Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Meteo c....

Mi a véleményetek a Meteo c. magyar filmről?

Figyelt kérdés
Érdemes megnézni? Sokan cyberpunk alkotásként huvatkoznak rá, de csak pár részletet láttam eddig belőle, az alapján a hangulat tetszik, de félek, hogy a történet, a cselekmény, vagy a karakterek gyengék, vagy kínosak.
2019. okt. 6. 17:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Régóta készülök erre a filmre, de nem túl lelkesen. Valamiféle lila művész-filmre számítottam.

Tévedtem. Szerencsére.

Ez a nyolcvanas évek végén készült film a rendszerváltó országok jövőjét prognosztizálja (innen van a film címe is: helyzetjelentést ad és előre jelez, mint a meteorológus).

Sajnos, pontosan.

A színtér, az öltözék, a zene már magában is sokat elárul a ránk zúduló jövőről. Ez a holnapi Magyarország nem új világ, hanem a mai málladéka. A szemünk előtt nem egy új rendszer születik, hanem a régi agonizál. Szüntelen örvénylése nem a növekedés elevensége, hanem a bomlás dinamizmusa. Nyüzsgése: „mindenki harca mindenki ellen.” (Schubert Gusztáv, Filmvilág, 1990/3)


Maga a filmkészítés azonban "öröm filmezés" volt (Szabó Gábor operatőr szavai).

Egy mindenkiért, és mindenki (operatőr, látványtervező, vágó, zeneszerzők, színészek, forgatókönyvírók) egyért, a filmért.

És végre, egy igényes extrákkal/interjúkkal kiegészített DVD-n is elérhető a film.

2019. okt. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!