Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter fia miért került...

Harry Potter fia miért került a Mardekárba?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy Albus Potter Mardekáros lett. Dehát miért? Nem kérte a süvegtől, hogy ne kerüljön oda?

Amúgy meg egyáltalán hol lehet erről olvasni?



2019. szept. 19. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Sehol nem lehet olvasni, mert annyi van róla írva, ami az utolsó kötet végén van. Miért ne kerülhetett volna oda? Attól, hogy az apja azt kérte, még a gyereknek lehetett szimpatikus a Mardekár. Na meg a süveg nem is kívánság alapján választ, csak Harrynél kivételt tett. No meg neki is azért van köze a Mardekárhoz.
2019. szept. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Köszi!
2019. szept. 19. 22:12
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Az egy dolog, hogy te mit kérsz és egy másik, hogy a süveg mit mond. Neville a Hugrabugba akart kerülni, de Griffendéles lett, hiába nem azt kérte. Harry csak azért "választhatott", mert mindegyik házba beleillett volna.

A Mardekárosok nem gonoszok, simán bekerülhet Albus, ha olyan tulajdonságokkal rendelkezik.

Amúgy a Cursed Child-ban követhetjük végig Albus mardekáros éveit.

2019. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. szept. 19. 22:30
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem csak a Cursed Child-ban lett mardekáros, a könyvekből ez nem derül ki egyértelműen. A Cursed Child pedig rengeteg rajongó szerint nem kánon, mivel sok ponton ellentmond a könyvekben ismert tényeknek. Pl: az Időnyerő se úgy müködik, hogy össze-vissza utazgatsz vele az időben és különben is Voldinak, hogy a farkamba lett volna közös gyereke Bellatrix-el. Nem is állt céljában Voldinak, hogy trónörököst csináljon lévén az idők végezetéig magának akart mindent, és ha Bellatrix mégis teherbe esett volna arra tuti lett volna utalás(a terhességet elég nehéz titokban tartani, Harry-ék tuti kiszúrták volna, hogy mekkora hasa van).

Na mintegy ennyit magáról a CC-ről, szerintem mindenki döntse el ezen tények ismeretében, hogy kánon e avagy nem...


Az eredeti kérdésre visszatérve simán lehetett Albus Perselus mardekáros, semmi akadálya nem volt ennek. Az apja elmagyarázta neki az állomáson, hogy önmagában semmi kivetnivaló nincs abban, hogy valaki mardekáros. Ez talán meggyőzte arról, hogy ráhagyja a döntést a süvegre. Márpedig ha a süveg azt látja, hogy inkább Mardekár közeli egyéniség mint tipikus Griffendéles akkor inkább oda rakja be. Valószínűleg addigra már nem is volt akkora szakadék a Mardekár és a többi ház között.

Egyébként olyan nagy mértékben nem lehet szerintem felülírni a süveg döntését, csak abban az esetben választhatsz, ha határeset vagy két ház között(mint Harry). Pl: ha rosszindulatú, barátságtalan, irigy beállítottságú vagy hiába akatsz Hugrabugos lenni, nincsenek meg a kvalitásaid hogy odakerülj, a Teszlek Süveg azon nyomban berak a Mardekárba hiába nyavalyogsz.

2019. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Réniá ***** válasza:

Mardekáros tulajdonságok az ambíció és a ravaszság. Ezek önmagában pedig nem rossz tulajdonságok. Valamint a Titkok Kamrájában, Dumbledore és Harry beszélgetnek, és elhangzik:

"- Szóval tényleg a Mardekárban lenne a helyem - suttogta döbbenten Harry. - A Teszlek Süveg megérezte bennem Mardekár hatalmát, és...

- És a Griffendélbe küldött - jelentette ki nyomatékosan Dumbledore. - Figyelj rám, Harry. Te történetesen sok olyan tulajdonsággal rendelkezel, amelyeket Mardekár Malazár csak a tanítványai legjavában fedezett fel. Osztályrészedül jutott az ő ritka képessége, a párszaszó... meg a találékonyság... az eltökéltség... no és a házirenddel szembeni kritikus hozzáállás - tette hozzá bujkáló mosollyal"


Szóval Albus simán kerülhetett a Mardekárba, én legalábbis találékony, ambiciózus és kalandvágyó embernek képzelem el. Rowling például egyszer azt nyilatkozta, hogy Albus elcsente a Tekergők Térképét apja íróasztalának fiókjából, hogy a barátaival kalandozhasson. Egyszóval tilosban járhasson.

Ahogy a többiek is mondták az Elátkozott gyermek című műben lett Mardekáros, amit én ugyan olvastam, de nyerte el a tetszésemet. Számomra nem volt több egy egyszerű rajongói alkotásnál, mert felülírta az eddig megalapozott törvényeket és a karakterek jellemét is, szerintem. De ez persze mindenki személyes véleménye.

Én speciel mégis azt mondom, hogy a griffendélbe került, mert a többi családtagja is ott van, és ő is oda akart kerülni, hogy velük lehessen, és bár Harry az utolsó könyvben ugyan megnyugtatta, de szerintem maradt benne azért előítélet. Az én elképzelésem szerint, választhatott a két ház között.

"- Csak azért küldött a Griffendélbe - motyogta leverten Harry -, mert azt mondtam neki, hogy nem akarok mardekáros lenni...

- Pontosan. - Dumbledore bólintott, és sugárzó mosolyt villantott Harryre. - Ebben különbözöl Tom Denemtől. A döntéseinkben, nem pedig a képességeinkben mutatkozik meg, hogy kik is vagyunk valójában."

2019. szept. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Hát ezek alapján én sem adok túl sok hitelt ennek a könyvnek.
2019. szept. 22. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!