Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sok ember miért nem képes...

Sok ember miért nem képes nyitni a régi filmek felé?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom, hogy sokan unalmasnak tartják a régebbi alkotásokat, mert sok esetben lassabb tempót követnek, különösen abszurd, amikor azokat nevezik elcsépeltnek, miközben az újabb alkotások építkeztek a régiekre.
2019. nov. 9. 10:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%

Jó, hát mennyire régi?

A 12 dühös ember szerintem is baromi lassú, unalmas, cselekménye sincs, 12 ökör recseg.

2019. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
13%
Miért kéne nyitni a régi felé? Kit érdekelnek a múltbeli dolgok? Engem nem, vannak mai igényes filmek is és lesznek is, abszolút nem érdekelnek a szárnypróbálgatások
2019. nov. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Mert ilyenek, mint az előző válaszolók. Korlátoltak és ostobák. "Miért is kéne", hát igen, annyira jellemző a mai kor emberére. Ezeknek ha azt mondod, hogy Metropolis, akkor Superman jut az eszükbe.

Azért vannak normálisak is, velük kell kapcsolatot teremteni.

2019. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#1 Én kifejezetten szeretem azt is, de a régi alatt akár némafilmekre is gondolok.


#2 Sok régi alkotás mondanivalója a mai napig aktuális, vagy még aktuálisabb, mint régen volt.


Illetve sok olyan film is van, amelyekhez hasonlót ma már nem látni. Abban egyetértek, hogy ma is vannak igényes alkotások, ha kitekintünk, az átlag multiplexek kínálatának túlnyomó részén.


Persze a hozzáállás attól is függ, hogy a filmeket pusztán szórakozás céljából nézünk, vagy áthatóbban érdeklődünk a filmművészet iránt. Egyikkel sincs gond, de sok mű van, amit jó lenne, ha a mai napig nagyobb tömegek látnának, és nem maradna kizárólag a filmrajongók csemegéje.

2019. nov. 9. 10:37
 5/17 anonim ***** válasza:
23%

A modern filmes nyelvezetet az 1970-es években fejlesztették ki. Ami előtte készült, az modern szemmel gyakran nézhetetlen. Vagy legalábbis sokkal kevésbé élvezhető. Ez ilyen. Az idő az telik.


Mint a Halotti beszéd és könyörgés. Lehet hogy nagyon érdekes szakmai szemszögből, de ha verssel akarod elcsábítani a kedvesedet, akkor nem az 1200-as évekből fogsz verset választani, mert az akkori versek nyelvezete annyira más, hogy a modern ember agyán nem fejti ki ugyanazt a hatást, mint az 1200-as években. És nem csak arra gondolok, hogy a szavak maguk különböznek, hanem a viszonyítási pontok, szerkezet, minden teljesen különbözik.


Nyilván nem akkora a különbség egy 1920-as film és egy mostani között, mint az 1200-as évek és a jelen között, de ugyanez a lényeg. A filmnek, mint a versnek egy érzelmi választ kell kiváltania. Ehhez pedig fel kell használnia egy szerkezetet, ami jól ki tudja váltani a kívánt hatást. És ez a szerkezet más volt 1910-ben, más volt 1950-ben, és megint más a 80-as évektől mostanáig. Attól még ÉRDEKES megnézni a régi filmeket, mint ahogy érdekes elolvasni egyszer a Halotti beszédet. De nem váltja ki azt az érzelmi hatást, amit egy modern film.

2019. nov. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk MCU-idiótáktól nem tudom mit vársz. Az agyuk helyén kóla és popcorn massza lötyög.
2019. nov. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6%

Ja, meg ott van még az a tényező, hogy a régi filmeket szerető emberek 70-80%-a egy lenéző sznob, aki szánalmas ostoba retardált tahónak titulál mindenkit, akinek más az ízlése.

Így ajánlok általában filmeket, akár régiek, akár újak: "Láttam ezt a tök jó filmet, szerintem egyedi, érdekes és izgalmas, és a film megnézése után sokáig velem maradt az az érzés, amit tapasztaltam közben."

Nem pedig így: "Te szőröstalpú primitív tahó, hogy nem láttad még azt a filmet? Nem is vártam mást egy ilyen szánalmas kis nyomoronctól. Nyilván annyiszor láttad már a legújabb Michael Bay Bosszúállók filmet, hogy nem maradt semmi az agyadból."


Na ezért se néznek sokan régi filmeket.

2019. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#5 Az érzelmi hatás kapcsán nem értek egyet, az utóbbi években túlnyomó részt régi filmeket nézek, és legalább annyira erős érzelmi töltetet képesek adni, mint egy modern alkotás, ha nem többet. Az teljesen igaz, hogy a filmnyelvi eszközök változtak, de ezek eleve olyan eszközök, szabályok, amelyekhez a merészebb filmesek nem feltétlenül ragaszkodnak, és a mai napig vannak olyan alkotók, akik a régi módszerekhez nyúlnak vissza.
2019. nov. 9. 11:47
 9/17 A kérdező kommentje:
#7 Vannak ilyenek is, de tapasztalatom szerint nem ez a meghatározó.
2019. nov. 9. 11:49
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

7


Azért nem néz valaki régi filmeket, mert valaki más bunkó? Akkor levegőt se vegyen! :D

Ezt a baromságot.

2019. nov. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!