Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Na, hogy tetszett a Jégvarázs 2?

Na, hogy tetszett a Jégvarázs 2?

Figyelt kérdés

2019. nov. 22. 07:11
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Ne olyan gyorsan, előbb legyek túl az 1-en.
2019. nov. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
50%
Hát tetszett, csak ez már azért nem olyan mint az első😁 A nagyon kicsi gyerekek nem értenék meg......
2019. nov. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
vannak benne olyan jó dalok mint az 1-ben?
2019. nov. 22. 09:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Te láttad? Én leírom szívesen, csak nem tudom, spoileres választ adják, vagy ne😅
2019. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem láttam NO spoiler
2019. nov. 22. 10:17
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk a lejjebb írt kérdésed alapján nem láttad. Szóval minden fele spoiler nélkül leírom, és ha esetleg valakit érdekel úgy is, akkor külön spoiler jelzéssel válaszolok neki.

Szóval:

A dalok: ez elég egyéni, hogy kinek mi tetszik. Én úgy gondolom, hogy az előző részben sokkal sokkal jobb számok csendultek fel. A YouTube-on angolul már fent vannak - bár szerintem elég sokat elarulnak a filmből. Én csak azt a részletet hallottam a film előtt, amit az Into the unknownból kiraktak. Ennek a dalnak a fordítása szerintem kemény meló lehetett, mivel az utolsó szótagon van a hangsúly, és az mindenképpen a, á, ó vagy ú kell hogy legyen. A refrén szerintem magyarul kicsit emiatt akadozóbb lett, de egyébként nagyon jól adja elő az énekes. Ja, egyébként mindenkinek megtartottak az eredeti hangját (kivéve kicsi Elza és Anna, de ott az eredeti kislányok gondolom felnőttek, és nem volt elég gyerekes a hangjuk.). Én ennek nagyon örülök, zavaró, ha váltogatják egy szereplő hangját - és sok országban kb mindenki új hangot kapott, sőt akár 3-4 hangja is van egy-egy karakternek, ha ide vesszük a kisfilmeket is.

A történetrol nehéz úgy írni, hogy ne árulják el semmit. Én úgy gondolom, hogy első jobb, mindenképpen. Ebből most hiányzott valami. Talán az a szokásos rész, amikor a szereplők úgy érzik, minden sínen van, de egy belső tulajdonságú megakadolyozza, hogy elerjek a céljukat, és ezt a harcot meg kell vivniuk magukban. De enélkül is működhet persze egy történet. De ott volt az is, hogy nincs kézzel fogható ellenség. És néhány dolgot szinte felvezettek, hogy na itt ez a karakter, majd ő is lesz. Aztán nem lett. De volt más ilyen is, hogy úgy tűnt, lesz majd erről szó később, és aztán nem. Így meg kicsit olyan feleségnek éreztem. És van a fejemben egy kérdés, tegnap óta agyalok, hogy az az "esemeny" hogy történhetett meg. Szembe megy a karakter alapvető természetével, és nem kapunk rá magyarázatot. Meg a befejezéssel nem vagyok teljesen megelegedve, de ez egyéni ízlés kérdése teljesen.

No de hogy ne csak rosszat mondják, mert még azt hiszitek, hogy borzalmas sikerült, miközben nem:

Nagyon tetszett, hogy bele láttunk picit a karakterek mindennapjaiba. Anna és Elza közt félő volt, hogy nehezen megy majd a kommunikáció - az első részben váltanak pár szót, de leginkább dalolnak egymásnak - de szerintem nagyon jóra sikerült. Anna félti őt, továbbra is, Elza pedig szívesen kalandozna. Egymást próbálják védeni, és ennek persze nem lesz jó vége. Tetszett, hogy sokszor megolelik egymást és Kristoffot is. Ezt egy kicsit hiányoltam a mesekbol. Kristoff egyébként kap végre egy saját dalt - bár az elég kinosra sikerült, gondolom szándékosan, de képtelenség röhögés nélkül végig nézni. Neki igazából egyetlen célja van az egész sztori alatt, a legtöbb dologból kimaradt, amit azért sajnálok. Olaf cuki, hozza a formáját, az élet nagy kérdései foglalkoztatják. És szívesen emlékeztet arra, hogy mi történt az előző részben. És életed legnagyobb hibáira. És Samantára.

Tetszett, hogy megtudtuk, miért van Elzána ereje, és Annának miért nincs. Kiderül, hovaent a szüleik hajója (nem Aranyhaj esküvőjére,pedig ez volt az egyetlen teória, amit szerettem😅).

Az elvarazsolt erdő csodálatos, színpompás latvanyvilaggal, egyszerűen gyönyörű. A 4 elemet remekül megjelenítették, értem ezt mind az animacióra, mind az alap ötletre. Gyönyörű az a barlang, ahol Elza jár. És a film talán legszomorubb része is szépséges a maga módján.

A poénok fergetegetesek, egyáltalán nem éreztem őket erőltetettnek. Voltak konkrét utalasok az első részre, de sokkal finomabban is. Az, hogy Anna ismer fel valakit, akinek a portréja ki van téve a kastélyba... Mikor néztem fel se tűnt, hogy ez nem véletlen, de hát 9 évesen meg is mondja: "I've started talking to the pictures on the walls", és utána is ott ugrál a képek között. Szóval nagyon tetszett, hogy figyeltek az ilyen aprosagokra.

Osszesegbe véve nekem tetszett, de úgy érzem, nem kaptuk meg minden kérdésre a választ.

2019. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Na látom, közben írtál is. Nem írtam spoilert:)
2019. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Na. Privátban kértek tőlem spoileres választ is, és először ott akartam válaszolni, de talán egyszerűbb, ha itt teszem meg, és aki akarja, elolvassa. Előzetesen szeretném elmondani, hogy milyen témákat érintek, így mindenki el tudja dönteni, hogy mit akar tudni és mit nem. Főleg a korábbi teóriákkal kapcsolatban írok és végül egy összegzést.

1. Elza leszbikus lesz a második részben?

2. Kiderül, hogy Anna és Elza valójában nem testvérek?

3. Most akkor rokonok Tarzannal vagy nem? És Aranyhajjal mi újság?

4. Kiderül, honnan van Elzának ereje?

5. Rövid összefoglaló a történet cselekményéről.


Innentől tehát SPOILER!

.

.

.

.

.

1. Elza leszbikus lesz a második részben?

A második részből nagyjából pont annyira lehet kiszűrni Elza szexuális irányultságát, mint az elsőből, azaz semennyire. Nem kap barátnőt, nem kap pasit. Nem flörtöl, nem randizik, nincsenek kérői. Épp olyan független, mint eddig is volt.



2. Kiderül, hogy Anna és Elza valójában nem testvérek?

Minden jel arra mutat, hogy azok.



3. Most akkor rokonok Tarzannal vagy nem? És Aranyhajjal mi újság?

Ahogy az sejthető volt, a testvérpárnak semmi köze Tarzanhoz. Valójában ennek a teóriának sosem éreztem létjogosultságát, mivel Tarzanék hajója kigyulladt, a Jégvarázsban csak betemették a hullámok; Tarzan szülei és Annák szülei pedig nem is hasonlítanak. Arról nem is beszélve, hogy Elzáék 2 hét múlva visszaérkeztek volna. Ennyi idő alatt nem lehet Norvégiából leérni a dzsungelig, majd vissza egy 1800-as évekbeli hajóval.

Az aranyhajas teóriáa sem állja meg többé a helyét - miszerint a király és a királyné az ő esküvőjére mentek. Kiderül, hogy hova utaztak, és hát nem oda.



4. Kiderül, honnan van Elzának ereje?

Igen, ez a film egyik fő témája.



5. Rövid összefoglaló a történet cselekményéről:

A mese elején a kicsi Elza és Anna apja elmeséli a lányoknak, hogy egyszer egy elvarázsolt erdőben járt az apjával, az akkori királlyal. Békét kötöttek az ott élőkkel, de valami miatt egymásra támadt a két nép, mire az erdőben élő elemek rájuk támadtak, és lezárták az erdőt. Agnarr is majdnem meghalt, de valaki megmentette. Nem emlékszik már, hogy ki és hogyan, csak arra, hogy közben egy gyönyörű hangot hallott.

Az anyjuk hozzá teszi, hogy már biztonságban vannak, nem kell félniük. Végül énekel egy altatódalt a lányoknak Athahollanról, egy messzi folyóról, amely tudja a választ a múlt minden kérdésére.


Évekkel később mindenki boldogan éli az életét Arendalle-ben. Olaf próbálja elfogadni, hogy az életben minden változik, Kristoff leánykérésre készül, Elza viszont folyton egy hangot hall. Nem hagyja nyugodni a dolog, és amikor Anna vele alszik, inkább kimegy a szobából, hogy legalább őt ne keltse fel, ha már ő nem tud aludni. Ekkor szokás szerint énekel egyet, közben pedig sorra megjelennek az elemeket jelképező kristályok. Ezzel együtt magára is haragítja őket. A városban kialszanak a tüzek, megszűnik minden vízforrás, feltámad a szél, és erős földrengés száguld végig az utcákon. Az emberekkel együtt egy tisztásra menekülnek. Megérkeznek a trollok is, és Troll Papa elmondja, hogy úgy látja, valami nem jól történt a múltban. Helyre kell hozni, különben Arendalle-nek nincs jövője.

A kis csapat tehát útra kel, hogy megleljék a különös hangot, ami Elzát hívja, és válaszokat kapjanak. A hang a lezárt erdő felől érkezik. A köd megnyílik Elzának, majd amint átjutnak, ismét bezáródik, nincs visszaút. Az erdőben először a szél szellemével kell szembenézniük. Nehezen, de sikerül "megszelídíteniük".

Ez azonban azzal jár, hogy a múlt különböző pillanatai megelevenednek jégből. Az egyikben felismerik az apjukat, és lányt, aki megmentette. Közben kiderül, hogy anno sokan az erdőben ragadtak, főleg a korábban is ott élő Norhuldrák, de jó pár arendalle-i katona is. Ők egészen eddig harcban álltak egymással.

A tűz szelleme ekkor felgyújtja az erdőt. Jön egy kis akció, de végül Elza vele is összebarátkozik. Megjelennek a föld óriások is, és Elza utánuk akar menni, de Anna figyelmezteti, hogy veszélyes lenne. Most az a dolguk, hogy megtalálják a hangot.

Egy szomorú pillanatban előveszik az anyjuk poncsóját, amit felismernek a northuldraiak, mondván az egyik legősibb családé. A lányok rájönnek, hogy az anyjuk Northuldra volt, és a jégszobrot alaposabban szemügyre véve kiderül számukra, hogy a lány, aki az apjukat megmentette, ő volt.

Úgy döntenek, hogy útnak indulnak. Kristoff, akit annyira leköt a lánykérő megtartása, lemarad az indulásról.

Hárman mennek tehát, mígnem rábukkannak a lányok szülieinek hajójára. Találnak egy régi feljegyzést, valamint Elza itt is létrehoz egy múlt-jégszobrot, amikből kiderül, hogy a szüleik Athon szigetére tartottak, hogy Athaholantól, a folyótól megtudják, miért van Elzának ereje.

Elza kiakad, Anna vigasztalja: ő a szüleik ajándéka, mert anyja az anyja megmentette az apját, a saját ellenségét. Így jutalmazták a szellemek. Elza tovább akar menni, de egyedül, Anna vitatkozik vele, nem akarja elveszteni. Elza megöleli őt és Olafot, majd hirtelen ellöki őket, és egy jégcsónakot csinál, amivel lelöki őket a dombon. Anna mérges, Olaf is. Belecsúsznak egy folyóba, aminek a mentén föld órások fekszenek. Nem látják, hogy vízesés közeleg, a mélybe zuhannak.

Elza közben át akar futni a vízen, de a víz elem meg nem akarj, ezért inkább megpróbálja Elzát vízbe fojtani. Epik csatajelenet jön, majd Elza betöri a lóalakban megjelenő víz szellemet, és átlovagolja a tengert. Dalolás közben egyre beljebb és beljebb jut a barlangban, ahonnan a folyó indul. A mélyén rálel a válaszra: az anyját hallott, azt ahogyan gyerekként énekelt (kiáltott?) amikor megmentette az apjukat.

A hely megtelik emlék-szobrokkal, de ezek már mozognak és beszélnek is. Az emlékek közt végigjárva látja a szüleit fiatalként, és később, önmagát és Annát gyerekként, azt ahogy a Legyen hót énekli (már ő is unja:D), és végül a nagyapját, amint a hadvezérrel egyeztet, hogy az egész sereg menjen, mert a northuldraiak birtokolják a varázslatot, veszélyesek. Beszéd közben egyre csak megy tovább, át egy falon, végül le, a barlang legmélyebb részére. Elza követi, és bár felcsendül az anyja altatója (Szomjas lelked választ vár, ki nem vigyáz, az pórul jár), ő leugrik oda, ahol már a nagyapja tart. Lent nagyon hideg van. A nagyapjának azt mondja a törzsvezér, hogy a gát, amit ajándékként építtetett, nem jó nekik, csak kárt okoz. Az öreg tereli a dolgot, majd amikor a törzsfő védtelen, hátba támadja. Az emléket nézve Elza egyre jobban fázik, végül megfagy. Utolsó erejével még küld Annának egy jég-üzenetet.

Anna Olaffal együtt egy barlangban rekedt. Megérkezik hozzájuk az üzenet, jég-emlék formájában, így Anna is megtudja, mi történt. Elkeseredik, Olaf pedig próbálja felvidítani: lát egy kijáratot. Elindulnak, de Olaf elkezd szállingózni, mivel Elza meghalt, ezáltal az őt éltető varázslat sem működik tovább.

Anna sír, de végül összeszedi magát, és kimászik a gödörből. Elmegy a föld órásokhoz, magára haragítja őket, és elvezeti őket a hídhoz, hogy rombolják le. Amikor ez megtörténik, helyre áll a rend. Elza kiolvad, a víz megindul Arandelle felé, de Elza a vízi ló hátán még épp időben ér oda, hogy egy jég-akadályt hozzon létre.

A város megmenekül, a köd eltűnik, a bentragadtak ki tudnak menni végre.

Anna szomorúan nézi a jelenetet, majd megérkezik Elza. Anna megtudja, hogy a nővére életben van, és Arendalle sem pusztult el. Sír, aztán mégjobban, amikor Olaf is újraépül, amikor pedig Kristoff végül megkéri a kezét, még jobban. Kiderül, hogy Elza az ötödik elem, Anna lesz az új királynő, és mostantól békében élnek az arendalle-iek, meg a northuldrák.

Huh, ez jó hosszú lett...

2019. nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Én elvittem a lányomat, mert imádta az első részt. Nekem nem volt az első nagy kedvencem, szép volt, de semmi extra. De ez a rész... Számomra minden szempontból túlszárnyalta elődjét. A sztori, a látvány, a dalok. Minden csodálatos volt. Nem tudom ki élvezte jobban Ő az alig 5 évével, vagy én majdnem 33 éves fejjel.


Utolsó a férjem első kérdése az volt, mikor haza jöttünk, na mi van Tarzannal? XD

Amúgy a leszbikusággal kapcsolatban azt halottam, hogy lesz 3. rész, és abban térnek ki erre, és kap barátnőt is.

2019. dec. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!