Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme 2019-ben youtube csatornát indítani?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkodom rajta, hogy elindítok egy youtube csatornát, de nem vagyok benne biztos, hogy 2019-ben lenne értelme.

Kicsit úgy érzem, hogy mostanában a youtube úgymond "belassult", tehát míg néhány évvel ezelőtt gyakran lehetett itt új arcokkal találkozni, mostanában nap mint nap ugyanazokkal az emberekkel találom szembe magam. Felteszem ez nem azért van, mert manapság már senki nem kezd el videótni, inkább az lehet a dolog hátterében, hogy az újabb csatornák nem generálnak elég nézettséget, és nem jutnak el hozzám sem, mivel mindenki a már ismert csatornák videóira kattint rá. Persze tisztában vagyok vele, hogy egy csatorna nem lesz egy szempillantás alatt ismert, rengeteg munkát kell majd rááldozni, ha végül belevágok. Úgy viszont nem szeretném elkezdeni, ha nem látok rá esélyt, hogy az emberek nyitottak lennének egy új típusú tartalomra. (Az ismertség alatt itt nem a hírnévre vagy a celeb-életre gondolok, mert nem erre vágyom. Csak úgy gondolom, hogy a videózás lényege, hogy a saját kis életünkből egy szeletet megmutathassunk a világnak, de ha nincs rá egy befogadó réteg, akkor inkább ne pakuljunk ki egy ötmilliomodik vlogot az internetre.)

Tehát a kérdés, hogy szerintetek kezdőként mennyi esély van arra, hogy a videók eljussanak az emberekhez? Érdemes belevágni, vagy inkább hagyjam az egészet?

A csatorna témája egyfajta bakancslista-szerűség lenne, tehát olyan dolgokat próbálnék ki, amiket eddig nem mertem, de mindig is meg szerettem volna csinálni. Ilyen például a wakeboard, a sziklamászás, egyéb extrém sportok... Tehát tulajdonképpen minden, ami kimozdít a konfortzónámból. A probléma, hogy jelenleg nincs meg a kellő felszerelésem ahhoz, hogy tényleg minőségi tartalmat tudjak gyártani, illetve maguk a videó témák sem túl olcsók, így azzal is számolnom kell, hogy az egész komoly befektetés lenne számomra.



2019. jún. 17. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
"úgy gondolom, hogy a videózás lényege, hogy a saját kis életünkből egy szeletet megmutathassunk a világnak" ezzel a hozzáállással tényleg ne vágj bele, mert a piac bulvár/trash szegmense valóban tele van. Ha híres ember vagy, aki szerepelt tv műsorokban többször, akkor az előbbi nem igaz, nézni fogják a szarodat.
2019. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Senkit se fog erdekelni az eleted.
2019. jún. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi az őszinte véleményt, bár ezzel azért nem teljesen értek egyet. Szerintem attól, hogy az életed bizonyos részeit megosztod az interneten, a tartalmad még nem lesz "szar". Bár persze ez nagyban függ az adott élettől is, ugyebár... :) Lehet, hogy vannak emberek, akiket motivál mások személyisége, és itt most nem feltétlenül magamra gondolok.

De mindentől függetlenül köszönöm a gyors választ.

2019. jún. 17. 16:25
 4/12 anonim ***** válasza:

Állj neki, mit veszíthetsz. Én is tartok fent csatornát, apró, rövid videókat teszek fel helyekről, épületekről. 400 ember követ, a videóimat max ezren nézik meg, de nekem egyelőre ez is elég, sőt! Mivel van célja a videóimnak, legalább ennyi emberhez eljutok. És ugye ez örökre a neten marad, nyomot is hagyok.


Ha minőséget akarsz gyártani, ahhoz sem kell komoly felszerelés, inkább az ötlet, a geg az, amivel megfoghatod az embereket. Egy jó telefonnal ma már kiváló videókat lehet készíteni.

2019. jún. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha tudsz gyártani tartlamat akkor vágj bele.

Azt viszont csak te tudod,hogy bele akarsz e a vágni a trasha kategoriába ahol vagy oriási sikereket érszel pillanatok alatt és gyülölködő kommenteket. Vagy nulla nezetsség ilyen-olyan kemmenetek.


Viszont oriási idő vonzata van. Az pedig nem igaz,hogy már egy jó teló is elég. Kell a technika. Tudom rengeteg :helyet, világitást,stb ..probáltunk mire válalható ereményünk született.

2019. jún. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Fuu köszönöm a hasznos válaszokat :) Még átgondolom a dolgot
2019. jún. 21. 10:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen típusú videók nem érdekelnek senkit.Főleg nem magyar nyelven.Nem bántásképp írom.Inkább éld meg a pillanatot csináld meg a bakancslistád ne a videózással szerencsétlenkedj.

Ez olyan mint koncerten egész este videón keresztül nézni az eseményeket...gáz.

Lehet én vagyok maradi akkor viszont bocsi.

2019. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen gondolatom, hogy ebbe az irányba viszem el a csatornámat, de végül hagytam a fenébe, mert youtubeon rendszeres tartalom kell, folyamatosan(!). Ha nem otthon ülsz a kamera előtt, hanem ilyen élménykre költesz, ahhoz bizony sok pénz kell, ráadádul egyedül nehéz is felvenni ezeket. Nem árt ha rajtad is van kamera, illetve kívülről is vesznek.

Évi egy-két videóval meg nem sokra megy az ember.

2019. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

egy csatorna, a siker és az "értelem" összetett fogalom. hogy mitől van értelme, azt te határozod meg. ha hírnév, siker a célod, akkor jóval nehezebb dolgod van. ha csak meg akarod osztani a véleményed, gondolataid, élményeid, akkor lényegesen egyszerűbben teljesíthető a cél. miért ne lehetne egy vlogot/csatornát csak azért csinálni, hogy annak a 3-5 embernek megmutasd az élményeid, akik neked fontosak, de nem lehetnek ott veled? ha meg rajtuk kívül másnak is tetszik, azzal csak jobban járt mindenki.


ha nem vágsz bele, sosem fog kiderülni, hogy mit tudsz belőle kihozni és így az sem, hogy volt-e értelme. a legtöbb híres írót, zeneszerzőt, filmest, stb. egy csomóan elhajtották azzal, hogy "az ötleted semmit nem ér". Barbara Streisandnak azt mondták az első castingján, hogy egy ilyen ronda nőnek soha nem lesz színész karrierje Hollywoodban. Egy pár Oscarja mégis csak lett neki, mert nem adta fel az első kudarcok és kritikák nyomán.


az elején ne foglalkozz vele, hogy milyen technika kell hozzá. igen, kell hozzá technika, hogy igazán jó legyen a végeredmény. de a technika önmagában nem elég. tudás és tapasztalat is kell hozzá. azt meg a tanulási folyamat során szerzed meg. kezdd el csinálni a kezed ügyébe akadó telefonnal, webkamerával, akármivel. az első 10-20 videódnál messze nem a kamera minősége lesz a problémád. arra is rá kell érezned, hogy mit és hogyan mondj, hogyan építsd fel a tartalmad, mit hogyan szerkessz majd meg. egy videót jól felépíteni bonyolult folyamat és bele kell tanulni. az sem biztos, hogy neked való az egész. lehet, hogy utálni fogod és rájössz, hogy inkább nem akarod csinálni. de ha meg sem próbálod, akkor sosem fogod megtudni, hogy milyen tapasztalatok, milyen felismerések és döntések várnak rád a folyamat során.

2019. júl. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ahhoz, hogy a videóid eljussanak az emberekhez első sorban olyan videókra van szükség, amik érdeklik is az embereket. másod sorban olyan videókra van szükség, amiket az emberek meg is akarnak osztani másokkal, mert úgy gondolják, hogy őket is érdekelni fogják. az egy külön területe a tartalom készítésnek, hogy a tartalmaddal közösséget is tudj építeni magad köré, de ez - főleg az elején - első sorban rád hárul, ezért fontos, hogy az ismereőseidet (akiket a videódból legalább te érdekelsz) érdekelje a videód tartalma, témája, stílusa és ne csak egyszer megnézni legyenek hajlandóak, hanem ajánlani is akarják másoknak. mindegy, hogy ez valami kihívás videó, cukimacska, vagy valami nagyon magvas filozófia. a lényeg, hogy olyan legyen, amit a környezeted, közönségedet foglalkoztatja, érdekesnek, értékesnek tartják és követni akarják, megosztani másokkal. ha pedig ők elegen teszik, akkor már a YouTube is elkezdi ajánlani másoknak, mert a statisztikák azt mutatják neki, hogy másoknak is érdekes lehet. bármilyen üzletbe fogsz, az első pár vásárlód a családból, baráti körből kerül ki, aztán jönnek akiknek ők ajánlottak, meg később már az idegenek is...
2019. júl. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!