Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Bosszúállók: Végjáték végén...

A Bosszúállók: Végjáték végén mi értelme volt annak a jelenetnek?

Figyelt kérdés

Nem is teljesen a legvégén, hanem még amikor harcolnak Thanos ellen az összes hős, van egy jelenet amikor a Captain Marvel elveszi a kesztyűt Pókembertől, hogy majd ő viszi, és akkor hirtelen az összes csaj hős aki még él (nyilván Black Widow mínusz) beáll hirtelen pózolni. De tényleg mindenki, előkerül a Nebula aki addig tök máshol volt, meg a Darázs aki Hangyával van két másodperccel korábban, meg tényleg mindenki, de csak nők, egy pasi sincs köztük. Ezzel kapcsolatban több kérdés is felmerült bennem.

Először is: Ez így hogy? Mi volt ennek az egésznek az értelme? Épp hogy azt vártam hogy Captain Marvel a hóna alá csapja a kesztyűt, előveszi az iphonet a zsebéből és "Csíz csajok mosolyogjatok!". Ennyire nem volt semmi dolguk? Nem volt ott elég ellenfél akikkel lehetett volna küzdeni, hirtelen mindenki felszabadult? Hát a pasik hol voltak? Érdekes amikor Vasember, Thor meg Amerika kapitány ütik az elején Thanost, akkor ők nem álltak be pózolni...

Annyi rémlik hogy talán Captain Marvel mondta hogy kell segítség, de most őszintén, neki miben tud segíteni a többi, pl. Gamora, aki csak közelharchoz ért, amúgy tök átlagember? Még esetleg Potts a Rescue-páncéllal azt mondom, vihették volna felváltva, de a többi tök fölös volt oda. De akkor minek gyűltek oda pózolni? Semmi dolguk nem volt hirtelen?

Vagy nekem maradt ki valami?



2019. okt. 10. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A jelenetnek csak szimbolikus értelme volt.Erős nők egy csoportban.Más szerepe a dolognak nem volt.Én is elég értetlenkedve néztem azt a részt.
2019. okt. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez a nagy vilagmeretu Metoo kampany miatt volt igy benne, erre utalva.. eros nok stb.. kicsit tulzasnak ereztem de ezvan.
2019. okt. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Ez azért volt benne,mert Captain Marvel/Brie Larson feminista, és kiharcolta magànak hogy ő akar egy ilyen jelenetet.

Amúgy ez a nő nagyon sok veszekedést generàlt a forgatásokon. Sokan nem akartak vele forgatni.

2019. okt. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Ebbe így belekötni, ilyen hosszan?! :O


Szimplán csak annyi az értelme, amit előttem is leírtak. Jelenleg ott tart a világ, hogy nincs női egyenjogúság. Ez szimbolikus értelmű, túl kell látni azon, hogy a filmben konkrétan volt-e értelme, vagy sem.

2019. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Ettől nem lesz egyenjogúság afrikában, vagy ázsiában!

Amerikában pedig már eleve több joguk van a nőknek, szóval undorító jelenet...

2019. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Soha nem értettem miért akadnak ki ezen ennyire az emberek. Rövid kis jelenet, "woo női hősök, girlpower yeee" aztán megyünk vissza a csatajelenethez. De egyesek úgy viselkednek mintha Bire belenézett volna a kamerába és női felsőbbrendűséget hirdetett volna :D

Én nem azt mondom, hogy a legjobb jelenet volt az egész filmben, de egy igazán felejthető, amin igazán nem kéne kiakadni. Mondjuk igazán kár, hogy a rendezők feminizmusa nem terjedt ki Natashára.

2019. okt. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Na igen, teljesen egyetértek az előttem szólóval. Van egy 3 órás film, amiben van egy kb 3-5 másodperces jelenet, ami ekkora visszahangot váltott ki, csak azért, mert a szimbolikus jelentését akarták tükrözni.
2019. okt. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Köszönöm a lepontozást! :)

Viszont nem magamtól találtam ki amit írtam...

Elég sok cikk volt erről akkoriban, és a színészek és a rendező adott erről interjút, hogy miért tették ezt bele.

2019. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Ezzel a jelenettel kértek bocsánatot a készítők, amiért a 17 univerzumos filmben csak 1, a Captain Marvel volt főhősnős.

Persze vége a Sagának, a következő nyitánya rögtön főhősnős, tudják, mi kell a népnek.


Amúgy ilyen kritikus szemmel nézd a többi jelenetet is. A nagy beszélgetős jeleneteknél mindig eltűnik az ellenség. Annyi patkány között hogy lett volna ideje Thornak és Kapitánynak az Infinity Warban társalogni a kinézetükről? Amikor Warmachine irtja a patkányokat, a Black Order ráküldi a fejszéjét, amitől leszédül, de miért nem öli meg? Amikor Pókember visszatér a csettintés után, és Vasembernek köszön, hova tűnnek Thanos férgei? Az rendben van, hogy a csettintés utáni bombázást mindenki túléli, de amikor Marvel érkezése előtt kapják a zárótüzet, miért éli azt is túl mindenki, még Hangya időgépe is a puszta közepén? Ha elfogyott a Pim-szérum, akkor hogy hozta Nebula Thanost? Ha nem fogyott el, mert Kapitány azzal vitte vissza a köveket, akkor a lerombolt Avengers-házból hogy hozták ki a maradék szérumot? A végső harcnál miért csak hárman maradnak, és akkor jön mindenki, mikor Tony haldoklik? Miért nem mentek rá egyszerre 10-en Thanosra? Hangya meg tudta volna csinálni, hogy miniként bemászik Thanos orrába, le a gyomrába, majd ott óriásra nő, így Thanos szétreped?

Annyi hülyeség van az ilyen képregényfilmekben, hogy szinte be kéne tiltani. Mondom ezt úgy, hogy az elmúlt hónapokban 20+ ilyen filmet néztem meg. :D A legidegesítőbb, hogy mindig lőnek rájuk, és háttal is képesek elhajolni. Ezt már a Mátrixban utáltam, persze minden akciófilm ilyen.

2019. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!