muglik között? Ők az életbe nem jöttek volna rá, hogy vérfarkas, akkor se, ha minden teliholdkor beteg! Az életrajza alapján, az anyja egy mugli újságírónő volt. Miért nem csinálta ő is ezt? Vagy tanított, egy mugli iskolában? stb. Simán választhatott volna, magának egy rugalmasabb állást a muglik között és éldegélhetett volna békésen, egyszer-kétszer meg ellátogathatott volna az Abszolútra, meg egyéb varázsló helyekre vásárolgatni, meg vajsört inni... Kötve hiszem, hogy a Roxforti diplomát, nem lehet átváltani valami mugli iskolára...vagy akkor iratkozott volna be egy egyetemre, tudtommal nem volt hülye... Ha jobban belegondol az ember, ez egyszerűen nem életszerű. (És a könyv tanúsága szerint a többi vérfarkas még nála is rosszabb körülmények között élt... hát, no comment.)

2018. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, egyrészt, mert akkor lebukott volna a varázslóvilág. Ráadásul melyik mugli akarna varázslók ellen harcolni? Meg igazából Voldemort szerintem könnyen elbánt volna a mugli fegyverekkel.

Amúgy abszolút egyetértek a 7es válaszolóval. Teljesen más megvilágításba helyezi a dolgokat. Így még nem is gondoltam erre :)

2021. febr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Amúgy abszolút egyetértek a 7es válaszolóval. Teljesen más megvilágításba helyezi a dolgokat. Így még nem is gondoltam erre :)"


Köszönöm. Tudom, hogy sokaknak nem jut eszébe. Én csak azt sajnálom, hogy az író sem gondolt bele. Szerintem lehetett volna még érdekesebb és összetettebb az egész, ha kicsit jobban átgondolja. De, egyértelmű a változása a Harry Potter könyveknek, teljesen más ahonnan indul és ahova eljut. A varázslatos lényeknél már látszik, hogy próbálja árnyalni a dolgokat, és kijavítani a hiányosságokat, csak ezzel meg az a probléma, hogy visszafelé már nem lehet alapvető dolgokat megváltoztatni. Ezt az elejétől kellett volna átgondolnia, most már csak finomítani tud a képen, de így meg félő, hogy majd saját magával kerül majd ellentmondásba.

Mindegy. Örülök, hogy sikerült valakinek egy új szempontot mutatnom. Ha nem gondolkodik el valaki komolyan a könyveken és a Harry Potter világán, akkor nem adja magát a dolog, ezért nem jut eszébe sokaknak, még magának az írónének sem jutott eszébe, biztosra veszem, mert részletesen nem gondolta végig a Harry Potter világát. Először biztos nem. 10 év szünet kellett, hogy elkezdett a muglikkal is foglalkozni, de az ami a varázslényekben van, inkább csak foltozgatás, ami még több kérdést vet fel. pl. Szóval egy közönséges ember betud rúgni egy ajtót, ami varázslattal van lezárva? Mert a bűbáj csak a varázslat ellen véd, de fizikailag nem védi az ajtót? Érted, akkor nem tehetetlenek a muglik. A film is tulajdonképpen azt a választ adta, hogy a varázslók voltaképpen félnek a mugliktól. Voldemorton kívül, lényegében bárkit elintézhetet volna egy mugli, pl. egy pisztollyal, ha épp elvonják a figyelmét, mert mondjuk épp egy varázslóval párbajozik. Sokkal hatékonyabb lett volna szerintem egy mugli fegyveresekből és mondjuk aurorokból felállított csapat, mondjuk a sima halálfalók ellen, mint azt sokan képzelik. A varázslók bűbájjal tudták volna védeni a muglikat, a muglik meg fegyverrel a varázslókat stb.

Amit meg a vérfarkasokról írtam, ahhoz hogy mennyire igaz, mondok még egy dolgot. Szerinted váltják a mugli pénzt és a varázslópénzt? Nyilván igen, különben a mugliszületésű sárvérűek, hogy vásárolnak be? Hermione szülei, miből vették meg a lányuknak a tankönyveket, meg egyéb felszereléseket? Nyilván valahogy átváltották a pénzüket varázslópénzre. Vagy nem kell a varázslók között élned és ott megkeresned a kenyered, ahhoz, hogy vásárolni tudj náluk. A vérfarkasokat nem szívesen foglalkoztatják a varázslók ez igaz. De, senkire nincs ráírva, hogy vérfarkas. Elsőre a varázslók csak annyit vesznek észre, hogy ő is egy varázsló. Ahhoz időnek kell eltelnie, hogy rájöjjenek, hogy vérfarkas. Szóval, ha bemegy egy boltba, vásárolgat, iszogat, senkinek nem tűnik fel. A muglik meg előbb gondolják róla, hogy gyenge az immunrendszer és ezért beteges vagy van valamilyen öröklött vagy meglévő betegsége, ami miatt rendszeresen korházba kell járnia, kezelésre vagy ellenőrzésre vagy akármi, mint hogy vérfarkas.

2021. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy rémlik a miniszterelnökök csak azért lettek beavatva, hogy ne lepődjenek meg ha a két világ összefolyik, mert az Voldemort miatt megtörténhetett volna. Figelmeztették őket mi folyik a háttérben, de csak azért, hogy tudják minden kézben van tartva, de a mugliktól soha nem várt el semmit senki, mert a többi dolog már nem rájuk tartozott.
2023. aug. 31. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!