Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Star Wars...

Mi a véleményetek a Star Wars Skywalker koráról?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon bejött az előzetes, alig várom hogy lássam a filmet. Mi a véleményetek róla? Mi jó/rossz?

2019. okt. 28. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Spoiler


A trailer alapján:

-csillagrombolón lovagló lázadók

-robot/repkedő palpatine

-félig gép anakin lelke(aki kéri elmondom)

-ezeréves y szárnyúak

-kylo ren mint császár/vezér


Na ezek miatt lessz $z@r

2019. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem láttam még, nem tudom mi jó/rossz benne.
2019. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
1-es: Látszólag lövésed sincs az egészről...
2019. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Akkor 3-as mond,mit tudsz amit én nem.
2019. okt. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsian várom, mit hoznak ki belőle.
2019. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Engem az nyűgöz le, hogy pár éve valóságos iparággá vált a YouTube-on az akár több óra hosszúságú Disney Star Wars-os filmkritikák készítése, amik jelenetről jelenetre vesézik ki a filmeket és kielemzik a kulisszák mögötti üzleti döntéseket és a stúdiók machinációit. Én ezeket várom, mert ezeken tudok szórakozni és még tanulok is belőlük a filmszakma és a média működéséről. Egy Disney SW film se tetszett és az új előzetes kicsit sem fogott meg, a magam részéről a filmet nem várom, hanem csak a körülötte zajló cirkuszt, az úgynevezett Fandom Menace-t.


És mielőtt valaki megint belekezd a szokásos "te csak divathater vagy" maszlagba vagy valami okból személyes sérelemként értelmezi, hogy csak őszintén válaszolok egy kérdésre, hagy mondjam el, hogy én eredetileg a Disney-t pártoltam és reménykedve vártam az új trilógiát. Aztán kijöttek a filmek és enyhén szólva cseppet sem tetszettek. Ezek után kicsit sem izgat, hogy mit kezdenek az új résszel, ezt a franchise-t már nem fogom támogatni.

2019. okt. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%

6: Ugyanígy lehetne a "szent trilógiát" is percről percre elemezni, ízekre szedni... Ha az a fránya kettős mérce fájna, sok "SW-fan" ordítana manapság. A helyedben nem önjelölt netkritikusoktól tanulnám a szakmát amúgy.


Az első válaszolónak:

1. Azok nem lovak. Meg miért is lenne ettől sz@r egy film?

2. Se robot, se repkedő Palpatine nincs az előzetesben. Konkrétan csak a hangját halljuk, látni nem is látjuk őt egyszer sem rendesen. Nem is értem miről beszélsz, bár ezt már megszoktam a sok elvakult gyűlölködőről.

3. Ez egy újabb dolog, ami csak a te fejedben létezik, semmi köze a filmhez.

4. Ezeréves X-szárnyúak... Ecsém, se a régi, se az új nem jó? Ezek szerint vért is pisálhat a Lucasfilm, mert a fanoknak semmi sem jó... Ahelyett, hogy örülnél, hogy kb. minden hajó benne lesz a filmben, amelyet az ILM valaha leanimált.

5. Ez megint egy olyan dolog, amit még nem us láttunk, de te már elkönyveled, hogy sz*r. Gratulálok?!

2019. okt. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tislerics Máté ***** válasza:
71%

Biztos vagyok benne, hogy itt is kijavítják azokat a hibákat, amiket a 8. rész elkövetett, úgy ahogy az Ébredő erő hibáit is kijavította a TLJ: Nem lesz annyi PETA reklám, nem lesz rajongókkal szembeni trollkodás. Poe humora végre nem fog hasonítani a teletabi névrokonának stílusára.


A történet már a TLJ óta kiderült, hogy elég rendhagyó módon van kitalálva vagy legalábbis elképzelve. Igazából nem sok esélyt látok rá, hogy a TLJ bármit is felvezetett volna a lezáró részhez, tekintve hogy az Ébredő erő felütése, szinte minden ponton 180 fokos fordulatot vett. Persze tiszteltben tartom azok véleményét akiknek ez a szappanopera jellegű történetmesélés megfelelő. (vagy nem is tartják annak.) :)


A látvány továbbra is unalmas és meg sem kísérel formabontó lenni, annak ellenére, hogy ez régen az SW egyik vesszőparipája volt. A Tie vadász vagy Boba hajója esetleg a Jedi visszatér összecsukódó szárnyú hajója, a Baljós árnyak elképesztő helyszínei, pl a Gungenek vízalatti városa. csak hogy pár referenciát említsek... Talán az a jéghegy szerű sziget, (vagy mi) hozni fogja az ELVÁRHATÓ szintet.


A lovaglós résznél nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek. Erre már tényleg nehéz szavakat találni. Konkrétan maszkokat raktak Földi lovakra és ezzel prezentálnak idegen lényeket, amik réges-régen egy messzi messzi galaxisban éltek. Kegyes volt a sors, hogy Ralph McQuarrie ezt már nem láthatta. Bár nem lepődnék meg ha feltámadna a sírjából és jól tarkóncsapná a mostani látványtervezőket...

2019. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Összekéne dobni a pénzt és kivásárolni a barbárok karmai közül a star warst
2019. okt. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

"Persze tiszteltben tartom azok véleményét akiknek ez a szappanopera jellegű történetmesélés megfelelő. (vagy nem is tartják annak.) :)"


Ha az eredeti trilógiánál megfelelő volt, hogy nincs előre kitalálva, és nem high koncepciók mentén dolgoznak (mert ez így van, nézd meg a making of filmeket róla), akkor most miért nem az. High concept alapján dolgozni amúgy szinte lehetetlen, mert az alkotói folyamat nem így működik, hogy mindent megírok elejétől a végéig és már a legelején tudok minden mozzanatot, hogy mi lesz a végén.


"Talán az a jéghegy szerű sziget, (vagy mi) hozni fogja az ELVÁRHATÓ szintet." Az egy jégaszteroida, ha jobban megnézed (vagy legalábbis egy lebegő jégtömb), az alsó rész nem visszatükröződés.


"Konkrétan maszkokat raktak Földi lovakra és ezzel prezentálnak idegen lényeket, amik réges-régen egy messzi messzi galaxisban éltek. Kegyes volt a sors, hogy Ralph McQuarrie ezt már nem láthatta. Bár nem lepődnék meg ha feltámadna a sírjából és jól tarkóncsapná a mostani látványtervezőket..."


Az megvan, hogy számos látványelemnél konkrétan McQuarrie rajzaihoz nyúltak vissza a TFA, TLJ és TROS készítésekor? Javaslom az Art of könyvek elolvasását az előző két filmhez, illetve majd az újhoz is, ha megjelenik.

2019. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!