Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Titanic sztori a közeli...

LeonScottKennedy kérdése:

Titanic sztori a közeli jövőbe helyezve, űrhajóval?

Figyelt kérdés
Mondjuk az első Mars körút. Építenek egy hatalmas, az eddigi legnagyobb és legkényelmesebb űrhajót, hogy értelemszerűen minél több ember elférjen benne. Poénból elneveznék Titanic-X-nek. És megtörténne a katasztrófa. Készült már ehhez hasonló regény / film?
2019. jan. 20. 23:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Elképesztően egetrengetően kreatív ötlet.
2019. jan. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1:

Én nem érzem annak, de te tudod.

Azért kérdem, mert ha lenne olyasmi, azt szívesen olvasnám / nézném.



Ja és tudom hogy szarkazmus volt csak húztalak. Haha....ha.

2019. jan. 21. 00:06
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha lenne betű a ZS után, akkor csinálhatnál neki filmkategóriát :D


Paródiát esetleg.

2019. jan. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szóval még soha senki nem írt egy nagyszabású űrkatasztrófáról? Ez fura :/ Na majd reggel jönnek a könyvmolyok és mondanak pár címet.... vagy nem....... haha.
2019. jan. 21. 00:25
 5/16 anonim válasza:
Az a probléma ezzel, hogy ha egy űrhajó léket kap, nem három óra múlva fog elszökni belőle a levegő, hanem három perc alatt. És az elsüllyedés fogalma is nehezen értelmezhető. Különben tényleg elég szar alapsztori, bele se kezdj.
2019. jan. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
2019. jan. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Asylum tutira megcsinálná két Sharknado közt.


Frank Schatzing: Limit. Ennél jobb űrbeli katasztrófa-sztori nem kell.

2019. jan. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Alex Fly ***** válasza:
Esetleg Clarke-tól a Holdrengés?
2019. jan. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ki a franc mondta, hogy léket kell kapjon az űrhajó? Ezer féle képpen meg lehet oldani a dramaturgiát, még csak az sem kell, hogy beleütközzön egy aszteroidába, elég mondjuk ha egy jóval kisebb kavics pont rossz helyen beleütközik, amit még a radarok sem feltétlenül látnak, és láncreakciószerűen elkezdenek behalni a rendszerek, kiderül, hogy nincs elég mentőkomp, stb.... ki lehet találni. Szerintem egy nagyon erőteljes drámát ki lehet hozni belőle. Nem tudom miért akadtatok fel a Titanic példán, miért szűkítettétek le a látókört csak arra, azt csak egy példának hoztam fel, hogy legyen mihez viszonyítani.

Pl. a The 100 1. évados űrbázisos történetszála rendkívül hatásos és nyomasztó volt.

2019. jan. 21. 10:34
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez csak egy háttérsztori, önmagában nagyon kevés. Gondolj bele, hogy akár a Titanic, vagy a Passengers, Mars mentőexpedíció, stb. mi mindenről szól még ezen kívül. Alap szituációnak jó lehetne, de így kevés, még sztori ötletnek sem nevezném. Ez így önmagában tényleg Asylum kategória.
2019. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!