Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sok ember miért nem képes...

Sok ember miért nem képes nyitni a régi filmek felé?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom, hogy sokan unalmasnak tartják a régebbi alkotásokat, mert sok esetben lassabb tempót követnek, különösen abszurd, amikor azokat nevezik elcsépeltnek, miközben az újabb alkotások építkeztek a régiekre.
2019. nov. 9. 10:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

Abban van valami, hogy a régi filmek nyelvezete más. Nem csak a lassabb cselekmény miatt, hanem mert a fókusz sokkal inkább a karaktereken és a karakter interakción volt, míg a modern filmek esetében az akción. Az internet korában felnőtt generációk (főleg akik a 2000-es évek közepétől élték a kamaszkorukat) ahhoz szokták, hogy eszetlen mennyiségű információ bombázza őket, de nem veszik az energiát, sőt, nem is képesek arra, hogy nagyobb mennyiségű tartalmat befogadjanak, mint egy twitter post.


Persze ezek az "ingergazdag" filmek gyakorlatilag ennyit is érnek. Mire kilépnek a moziajtón a 90%-át már el is felejtették, mert igazán nincs is mire emlékezni. Ha néhány nappal később megkérdezed, miről is szólt, egy betűvel többet nem tudnak elmondani róla, mint ami az első teaserből kiderül, meg azt, hogy mennyire látványos volt.


Már a híroldalak egy jó része is rászokott arra, hogy a cikkeiknek ad egy clickbait címet (bár ez valamennyire mindig az újságírás rész volt) és rögtön alatta 4-6 pontban összefoglalják, miről szól a cikk, mert az olvasók nagy része egyszerűen nem fog elolvasni még egy 2-3 bekezdésnyi hosszúságú cikket sem.

2019. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Ízlés dolga, de szerintem 1970 és 2010 között készültek a legjobb filmek a világon! Manapság is készülnek nagyon jó filmek, de szerintem a legtöbb elcsépelt, átgondolatlan tartalmú, a jók pedig közel sem akkora mennyiségben készülnek, mint az említett időszakban, illetve a másik időirány sem rossz, ha valami esetleg annál régebbi, még nem kizáró ok nálam, nyitott vagyok afelé is, aztán majd eldöntöm, nem az évjáraton múlik a dolog, csak megjegyeztem, hogy összeségében SZERINTEM akkor készültek a legjobbak!

Hébe-hóba bele lehet itt futni olyan filmajánlós kérdésekbe, ahol a kérdező nem csak a témát írja le, de hozzáteszi azt is, hogy ne legyen xy évnél régebbi! Pedig anélkül szélesebb lenne a kör, és valószínűleg jóval több film címét be lehetne iktatni, de hát sajnos vannak ilyenek, akik akár meggyőződés nélkül is úgy vélik, hogy a régi filmek csakis rosszak lehetnek, nem láttak egyet sem, de nem is akarnak, pedig lehet hogy a látványvilág nem olyan modern és kidolgozott, de attól még minden jól látszik, és a sztori is érdekes lehet! Ez a "csakis modern filmet" -felfogás leginkább főleg a 25 év alatti korosztályra jellemző, de sajnos azért akad kivétel, akik csakis a jelen alkotásait nézik igazi és jó filmeknek!

Páran persze jöttek azzal is, hogy ha régi, akkor azt tutira mindenki ismeri (például Reszkessetek betörők), minek ajánlani, de ez nem feltétlenül van így, régen is rengeteg film készült, amikről eleve nem is biztos, hogy akár hallott is volna valaha róla mindenki!

32 éves vagyok, a '90-es években voltam gyerek, és akkor bizony rengeteg filmet láttam, amik a '70-es évektől az akkor aktuális időszakig készültek, de még ezekből az időkből sem ismerek minden filmet, közel sem, pedig én aztán minden műfajra nyitott vagyok!

2019. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

Aki szerint a hetvenes évek előtti filmek nézhetetlenek, az még nem látott hetvenes évek előtti filmet. Valóban akkoriban jelentek meg azok a fajta filmek, amiket ma is ismerünk, de ez semmit nem ront a korábbiak minőségén. Rengeteg remek film van a hatvanas vagy akár a harmincas évekből, amik kimondottan viccesek, elgondolkodtatók vagy éppen drámaiak. Azok a filmek, amiket klasszikusként tartanak számon nem véletlen kapták meg ezt az elnevezést, de ezeken kívül is lehet nagyon jó filmeket találni, ha valaki kicsit nyitott.

Sajnos manapság én is úgy látom, hogy sokaknak elég egy filmnél sok robbanás, szép animáció és egy pörgős, de semmitmondó történet. Akik viszont jó történeteket keresnek érdekes szereplőkkel vagy cselekménnyel, azok gyakran hajlandóak régi filmek között is keresgélni.

Mindezek ellenére manapság is csinálnak nagyon jó filmeket és régen is csináltak, ugyanúgy ahogy rossz vagy élvezhetetlen filmeket is. Mindenkinek a maga döntése, hogy mit néz és mit tart jónak, de ameddig valaki nem látott pl. egy régi filmet, addig nem kéne róla véleményt mondania.

2019. nov. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kérdés mi a régi, nekem például a 70-es, 80-as, 90-es évek filmjei a kedvenceim.
2019. nov. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%

clint eastwood steve mcquin .hanry fonda ,charlton heston , paul newman .a legnagyobb kedvenceim a jó a rosz ésa csuf butch cassidy és asundance kölyök. volt egyszer egy vadnyugat .a nagy szökés .a halál50 orája bilincs és mosoly a nagy balhé. ezek a filmek a legjobbak a világon örökérvényüek. és ezeket gyerekként is imádtam 32 éves vagyok .ebböl tanulni is lehet. nemcsakülni elötte mint a boszuállok meg hasonlok

elött.

2020. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
43%
A 12 essel maximálisan egyetértek kb 2005 környékény halt meg a film mint fogalom mostmár csak hiperszuper.nagyköltségvetésü megmentem a világot filmek készülnek. istenem de jókis a régifilmek. mikor két pisztolyhös egymással varkasszemet néz érezhetö a feszültség hogy na most valaki megfog halni .és a szállóigék :D pl apokalipszis most „Imádom a reggeli napalm szagát!” vagy a butch cassidyböl .egy pillanatig mar azt hittem hogy baj van. idézzetek már valamit thortól vagy tony starktól vagy wonder womantöl vagy batmantöl. nézzetek régi filmeket.
2020. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
21%

Retardaltak vagytok.


En pl imádom az McU t mégis a 12 dühös ember az egyik kedvenc filmem és a nagy szökés. 23 vagyok.


Elegem van mar kicsit az általánosító barmokbol :D

2020. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!