Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a címe annak a francia...

Mi a címe annak a francia filmdrámának, amely a '90-es évek elején jelent meg és csak a története és főszereplője ismert?

Figyelt kérdés

A film főszereplője egy 16-17 év körüli kamaszgyerek, akinek a neve [szimon salomo] magyar kiejtésileg (franciául ki tudja, hogy írják...). Róla szól a film, ami azzal kezdődik, hogy az apja katonai bentlakásos iskolába küld, a fiú akarata ellenére. Ott végez ápolónői vagy orvosi szolgálatot egy apáca, akivel egymásba szeretnek, majd kitör a második világháború, pontosabban azon belül is egy Franciaország és Németország között harc tán Elzászban, a fiú pedig bevonul, ahol talál egy megsérült német katonát, akit a fiú francia mentőautóban a csatamezőn felállított kórházba visz. Útközben a kórházba ám a németek kilövik a mentőautót és mindketten meghalnak.

A fiú amúgy tökre háborúellenes volt, mégis az életét kockáztatta az ellenség megmentéséért, temetésén pedig az apja azt mondja, hogy még csak katonai rangot sem kapott a fia (amik amúgy nem annyira a film tartalmának fontos részei, de ez maradt meg a leginkább vkiben, aki a filmet keresi).


A '90-es évek elején jelent meg és külföldi tévében szerepelt (azaz lehet, hogy Magyarországon tán egyáltalán nem is ismert film...), de tán '89 max., de akár '98 is lehet, és dráma, és semmi komédia nincs benne.


Wikipédián, még a francia wikin is végignéztem az összes említett év megjelent francia filmjeinek a listáját, de ott jelenleg egyik sem volt az, de ott ráadásul nem is minden lista teljes, ugye...


Semmilyen híres francia színész nem szerepel benne, még ha relatív is, hogy kinek mi számít híresnek, ugye...


A filmben emlegették a Nyugaton a helyzet változatlan című könyvet (À l'Ouest, rien de nouveau) is, tán ez is segítség lehet még...


Nekem mindezek információ alapján sem sikerült megtalálnom, ami persze attól is függ, hogy milyen keresőt használunk (én többel is próbálkoztam), meg a név milyen írásmódjaival, de hátha valaki itt ismeri vagy tud valakit, aki köpi-vágja a francia filmeket, drámákat, ó, bárcsak! :) Hiszek a nép közösségi erejében! :) Köszi, ha megosztja velem, aki tudja, vagy ha nem tudja, akkor tán továbbküldi a kérdést annak az ismerősének, netán többnek is, aki legreálisabb, hogy ismerheti... :) Előre is hálásan köszönöm! <3 :)



#dráma #francia #háborús film #filmdráma #francia dráma #francia filmdráma
2019. szept. 15. 14:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Oké, már elbénáztam, úgyhogy most pontosítanék: "és csak a története és a főszereplője adott" - azaz a filmben ismert, csak nem emlékszünk rá... :) Bocsi... :)
2019. szept. 15. 14:28
 2/7 anonim ***** válasza:

Tipp:

Allons z'enfants (1981)

[link]

2019. szept. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, hogy valószínűleg. :)

Bár 1981-es és nem a '90-es évek elejéről van és elég sok részlet is más, de a kérdés feltevője csak egy pillanatra látta az IMDB linket, majd el kellett rohannia, de úgy tűnik, hogy ez az. Közben én tovább is kerestem erről a filmről és találtam még képeket, amelyek alapján beazonosíthatja, sőt, online nézhetően is megtaláltam a filmet, meg pláne a főszereplő nevét, ami egyezik, tehát minden bizonnyal erről a filmről lehet szó, úgyhogy hálás köszönet és gratuláció is a megfejtőnek! <3

2019. szept. 16. 09:29
 4/7 A kérdező kommentje:

Itt a wiki link, ahol szerepel a főszereplő neve is, amely eléggé valószínűvé teszi, hogy erről a filmről van szó, hiszen tán nem sok filmben van ugyanolyan nevű főszereplő, és itt Simon Chalumot szerepel, tehát elég valószínű, hogy erről a filmről van szó, még ha az eredeti kérdező tán bele is kevert más filmből való részleteket, vagy tán a saját fantáziájából.

[link]

Hála, hála, hálás köszönet! :)

2019. szept. 16. 09:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

A youtube-on fent van a film trailere, közben megnéztem azt is, benne van az apácás csókjelenet is, úgyhogy tuti ez lesz az. Jó filmnézést! :)

2019. szept. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És közben a kérdés eredeti feltevője is maximálisan jóvá hagyta a tippedet, mert én is találtam már a cím után mindenfélét: trailert is, kritikát is, képeket is, küldtem is neki mindet, mindet meg is nézte, aztán könnyeivel küszködve tátogatta a száját, hogy hogy sikerült megtalálnom ezt, amit húsz éve keres, úgyhogy meséltem ezt az oldalt meg fel is olvastam neki a kedves válaszoló válaszait, és mondta, hogy az ő háláját is adjam át, szóval közös csuhajja és hálánk, megy a sok-sok felfele ujjacska! <3 Köszönet! <3 :)
2019. szept. 17. 10:57
 7/7 anonim ***** válasza:
🤭👍
2019. szept. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!