Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Zodiákus című filmben mi...

A Zodiákus című filmben mi volt az a jelenet amiben sokan saját magukat állították a Zodiákusnak, illetve David Toschi Nyomozó egészen pontosan miért került bajba?

Figyelt kérdés
Nem teljesen értettem ezt a két jelenetet.

2019. aug. 15. 02:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"...sokan saját magukat állították a Zodiákusnak..."

Az emberek ilyenek. Szeretnének hírnevet, példának okáért. Sok volt köztük a hajléktalan, akikre ráfért a fürdés, tető a fejük fölé, étel stb, bizony vannak efféle személyek, akik az utca helyett a börit választják, még kishazánkban is.

"...David Toschi Nyomozó egészen pontosan miért került bajba?"

Olyat tett, ami nem törvényes.


Amúgy igaz történet.

2019. aug. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt pontosan tudom, hogy igaz történet, de ez a két jelenet akkor sem teljesen tiszta a film alapján!
2019. aug. 17. 02:07
 3/5 A kérdező kommentje:

És már 50 éves a történet!

Amúgy konkrétan a két jelenet háttere érdekelne, a filmben csak úgy átrohanunk rajtuk, és nem(teljesen) érthető mi történik éppen!

2019. aug. 17. 02:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Először egy pontosítás. A filmben csak 1 személy szerepel (egy középkorú fekete nő), aki azt állítja, hogy ő gyilkos, a többiek azt állítják, hogy ismerik a gyilkost.


Ami a jelenséget illeti, ahogy az első válaszoló is írja, előfordul, hogy a médiában nagy nyilvánosságot kapó azonosítatlan gyilkosok utáni nyomozások során mentálisan beteg emberek bemennek a rendőrségre és azt állítják, hogy őket keresik.

Lehet, hogy vannak köztük, akik komolyan azt hiszik, hogy ők azok, mások a hírnévért vagy valamilyen anyagi haszonszerési vágyból tesznek így.

A jelenet azért van a filmben, hogy érzékeltesse, min kellett keresztülmenniük az ügyen dolgozó nyomozóknak.



Miért került bajba David Toschi nyomozó?


Armistead Maupin (amerikai író) könyvsorozatának (Tales of the City) egyik karakteréhez David Toschi-t vette alapul.

Toschinak tetszett a karakter és 1976-ban névtelen rajongói levelet küldött az írónak. Maupin gyanította, hogy Toschi írta a levelet.

1978 április 24-én, új levél érkezik a Zodiákustól, ami név szerint megemlíti Toschi-t.

Ezt követően Mapuin azt nyilatkozza, hogy David Toschi írta az április 24-ei levelet mert szerinte hasonlít arra a rajongói levélre, amit Toschi 1976-ban neki névtelenül írt. Toschi elismeri, hogy a névtelen rajongói levelet ő írta de tagadja, hogy a Zodiákus 24-ei levele az ő kreálmánya lenne.

Az ügy kivázsgálásra kerül és bár megállapítják, hogy nem Toschi írta az április 24-ei levelet, a gyanúsítás elég ahhoz, hogy később ne ülhessen San Francisco rendőrfőnöki székébe.

2019. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Így már teljesen érthető az egész, köszönöm a válaszod!


Szóval a legtöbben mentálisan beteg emberek.

Egyébként ebből a jelenetből én azt gondoltam, hogy egy nagy összegű pénzjutalom megszerzése miatt akarja az a sok ember vagy magára vállalni a gyilkosságot, vagy segíteni a gyilkos előkerítésében!

2019. szept. 3. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!