Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Írtam egy verset, elolvasod?...

Írtam egy verset, elolvasod? Őszinte véleményt szeretnék kérni. Életem első verse.

Figyelt kérdés

Kilencedikes középiskolás fiú vagyok, mostanában elég sok rossz történt velem, ez csak úgy jött, amit éreztem, leírtam. Nagyon sok lett benne a hiba, nem lett jó, de ki kellett adnom magamból.


Hűvös, tavaszi estén

Az égbolt felhőtlen, csillagos,

Egy hideg fuvallat megérint,

Fázom.


A csillagokat lesem

A tiszta égen hullócsillag,

Sötét árnyak vesznek körül,

Reszketek.


A régi rossz emlékek

Vérző sebek tudatomban,

Egy gyönge kéz a vállamon nyugszik,

Felnézek.


Ott áll ő, szótlanul bámul,

Annyi mindent mondanék neki,

De tudom, hogy nincs már többé,

Hiányzik.


(2019)


2019. ápr. 15. 16:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem sikerültek a rímek sem, nincs megfelelően hangsúlyozva, és úgy ahogy van pocsék.
2019. ápr. 15. 16:17
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem vers. Kicsit dolgozz még rajta, vagy inkább írj valami prózaibb műfajt. De van benne lehetőség, ügyes vagy. Ha te is akarod, ebből még lehet valami.
2019. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tartalma átjött, de egy pár rím nagyon feldobná.
2019. ápr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
pár szó egymás mellé dobálva, ez még messze van a verstől.
2019. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első olvasatra azt hittem, szándékosan mellőzted a rímeket, de ezek szerint csak egyszerűen nem jött össze... Pedig a szókincsed aránylag rendben van, bár az utolsó versszakra úgy látom, elfogyott a muníciód. Kezdésnek azért nem rossz. Azt javaslom, hogy tedd félre, kezdj bele egy (vagy több) újba, aztán pár hét, vagy hónap után térj vissza ehhez és alakítgass rajta, formáld át, ahol szükséges. Addig pedig olvass minél több verset a legnagyobb költőktől, hogy minél több fortélyt elless tőlük. :)
2019. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!