Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem vagyok se transznemü, se...

Nem vagyok se transznemü, se lány, se semmi ilyen de mégis lányos meséket szeretek. Pl Lilo és Stitch Vaiana tangeld és a többi. Miért vagyok ilyen? Külsőm is fiús.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 14. 01:28
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Az ember nemét nem egyértelműen a külseje dönti el, hanem leginkább az, hogyan fogadja el önmagát, minek tartja magát.

Azt meg eldönteni manapság, ki a fiú, és ki a lány...

Nos, ez már politikai kategória, Viktorék a CEU ellen háborognak, ahol is van ez a gender szak, pl ami az ilyesmit elmagyarázza.

Lényege az egésznek, hogy embrió korban az ember neme főleg akkor véglegesedik, amikor megfelelő hormonokat kap.

Nőkben is megvan a férfi nemi hormon, ez kell ahhoz, hogy valaki 100% férfi legyen.

De csak nézd meg, mennyi vackot szednek magukba az emberek, meg PCOS meg a franc tudja mi, és akkor csodálkoznak, ha mindenféle emberek lesznek.

Ami persze nem baj, csak van egy beszűkült réteg, akik képtelenek elfogadni bármilyen más egyént, mint amit a sablon gépsor kreált.

2017. ápr. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem de én fiúnak tartom magam.... csak pl a lányosabb dolgok fekszenek. pl a cicákért mindig odavoltam, imádtam a cuki szőrös matricákat, amiket cserélgettem a lányokkal 2. ban, és pl hello kittyy-t is mindig szerettem xD de ezen kívül teljesen férfi vagyok. külsőre teljesen. nem vagyok lányos. csak más vagyok belül. de nincs bajom a nememmel, sosem éreztem magam kényelmetlenül ezért mert fiú vagok, inkább azért néha amit elvárnak tőlem erre hivatkozva.
2017. ápr. 14. 02:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár szeretik azt hinni az emberek, de nincs megírva sem a génjeinkben, sem az univerzumban, hogy mi az, ami csak a férfiakat, és csak a nőket érdekelheti. Nincs az agyadban olyan ""férfi receptor"", ami előírja, hogy visszataszítónak kell találnod bizonyos színeket, nincs belekódolva a DNSedbe, hogy csak erőszakos történetek érdekelhetnek, és az, hogy y kromoszómád van, nem azt jelenti, hogy meg kéne vetned az aranyos dolgokat.

Manapság hihetetlenül nagy ügyet csinál mindenki a nemek kérdéséből (az egyik oldal azért, mert azt hiszi, hogy a férfiak elnőiesedtek, a nők meg elférfiasodtak, a másik oldal meg ha lát valakit, akire nem illik a "kőbe vésett" férfi-női leírás, rögtön kitalál rá egy új nemet) pedig teljesen felesleges, pláne az ilyen apróságok miatt.

A lilo és stichnek, az aranyhajnak, meg ezeknek jó történetük van, érdekesek, szóval bárki élvezheti őket, felesleges ennek olyan hatalmas feneket keríteni.

Gyanítom, hogy még viszonylag fiatal vagy, és ilyenkor tényleg nagyon fontosnak tűnik, hogy beletartozz a fiúk hierarchiájába, amihez hozzá tartozik, hogy max távolról szemlélj mindent, ami egy kicsit is lányosnak van titulálva, de idővel rájössz, hogy nem érdemes skatulyákba szorítanod magad. Csak élvezd azt, ami tetszik.

2017. ápr. 14. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond. Én meg pont az ellentéted vagyok. Lány vagyok,és már kiskoromtól kezdve,nem a babák érdekeltek,hanem a kisautók. A farsangon nem hercegnő/táncosnő akartam lenni,mint a többi kislány,hanem ló vagy nyuszi. 😂

Később is,inkább motort szereltem,fúrtam-faragtam,nem körmöt festettem. Persze az is fontos valamilyen szinten,teljesen nőiesen nézek ki,néha sminkelem is magam,de jobban szeretek kint lenni,pl traktorozni,kint lenni a földeken,állatok között az istállóban,kitrágyázni az istallót. Valahogy ezek a dolgok jobban izgatnak,mint a ruhavásárlás,sminkelés. Mégsem érzem,hogy valami gond lenne velem. Sőt. A férfiaknak sokkal érdekesebb vagyok,mint egy olyan nő,aki szinte csak arról tud beszélni,hogy most épp milyen leárazás van a plázában,milyen új cipőt vett.

2017. ápr. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én meg kislányként imádtam motorozni és háborús/harcolós játékokat játszani, még a fiúknál is vagányabb voltam, és sokszor tüsire volt nyírva a hajam. Na és? Ettől még lány vagyok, csak tetszenek a fiúk dolgok is.

Ki mondja meg, hogy egy lány nem GTAzhat és egy fiú nem szeretheti a szőrmókokat? Ki mondja meg, hogy a fiúkat csak a foci, a lányokat meg csak a körömfestés érdekelheti? Miért ezeken a dolgokon dőlne el, hogy milyen nemű az ember?

Kérdező, te egy férfi vagy, sokféle érdeklődősi körrel. Ennyi. Ne hallgass azokra, akik ezen dolgok miatt megmagyarázzák neked, hogy te valójában egy nő vagy, mert az érdeklődési köröd dönti el, milyen nemű vagy, nem pedig az, hogy mi van a két lábad között.

Ezeket csak azért találják ki, hogy az összes pénzedet méregdrága és veszélyes átalakítóműtétekre költsd, és hogy tévéműsort meg világszenzációt tudjanak belőled csinálni. Dehogy leszel nő attól, mert a lányos dolgok (is) érdekelnek.

2017. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!