Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik a legjobb star wars...

Melyik a legjobb star wars film 1999 óta?

Figyelt kérdés

Baljós árnyak

Klónok támadása

Sithek bosszúja

Az ébredő erő

Az utolsó jedik

Solo

Zsivány egyes


Szerintem a Sithek bosszúja utána a zsivány egyes. Egyértelmű h a Sithek bosszúja nagyon jó lett. A harmadik legjobbat viszont nem tudom megnevezni. Ha kellene, akkor a baljós árnyak talán.



2019. okt. 8. 07:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a Baljós árnyak és a Solo tetszett a legjobban.
2019. okt. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a Rouge One tetszett leginkább. Nagyon epic, főleg a végéhez közeledve. A legvégén pedig ugyebár egy nagyon finom csontot dobtak a hardcore fanoknak.
2019. okt. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a Zsivány egyes.
2019. okt. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
Ebből a választékból az Utolsó jedik
2019. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A Sith-ek bosszúja tényleg jó lett, de nekem azzal kapcsolatosan sajnos mégis van némi rossz érzésem. Anakin áttérése - bármennyire is próbáltak neki megágyazni - elég suta lett szerintem. Nagyon látványos volt a végső harc is, ugyanakkor szerintem a minőséget kicsit feláldozták a látvány oltárán. Persze valószínű, hogy azért van sokunkban elégedetlenség, mivel Anakin Darth Vaderré válását az elmúlt évtizedekben mindenki elképzelte magának valahogy, és persze nem lehet mindenkinek megfelelni. Ugyanakkor igen, a Sith-ek bosszúja az egyik legjobb, én valahogy mégis jobb szívvel gondolok a Zsivány egyesre.

Legrosszabb szerintem a Solo. Olyan szinten érdektelen volt számomra, hogy az összes SW film közül ez az egyetlen, amit nem moziban néztem meg, és igazából valahogy fel sem merült bennem, hogy megtegyem.

2019. okt. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Lehet suta lett picit demegis drámai az egész film. Messze jobb lett mint az első két rész. Viszont nyilván (nálam) nincs jobb SW mint az eredeti trilogia.


A 7-8-9hez annyit h nem szabadott vna folytatni mert a 6 szépen lezarja az egészet. Inkább mentek vna más vonalra. Pl a zsivány egyes nagyon jó is lett. Nem a skywalker saga de mégis kapcsolódik hozzá szorosan.


Kíváncsi vagyok a kilenccel mit fognak kihozni az egészből. Vadert remélem nem hozzák vissza mert az Anakin meggyalazasa lenne miután már egyensúlyt hozott és felaldozta magát lukert

2019. okt. 8. 11:16
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező folytatni lehetett volna a SW-t, csak kellett volna egy több éves előkészítés, rendes forgatókönyvírók, egy egységes három részes történet. Így az egész egy vicc. Mondják, hogy rossz az uccsó jedik. Igen, az, nagyon szar, de már az alap is szar volt, az Ébredő erő egyszerűen egy szánalmasan gyönge történettel indít, itt a fő gond. Se az erőhasználók, se a a galaxis helyzete nem változott semmit.


De ebbe most nem akarok belemenni a folytatás trilógia így kár, hogy elkészült.

2019. okt. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Az előzménytrilógia rengeteget adott hozzá az univerzumhoz és megválaszolta az eredeti után fennmaradt kérdéseket is, a történetnek jó íve volt és a finálé katartikus, méltó volt az eredetihez minden viszonylatban


A zsivány egyes átvezetőnek jó volt, kicsit beláthattunk a birodalom fénykorába, de szerintem nem volt valami extra


A solo még ennyiresem volt jó, benzintloptak benne oszt cső


A hét nosztalgiának elment


A nyolc borzalmas volt

Kergetőzzünk az űrben, mentsünk tevelovakat, ne mutassunk be új világokat, ne legyen mélyebb üzenet, csak adjunk egy fogyatékos lukeot, girlpowert, hülye főgonoszt, ráadásul vegyük el az egész méltóságát

2019. okt. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is a Sithek bosszúja, nekem az összes SW közül az a kedvencem.
2019. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

Korábban egy másik kérdés alatt rangsoroltam a filmeket, gondoltam ehhez a kérdéshez is hasznos lehet.

Bár az eredeti trilógia is benne van, de ha gondolod csak ne vedd figyelembe azokat a részeket.



#1 A birodalom visszavág


Azt hiszem erről felesleges kisregényt írni. Sokunknak egyszerűen a Star Wars filmek etalonja, nem véletlenül!

10/10



#2 Új remény


Noha ez nem kifejezetten az epizód érdeme, de ez vezetett be még anno az SW világába, ezt más már nyilván nem tudja elvitatni tőle. Viszont annyi bizonyos, hogy az egyszerű történet, az egyszerű karakterek mellett is egy minden ízében szórakoztató mozi.

9,5/10



#3 A Sithek bosszúja


Nem vagyok ugyan nagy rajongója az előzménytrilógiának, de a trilógia záródarabja tényleg fantasztikus lett. Noha a fentebbi kettő klasszikus szintjét nem igazán közelíti meg, de látványos, izgalmas, magával ragadó. Sajnos a látvány oltárán viszont sokszor feláldozták a logikát (például a Vader - Obi-Wan párbaj elképesztően látványos ugyan, de rengeteg mozdulatuk tényleg csak látvány, és semmi értelme nincs), illetve a borzalmas romantikus szál hibáit is örökölte valamilyen szinten, ezért a pontszáma csak

8/10



#4 Az utolsó Jedik


Lehet hogy ezzel a véleménnyel nem leszek népszerű, de őszintén, számomra ez a film lehetett volna az, amelyik végre felérhetett volna a Birodalom visszavág szintjére. Rengeteg emlékezetes és igazán látványos jelenetet kaptunk (pl a hiperűrsebességes ütközéssel Rian Johnson a szívembe zárta magát, nagyon régi vágyam volt már egy ilyen megoldást látni a vásznon!), az erő misztériumát siekrült igazán tovább mélyíteniük, Luke történetének lezárása könnyeket csalt a szemembe, lehetne sorolni. Csak ugye, ha az a volna ott nem volna...


Leia visszarepülése a cirkálóra, ott már kicsit fogtam a fejem, ez talán túlzás. De még talán el is siklottam volna felette, ha csak ez az egy buta jelenet lett volna. De a vége, Rose mentőakciója, az sajnos kicsapta a biztosítékot. Finn két filmen át ügyesen ívelt karakterfejlődésének betetőzését egyszerűen elkaszálták egy ilyen teljesen értelmetlen jelenettel. Áhh... nagyon sajnálom, tényleg. Mert imádom a filmet, 99%-ban tökéletes. Szerintem legalábbis. Az az 1%-ot viszont sikerült annyira elszúrni, hogy az sajnos rányomja a bélyegét az alkotás egészére.

7,5/10



#5 A Jedi visszatér


Noha a mai napig borsódzik a hátam ha arra gondolok amikor az ewokok kenterbe verik a birodalmi hadsereget, illetve a mentőakció az elején szvsz teljesen feleslegesen túlbonyolított, azért összességében egy szrethető film, jó pár emlékezetes jelenettel.

7/10



#6 Ébredő erő


Nem titkoltan egy nosztalgiavasút az egész film, annak viszont tökéletes. Ami az előzménytrilógiának nem sikerült, az az Ébredő erőnek igen, tökéletesen kapták el az eredeti trilógia hangulatát és látványvilágát. Visszahozta a gyerekkorom. Kylo Ren karaktere pedig azonnal az egyik kedvencem lett. Ilyennek kellett volna lennie a fiatal Anakinnak!


Viszont a karakterek nagyobb része csak erősen közepes, illetve a film a nosztalgián kívül olyan sok újat azért nem tudott nyújtani.

6/10



#7 Zsivány egyes


A film utolsó fél órája egyszerűen fantasztikus, ez vitathatatlan. Ami baj, hogy úgy kb ennyi a pozitívum amit mondani tudok róla. A történet klisés, a karakterek érdektelenek, illetve több jelenet is annyira buta, hogy az engem már taszít (pl amikor Chirrut egy bottal elintéz egy osztag páncélozott rohamosztagost).


Az űrcsata a végén jelentős felhúzó erő, de számomra így is csak

5/10



#8 Solo


Összességében olyan semmilyen film lett. Hogy is mondjam? Voltak jó jelenetek, de semmi olyan kirívóan emlékezetes. Voltak rossz jelenetek, de semmi olyan ami olyan nagyon irrtáló lenne. A történet is elég pörgős és magával ragadó, de közben elég sablonos is, és belegondolva teli van lyukakkal, csak ezt a pörgő tempó miatt az ember nem is rögtön veszi észre.


Nem egy sokszor nézős mozi, de azért megállja a helyét a maga módján.

4,5/10



#9 Baljós árnyak


Nekem úgy tűnik, mintha a film nem tudná eldönteni, kinek is akar szólni. Néhol túl komoly, néhol túl gyerekes, néhol vontatott, néhol nagyon pörög. Ami még nagyobb baj, hogy ezeknek a váltásoknak nincs is valami szép, követhető íve, hanem egyik percről a másikra történnek.


Azt el kell ismerni, hogy rengeteg dologgal bővült általa a Star Wars univerzuma, és egyes jelenetek kifejezetten szórakoztatóak és látványosak. De ez csak kis része sajnos a teljes filmnek.

4/10



#10 Klónok támadása


Az abszolút mélypont. Egy szerethető hős helyett kaptunk egy irritáló hisztis kamaszt, egy nevetséges szerelmi szálat, egy alapvetően buta és logikátlan történetet... Csak azért nem kap 1-est, mert a végén legalább az arénaharc egy értékelhető jelenetsor.

2/10

2019. okt. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!