Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a kedvenc időutazós filmed?...

Mi a kedvenc időutazós filmed? És miért?

Figyelt kérdés
Nekem a vissza a jövőbe trilógia. Azért mert nagyon vicces, izgalmas, jó színészek, jó szinkron, vicces jelenetek.

2019. szept. 23. 20:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Vissza a jövőbe trilógia, főleg az első rész. Ugyanazért, amiket te is írtál, plusz nagyon tetszik a hangulata, hiszen én nem éltem még a 80-as években (18 vagyok), így ez is egy külön plusz volt.
2019. szept. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Magaságos egek!

:D

2019. szept. 23. 20:51
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Én se tudok mást mondani, Vissza a jövőbe-trilógia!

Egy örök klasszikus, és nem véletlenül, mert tényleg nagyon jó film(ek)! Egyrészt szép és hangulatos helyeken játszódik bármely korszakban, másrészt pedig sok izgalmas jelenet van benne, a humor már csak hab a tortán! Témától függetlenül rajta van a kedvenc filmjeim listáján! :)

2019. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Hát, igen: ez eléggé egyesélyes... Mondjuk, nekem a második rész a kedvencem, mert az a legbonyolultabb. Viszont a Family Guyban is vannak időutazós részek, ezek közül a 10/5 a kedvencem. :)
2019. szept. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is a Vissza a jövőbe a kedvencem a témában, leginkább az első két rész. Ugyanakkor nem sokkal marad le az Interstellar vagy a Planet of the Apes (1968), de az első két Terminator film is tetszett, és számomra az Edge of Tomorrow is ide sorolható.


Gyerekként Az időgép c. filmet is kedveltem, a 2002-est, állítólag az 1960-as jobb, de az kimaradt.


Új kedvenc pedig ez a rövidfilm lett a témában:

[link]


Továbbá tervben van a 12 Monkeys, mert sok jót hallottam róla.

2019. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Langolierek - az idő fogságában
2019. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És az Almanac Projekt filmről mi a véleményetek? Nekem a második kedvenc időutazós filmem.
2019. szept. 23. 21:32
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem több kedvencem is van.


És valóban az egyik legnagyobbak között van a vissza a jövőbe, amit annó másolt kazettán láttam németül, amikor még nem is ismertem azt a nyelvet és még úgy is tetszett! Korát megelőző és mondhatni, időtlen alkotás.

Ha lenne egy DeLorean, vezetném, de csak időről időre.


Számomra dobogós helyezést ért el:


12 majom.

Szépen ábrázolja, hogy az emberek nem gondolkodnak még tudós szinten sem tovább annál a pontnál, amit egy marketing mond nekik. A megerősítés tévedési hibáját követik el. Miközben a saját meggyőződésük vezérli őket. Ebből születik az a végtelen ciklus, amibe a végén bele lehet örülni. Ezt még ügyesebben dolgozza fel az időbűnök. Ott jobb a dolog pszichológiája, de abban sokkal kevesebbet utazik az időben a szereplő.


És ha szigorúan nem ragaszkodom az

Idétlen időkig. Végtelenül kedves, több oldalát megvilágítja a dolognak. Miután eljut a szereplő arra a pontra, megérti a következményeket, elkezd álom szerűvé válni, ami emberivé teszi az embertelenségben számunkra. Ügyesen játszik ezzel és a hullámvölgyekkel az író, egyre jobban kibontakoznak a lehetőségek. Több klimax is van a filmben, ami drámai szempontból is ad értéket neki. Miközben végig vicces, izgalmas, jók a színészek, jó a szinkron :)

Bár ez is inkább alternatív valóságként értelmezhető, ahogy a "Coherence", vagy a "Butterfly effect".


Valódi idő utazós harmadik a Predestinations. Az összetett story, az végig figyelmet megfogó rendezés, a hiteles színészi játékok, a korhű jelmezek és helyszíneken túl van csattanója a filmnek és több dimenzióbam mozog :)

2019. szept. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Vissza a jelenbe
2019. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#6-os, a Langolierek nem időutazós, hanem egy másik dimenzióba kerül a repülő!
2019. szept. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!