Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mik ezek a magyartalan fordítá...

Mik ezek a magyartalan fordítások szinkronizált filmekben az utóbbi időben?

Figyelt kérdés

Halálosabb iramban spoiler következik!


Halálos iramban: Hobbs & Shaw -ban 60 perc környékén, amikor az orosz csaj lekapja Shaw-t Moszkvában és a húga így reagálja le: "I didn't see that coming".


Miért úgy fordítják, hogy "Ezt nem láttam jönni" ahelyett, hogy "Erre nem számítottam", "Ezt nem vártam volna", hogy adhatnak így ki szinkront?


Egyáltalán nem vagyok nyelvtan mániás, se szép magyar beszéd versenyző, de ahogy az utóbbi időben fordítanak szinkronokhoz, az már nekem is sérti a fülemet. Tehát egy szinkron készítésért pénzt kapnak, illene jobban odafigyelni, nem?



2019. aug. 2. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Az is hülye, aki szinkronizáltan néz filmet! A szinkron botrányos, sok a félrefordítás és teljesen elveszik a színészek eredeti játéka! MA már alap, hogy valaki tudjon annyira angolul, hogy megértsen egy ilyen egyszerű filmet!
2019. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Több oka lehet, pl.


Ez illett legjobban a szájmozgáshoz.

Ennek a mondatnak a hossza volt a legoptimálisabb.

A fordító csak szöveget kap, és nem látja a képi infókat.


Személy szerint az iskolai nyelvórákon kívül soha nem fordítottam semmit, ezért nincs rálátásom egy szinkron készítésére sem, de laikusként ilyeneket tudok elképzelni.

2019. aug. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
A ,,nem látom jönni" mondjuk kezd egyre elfogadottabb lenni a magyar nyelvben is. Legalábbis én már többször hallottam.
2019. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az, hogy kevesebbet keres egy szinkron színész, mint egy képesítés nélküli ukrán szobafestő, vagy egy bolti eladó.

Ne várj sokat hulladék fizetés után.

150 km oda-vissza 8 óra munka, 20 ezer forint bruttó. Persze, ennyiért vállalja, akinek 2 anyja van.

2019. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!