Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc Sci-Fi univerzumotok az alábbiak közül, és miért az, mit szerettek benne?

Figyelt kérdés

-Stargate

-Star Trek

-Star Wars



2019. dec. 2. 17:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
4%
A Marveles, Vasemberes, Thanosos, Thoros, Galaxis őrzős.
2019. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én például mind a hármat szeretem. :)

DE, ha választanom kell, akkor a Star Trek, mivel az abban lévő technikai dolgok közül némelyik már meg is valósult, illetve sok mai kütyüt inspirált. Pl. sosem lenne mobil telefonunk, ha nem létezett volna a ST.

Pozitív a jövőképe, akkor is, ha a DS9-ban már belevitték a háborúkat is, sőt magában a TOS-ban is belevitték az akkori hidegháborút, hiszen a klingonok az orosz népről lettek mintázva, ez nem titok.


A Star Wars olyan, mint egy mese. Ha kiveszed belőle a fantasztikumot, akkor a legkisebb (szegény/földműves/farmer) fiú, legyőzve a gonoszt, elnyeri a királylány kezét. ((Most azt hagyjuk, hogy a gonoszok között ott az apja, és a király lány tulajdonképp a testvére.))

Lucas számos mese, mondai elemet szerepeltet, a történetében, csak az egészet futurisztikus környezetbe helyezte. Mondom ezt úgy, hogy első generációs SW rajongó vagyok, valamint klasszikus trilógia a kedvencem.


A Stargate már mint mozifilm is megfogott. érdekesnek találtam az egész koncepciót. Amikor azonban a sorozatban megjelent mindemellett a kedvenccé vált karakterem Teal'c is, az nekem csak hab volt a tortán.

Szerettem epizódról epizódra figyelemmel kísérni, ahogy a karakterek fejlődnek, problémákat oldanak meg, vagy csak élveztem a velük megesett kalandokat.


A Star Trek számomra az, amit a legátélhetőbbnek, hozzám közelebb állónak, családiasabbnak éreztem, és hosszabban rajongtam érte, mint a SW-ért, vagy az SG-ért, amit mondjuk úgy, hogy kedveltem, de nem váltam hardcore rajongójává.

A Star Trek az igen. Elérte, hogy igazi hardcore fanja legyek. :)

ÁM ha a mai kedvencemről kérdeznél, az ma már a Supernatural. :)

2019. dec. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Tom Benko ***** válasza:
54%
@1: Egyik sem sci-fi...
2019. dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Tom Benko ***** válasza:
77%
Kezdjük azzal, hogy a SW nem sci-fi. Egy kilőve. Stargate-et megnéztem pár részt, de valahogy nem tudott izgalomba hozni. A ST annál inkább. Különösen a DS9-t szerettem, egészen a háborúzós részekig, onnan már annyira nem tudott egyenletesen izgatni. Ezen túl a TNG volt még nagyon hatásos, meg a Voyager. A TOS-t elismerem, mint a Trek indító sorozatát, de az inkább bájos a korabeli lehetőségek miatt.
2019. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

A Star Wars, toronymagasan. Kisgyerekkorom óta nagy rajongója vagyok, meghatározta gyakorlatilag az egész életemet, elképesztően kreatív, sokszínű, izgalmas világnak gondolom, és örülök hogy folyamatosan bővül.


A Star Treket én őszintén szólva kissé unalmas, vontatott, egysíkú és ódivatú szériának gondolom, nem bántásból, ez a saját véleményem. Nem igazán tud lekötni.


A Stargate világát nem igazán ismerem, egyetlen filmet láttam (a Kurt Russellest, azt is jó régen), mást nem, így azt nem véleményezném.

2019. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Stargate. Szerintem minden részt láttam mindegyik sorozatból, meg persze a külön filmeket is. :)


A Star Treket annyira mélyrehatóan nem ismerem, a SW-ot a Disney ámokfutás előtti dolgokat tekintve szeretem, de az szerintem nem igazán scifi.

2019. dec. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

a három közül a Stargate világát is szeretem, de a Star Trek jobban bejön. a Star Wars egyértelműen hátrébb van nálam. ráadásul szerintem sem sci-fi, hanem inkább űrfantasy (akció kalandok vannak benne, max politikai kavarással megspékelve, nincsenek benne jellegzetesen tudományos fantasztikumra jellemző problémák)


ha már listázunk, nagyon hiányolom a Babylon 5, a Battlestar Galacticát, a Space Above and Beyondot, az új Lost in Space sorozato (vagy akár a régit is), a Doctor Whot, de ha már világok, akkor a Csillagközi Invázió, Avatar, a Ready Player One, a Robotzsaru, a Szárnyas Fejvadász, az Emberi Tényező, vagy a Gattaca világa is érdekes és jellegzetes szerintem.


bónuszként az én kedvencem a Célszemély sorozat világa, ami ijesztően nagy mértékben egyezik a miénkkel és ráadásul még úgy sikerül neki elég jó sci-finek lennie, hogy egy tök hétköznapi akció-krimi sorozatnak tudták álcázni kb. a közepéig...

2020. jan. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A kedvencem pont ez a három.
2020. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Tislerics Máté ***** válasza:

Nekem az SW jött be ezek közül a legjobban, mert annak van a legkreatívabb szettinge. Rám mindig a látvány tud a legnagyobb hatással lenni az ilyen jellegű alkotásoknál.


Kisgyerekként nagyon sokat rajzoltam, legóztam, ezért elég hamar kialakult bennem egyfajta igény arra, hogy egy izgalmas űrhajó vagy sci-fi eszköz beindítsa a fantáziámat. Gyerekként a legtöbb ilyen jellegű űrben játszódó cucc, nagyon nem tudott megfogni. Megnéztem és mentem vissza rajozni, legózni. De az SW!!! Na az odavágott a falhoz. Kb. Megvilágosodtam tőle. Rájöttem, hogy azért nem tudtak megfogni az ilyen Sci-fi szerű filmek, mert egyszerűen fantáziátlanok voltak. Az SW meg feltörölte velem a padlót. A fénykard, a csillagromboló, a felhőváros, stb. Meg az egész mitológia mögötte végtelenül újszerűnek és lenyűgözőnek hatott.


A ST vizuálisan nekem nagyon fantáziátlan volt az SW-hez képest. Annak ellenére, hogy pl. a ST-ben sokkal átgondoltabb a technológia. Valóban szinte látnoki módon jósolt meg tárgyakat, amik ma valósággá váltak. Az ST természetesen sokkal sci-fisebb mint Stargate, vagy mint az SW. Szóval akit ez fog meg inkább, annak az ST lesz a kedvence. Amúgy a 2009-es ST az egyik kedvenc sci-fi filmem. A régiek is jók, de ott a fantáziátlan design, a sárga pulcsis maszkos figurák sajnos nagyon elrontják az élményt. Ahogy a sorozatoknál is. Egyszerűen gagyinak hat és ez miatt nem tud lekötni.


A Stargate meg nekem amolyan se ilyen, se olyan. Sci-fis is meg fantazis is. De egyik irányba se megy el túlzottan. Tehát ennek is meg van a célközönsége. Látványba nem annyira kreatív, mint az SW, és tudományosan sem annyira helytálló, mint a a ST. Mégis működik, mert igazából érdekes és mindenhonnan jól tud meríteni.

2020. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%

"Valóban szinte látnoki módon jósolt meg tárgyakat"


Nem, nem... azok a tárgyak azért születtek meg, mert a feltalálóik az ST-n nőttek fel...

2020. júl. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!