Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik ez a gyilkosságos film?

Melyik ez a gyilkosságos film?

Figyelt kérdés

Régebbi, talán '80-as, '90-es évek, valószínűleg tévéfilm volt.


Tartalom spoileresen:

Egy étteremben, ahol táncolni is lehet, vacsorázik egy társaság, egy idősebb férfi a pezsgős koccintás után holtan esik össze, ciánnal mérgezték meg. Sokáig tévútra is vezeti a nyomozást, mivel nem ő volt a célpont, csak leesett egy nő táskája, s a pincér eggyel arrébb teszi vissza, így mindenki eggyel arrébb is ül, mert a nőhöz igazodnak.

A valódi célpont egy lány volt, aki sok pénzt örökölt. Ha ő meghalna, akkor nagynénire szállna, aki nyilván simán adna belőle a fiának, ezért a fiú volt a gyilkos. Ott volt az étteremben, pincérnek álcázta magát, úgy öntött a pezsgőspohárba ciánt. A nagynéni nem volt benne, ő is meglepődik, a lány nála lakik.

Volt egy második gyilkossági kísérlet is, akkor a gázt nyitotta meg a kandallóban, s oda fektette a lányt; de még időben megtalálják.

A nyomozó demonstrálja is az elméletét, meghív két férfit, aztán amikor felállnak a kerti asztaltól, kicseréli a csészét és a hamutartót, ezért másképp ülnek vissza.



2019. nov. 11. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Egy étteremben, ahol táncolni is lehet,


akkor az már nem is étterem, nem?

2019. nov. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
A sárga irisz - poirot krimi
2019. nov. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem az, az teljesen másról szól, csak az a közös, hogy ott is pincérként adta be a ciánt.
2019. nov. 11. 19:59
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Igazad van, tényleg nem az. Viszont ezt is láttam, csak a címe nem jut eszembe:(
2019. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vártam, hátha tudja esetleg valaki a választ, mert tetszett a leírás eleje alapján. Nem akartam tovább olvasni, hogy ne spoilerezzem le magamnak, ha esetleg megnézem majd.


Tehát, ha esetleg eszedbe jut a címe, akkor kérlek írd majd itt meg, engem is érdekelne!

2019. nov. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


Jól emlékeztem, hogy Agatha Christie regényéből készült, csak megzavart, hogy ez egy novella újrafeldolgozása, azt hittem, hogy a regényben a Poirot-s történet szerepel.

Bár nem ez az első újrahasznosítása Christie-nek.

2019. nov. 12. 19:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi! :)
2019. nov. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!