Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mozijegyet hónapokkal előre...

Mozijegyet hónapokkal előre megvenni mi értelme van?

Figyelt kérdés

Ezt valaki elmagyarázhatná mert sohasem értettem. Idén is már nem először látom, hogy megy a hisztéria, tavasszal a Bosszúállókon pattogott mindenki hogy mikor/hol lehet elővenni a jegyet, most meg a Star Warson. Én is mind a két filmnek fanja vagyok meg én is meg fogom nézni jó eséllyel a Star Warsot is a moziban, de sose vennék előre jegyet, mert nem látom értelmét.

Eleve több hónappal előre nem tudni mi lesz, simán lehet hogy amikorra jegyet veszel pont akkor jön közbe valami (munkahelyi, családi dolog, betegség, elutazás, temetés, akármi) ami miatt el se tudsz menni és akkor bukod a jegyet. Másrészről meg még a nagyon felkapott filmek esetében is maximum az első 1-2 hét az amikor még nagyjából teltházzal megy minden vetítés, annyi idő alatt egyrészt még a spoilerek se nagyon szivárognak ki, másrészt meg még ha nagy rajongó is vagy, egy hetet csak ki bírsz mg várni nem? És mégis, tömeghisztéria van, tízezrek pattognak rajta hogy mikortól meg hol lehet jegyet venni két hónappal előre, szerintem ez nonszensz, de valami oka mégiscsak kell hogy legyen ha ennyien csinálják, szóval érdekelne mi az, mert én magamtól nem bírok logikusan gondolkodva rájönni.



2019. okt. 23. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ezek a sikerfilmek a premier utáni 3-4 napon belül mindenhol ki lesznek beszélve, szét lesznek spoilerezve, az pedig nekem legalábbis elég illúzióromboló, ha előre tudom a történetet.

Ebből az következik, hogy ha ilyen fán vagy, akkor a vetítés első néhány napjában kell megnézned a filmet.

Ebből pedig az következik, hogy mivel ezek az első előadások általában teltházasak és a jó helyek hamar elfogynak, marad az elővétel.

2019. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem így van szerintem. Abszolút nem igaz hogy 3-4 nap alatt ki lesznek beszélve, ahol meg igen ott egyértelműen jelzik hogy spoileres tartalom (minden híroldalon,kritikánál írják az elején). A Bosszúállóknál sem találkoztam spoilerekkel jó darabig, pedig ugyanúgy neteztem. Minimum 2-3 hét mire már Facebookon meg hasonló helyeken is elkezd áramlani a spoileres tartalom, de addigra már nincsenek teltházas vetítések. Persze nyilván vannak olyan helyek ahol célzottan spoileres kibeszélősdi van, de azokat meg addig elkerülöd és kész. Szóval ez nekem nem logikus, inkább ilyen hisztiszerűségnak tűnik, hogy "De akkor is muszáj megnéznem a filmet az első napon mert utána már sokan látták nálam korábban és nem leszek elég menő". Én sosem voltam még elővétellel moziban, sőt továbbmegyek az első két hétben semmilyen film vetítésén nem voltam, mégis ami érdekelt azt meg tudtam oldani hogy ne találkozzak spoilerekkel. Szóval ez nem érv, maximum kifogás.
2019. okt. 23. 16:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, ha nem akarsz az első vetítésekre menni, akkor nem mész. Én korán akarom megnézni, azért amit fent leírtam. Mi ezzel a gond? Mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. Egyébként nálam is ritka az olyan film amire részt veszek az elővételes őrületben, de a Star Wars pont ilyen, arra tegnap megvettem a jegyet. Nem értem ez miért zavar téged.
2019. okt. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértem a spoiler hisztit, de tény, h gy egyesek nagyon túlzásba viszik.


Az elővétel meg azért jó, mert akkor biztosan megvan a fix helyed, amit te választasz és nem kell szórakozni a mozinál a jegyvásárlással (elég nagy az esély, hogy gagyi helyeket kapsz)


Egyébként ha már megvan a jegy és valami sürgős dolog miatt nem tud elmenni az illető akkor odaadja egy havernak, de szerintem ha családi vészhelyzet vagy hasonló jön közbe akkor nem az az 1500-1800Ft a legfontosabb.

+ Nem kell feltétlenül megvenni előrendelésnél a jegyet, lehet foglalni is.

2019. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom te hol neteztél a Bosszuállók megnézése előtt, de én a második nap láttam a filmet, és utána való este már millió helyen lehetett olvasni, hogy “I love you 3000” és valami szomorú Vasember figurát mellette.
2019. okt. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont ez jutott eszembe, mint az 5-ösnek... a premier után 1-2 nappal általában már tele van a net spoileres mémekkel.
2019. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, sokszor már a bemutató előtt kikerül a teljes film tartalma. Meg vannak ugye a bunkók, akik csak azért is elmondják, hogy mi lesz.

Azt hiszem pont az Ébredő erőnél volt, hogy a csávó a TV-ben bedobott egy olyan spoilert, hogy konkrétan mindenki agyon akarta verni.

2019. okt. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

"másrészt meg még ha nagy rajongó is vagy, egy hetet csak ki bírsz mg várni nem?"


Nem bírok kivárni. Már dec.18-ra és dec. 25-re is megvettem a Star Wars 3D-re jegyet. Muszáj látnom már a premier napján, mert mi van ha másnap elüt egy autó? Hiába vártam 2 évet? Látnom kell ahogy Kylo Ren megcsókolja Reyt, az elsők között. :D

2019. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindazon által magamat ismerve, minden héten megnézem majd a filmet, lehet hogy egy héten akár kétszer is. Amíg csak megy a vetítés. Egy mozi mégis csak más, mint a laptop. :)
2019. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell neked mindent érteni.
2019. okt. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!