Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc Sci-Fi univerzumotok az alábbiak közül, és miért az, mit szerettek benne?

Figyelt kérdés

-Stargate

-Star Trek

-Star Wars



2019. dec. 2. 17:01
1 2
 11/20 Tom Benko ***** válasza:
@10: És azok a tárgyak megvalósíthatóak is voltak. A Star Warsban semmilyen technológia nincs, ami megvalósíthatónak tűnik. (Na jó, mondjuk a siklók azok lehetnének, ha nem léteztek volna már korábban is légpárnás járművek...)
2020. júl. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Azért a star wars droidjai szerintem éleggé megvalósíthatóak...

Ok fenykard eleggé nagy hülyeség (tudomány mai állása szerint),

2020. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Tislerics Máté ***** válasza:
#10! Hát ez ennél talán egy pöppet bonyolultabb. Szerintem az is kellett hozzá, hogy jó mérnökök legyenek. Továbbá nem ártott, ha el tudtak helyezkedni ilyen fejlesztéssekkel foglakozó cégeknél...
2020. júl. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%

Usa-ban ez annyival egyszerűbb, ha van egy jó ötleted, es meg is tudod valósítaniblegalább papíron, akkor találsz hozzá céget aki beléd invesztál...

Főleg 70-80-90es években meg aztan pláne.

2020. júl. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Tom Benko ***** válasza:
Mi az a tárgy a mindennapokban, amit a Star Treknek köszönhetünk? A mobiltelefon. Részemről ennyi elég.
2020. aug. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Mobiltelefon, ebook, különböző virtuális eszközök,

Volt erről egy konkrét dokumentumfilm is.

2020. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

a kedvenc az, ami legjobban tetszik. ennek oka lehet a hangulat, karakterek, történet, látvány, bármi. nem feltétlenül attól lesz egy film kedvenc, hogy mennyi a valóságalapja, vagy mennyi valósul meg belőle később - vagy bármilyen más mérhető szempont.


én azt sem tartom jónak, hogy sokan minden áron rangsorolni, szembeállítani próbálnak dolgokat, pláne hogy egy valamit kizárólagosan kedvelnek és erre hivatkozva egy csomó másikat elutasítanak.

az én világomban ez a három is tökéletesen megfér a több tucat másik hasonlóan jó, vagy sok szempontból talán még jobb világok mellett és az én belső világom mindegyiktől gazdagabb, színesebb, érdekesebb lesz. akik pedig leragadnak egyik vagy másik világnál és a többit elutasítják, azok megfosztják magukat attól, hogy új, más dolgokat ismerjenek meg. ha pedig megnézik, de csak munícióként használják, hogy utálkozzanak a többi ellen, azzal is magukat fosztják meg a más dolgok elfogadásának lehetőségétől.

nekem is vannak preferenciáim, amik szerint egyiket jobban, vagy kevésbé kedvelem, de nálam mindegyik megfér egymás mellett, mindet meg tudom és szoktam is nézni és mindegyikben találok olyat, ami számomra értékes, hasznos. abban viszont semmi értékeset és hasznosat nem találok, hogy a saját igazamról minden áron meg akarjak győzni bárki mást. ha nektek úgy jobb, hát éljétek úgy az életeteket. de talán nem árt elgondolkoznotok, hogy nem lenne-e jobb nektek nyitni több más dolog iránt és több dolgot is elfogadni, mint azon acsarkodni, melyik a jobb.


ahogy a Star Trek Kirk kapitányát alakító William Shatner mondta egyszer elvakult rajongóinak: “Get a life!”

2020. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mindegyik tetszik, de nem ezek a kedvenceim.


Frank Herbert: Dűne

Asimov: Alapítvány

Halo

2020. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Wadmalac ***** válasza:
56%
Hopp, kihagytam John Scalzi: Vének háborúja könyvvel kezdődő sorozatának világát.
2020. aug. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Babilon 5
2020. aug. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!