Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Pleakly (Lilo&Stitch) miért...

Pleakly (Lilo&Stitch) miért nem kap figyelmet?

Figyelt kérdés
Akkora felhajtás van az utóbbi időkben arról, hogy a Disney miért vagy miért nem használ hetero karaktereken kívül mást. (Pl. Elza miért nem kapott leszbikus párt, akkor aszexuális, vagy a rejtett melegség az új Szépség és a Szörnyetegben, stbstb) Az LMBTQ-hoz tartozók ráadásul szándékosan akarnak többet bele látni a történetekbe... nade ha ennyire érdekesek ezek a dolgok most, akkor Pleakly miért van kb. elfelejtve? Mondhatni az első Disnes szereplő, aki nyiltan felvállalja, hogy transznemű, ráadásul sokkal régebb óta, minthogy az emberek ennyire elkezdték felvállalni ezt.

2019. nov. 23. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem Elsával kapcsolatban sokan félreértik a dolgot. Neki a képessége metafora a szexualitására, nincs szükség arra, hogy külön még leszbikus is legyen mellé, mert pont annyira szájbarágós lenne, mint a film vége a szeretettel. Ezen kívül nem kell minden filmben összejönnie valakivel a hősnek, nem ebben áll az élet kiteljesedése és rossz üzenetet hordoz azoknak, akik szinglik tudatosan vagy nem találnak barátot/barátnőt valamiért.



Nem hiszem, hogy a Disney normálisan hozzá tudna nyúlni a homoszexualitáshoz vagy más lmbt témához, mert a heteroszexualitáshoz sem tud. A hetero románcaik is mind felszínes, hormontúltengéses, toxikus kapcsolatok. Azért szeretnek egymásba, mert a másik karcsú, jóképű, szép, szexi, izmos, gazdag, stb. Nincs szükség erre külön máshogy is.


Maximum a Pixar csapatától tudnám elképzelni, hogy meg tudnának írni egy homoszexuális karaktert rendesen, ugyanakkor szerencsére az ő filmjeik témája nem az, hogy össze kell hozni valakivel a főhőst.

És akkor ott a probléma az átlag közönséggel, akiknek ha nincs a szájába rágva az, hogy valaki homoszexuális, akkor el sem tudják képzelni, hogy az lehet, mert "nem volt semmi jele, csak bele van magyarázva", mintha ahhoz, hogy valaki homo legyen, kellene valami jel és nem ugyanolyan hétköznapi dolog, mint a heteroság.

A közönség meg "jel" alatt valami sztereotipikus szarságot ért, amit ők hisznek az lmbt emberekről a korlátolt agyacskájukban. De ilyen mélyre nem hinném, hogy a Pixar süllyedne a homoszexualitás ábárzolásában, így inkább vagy nem derül ki vagy nem is írnak ilyen karaktert.

2019. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja és Pleakly. Én a sorozatban láttam, de soha nincs komolyan véve. Az ő szerepe az, hogy humorforrás, mert fiú(?) földönkívüli, aki női ruhát hord meg néha mást.

(És attól még, hogy valaki női ruhát hord, nem lesz transznemű.)

2019. nov. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Szerintem Elsával kapcsolatban sokan félreértik a dolgot. Neki a képessége metafora a szexualitására, nincs szükség arra, hogy külön még leszbikus is legyen mellé, mert pont annyira szájbarágós lenne, mint a film vége a szeretettel."

Én amúgy ettől a magyarázattól is kivagyok. Mert ha Elza ereje azt jelképezi, hogy leszbikus, akkor kvázi a történet arról szól, hogy kétszer is megerőszakolta a húgát véletlenül(!?), ráadásul az első alkalommal 8 éves volt😳

Meg nem tudom... Egy leszbikus nőnek mit kell kordában tartani a leszbikusságában? Nekem ez is annyira beleerőltetés.

Nem ellenzem, hogy legyen LMBT disney karakter. De Elzának épp annyi szüksége van párra, mint légkondira.

2019. dec. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"hogy kétszer is megerőszakolta a húgát véletlenül(!?"


Nem jelenti ezt. A metaforát azért értelmezd kicsit szabadabban. Az ereje, amit el kell titkolnia a homoszexualitás eltitkolása inspirálta. De attól ez még egy fantasy, mese történet, amiben a lánynak jégereje van. Amikor Elsa véletlenül bántja Annát az a sztori egyik eleme (ami részben lehet igen annak a metaforája, hogy ha valakinek el kell nyomnia magában a szexualitását és akkor agresszívvá válhat és megbánthatja a hozzá közel állókat), de nem szigorúan minden, ami az erejével kapcsolatos maga a leszbikusság. :D (Ugye az X-menben sem lesz mindenki homoszexuális attól, hogy ugyanúgy az erejük és, hogy rejtőzködniük kell a társadalom elől egy korábbi homoszexuális helyzet inspirálta koncepció.)

Pl. nyilván senki nem teremt hóembereket, hókastélyokat és hószörnyeket leszbikussággal. xD Ez is csak sztorielem, ami élvezhető teszi a filmet.


Egyébként nem kötelező így értelmezni. Én találok párhuzamokat benne, de nyilván azért ilyen, hogy mindenkinek eladható legyen. Valljuk be, ha nyíltan leszbikus lenne, akkor nem nézték volna meg ennyien és a mérges keresztény szülők bojkottálták volna a disneyt egész Amerikában, Kína és Oroszország pedig le sem vetítette volna. xD


Amúgy már korábban írtam, ha Elzának lenne párja, akkor arra megfelelne egy valamilyen erőkkel rendelkező srác is, akinek szintén titkolnia kellett az erejét, stb. Ugyanaz lenne az üzenete, mintha kivennénk minden fantasy elemet és két azonos nemű románca lenne a téma. :D De én nem szeretem, hogy mindenki össze akar hozni szingli karaktereket valakikkel, mintha az lenne az egyetlen lehetőség az életben a kiteljesedésre.


A disney szerintem soha nem fog lmbt karakterről filmet csinálni, mert a pénz mindig is fontosabb lesz nekik, mint a pozitív üzenetek közlése. (És most nem olyan lmbt karakterre gondolok, akik a háttérben áll és rá van mondva, hogy az, ami csak ign clickbait cikkek miatt születik.)

2019. dec. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"ami részben lehet igen annak a metaforája, hogy ha valakinek el kell nyomnia magában a szexualitását és akkor agresszívvá válhat és megbánthatja a hozzá közel állókat"

Értelek egyébként, csak nekem ez kicsit megint olyan, hogy mondjuk ennyi erővel az Arizonai Bélyeggyűjtők Egyesülete mondhatná, hogy na, ez a film a béleggyűjtőkről szól, mert őket is mindenki lenézi, és titkolniuk kell a bélyegek iránti rajongasukat, mert kinevetik őket, és elveszik tőlük, hogy sárba dobják a gyűjteményüket, ez még őket frusztrálja. Szóval hogy kb bárki mondatja, hogy róla szól. És ne érts félre, ez egy tok jó dolog. Épp ezért szeretjük annyira. Mert mindannyiunknak vannak dolgai, ami talán a társadalom számára furcsa, és jó látni, ahogy Elza ezt jelképezve küzd velünk együtt. Csak közben ha ennyire a meleg szálat visszük bele - ami úgy egyébként beleférne - akkor mi lesz a többiekkel? A bélyeggyűjtő társulat hetero tagjai nem érdemelnek ugyanannyi együttérzést?

Hmm... Az a baj, hogy nagyon nehéz megfogalmazni amit akarok, ez eddig nem teljesen a velemenyem, úgy igazán😂

Viszont amit fentebb is írtál, hogy a nézők keresik a "jelét" annak, hogy valaki meleg. Pont a múltkor volt egy kérdés, hogy nem zavaró e a sok lmbt karakter. És akkor döbbentem rá, hogy ami zavar, az az, hogy általában azért melegek, hogy melegek legyenek, és amugy semmi szemelyesiguk. Ami van, az max azért, hogy osszejojjenek a szerelmukkel. De olyan sosincs, hogy valaki meleg, és szeret kosarazni és pont. Csak olyan, hogy meleg, és szeret kosarazni, hogy stirolhesse az öltözőben csapattarsat. A filmek szerint a melegek élete akorul forog, hogy melegek, mindenre az az indetekuk, és ez szerintem tényleg zavaró egy idő után. De sajnos valószínű, hogy ahogy írtad, ha nincs jel, nem csak és kizárólag azért vannak, hogy melegek legyenek, akkor a nézők kb nem tudnak értelmezni.

2019. dec. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!